Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellene neki már esetleg...

Kellene neki már esetleg külön ágy vagy szoba?

Figyelt kérdés

17, 5 hónapos fiúnk még szopizik és 3x-4x ébred éjjel. Mindig nagyon nehéz eset volt, sosem volt kibékülve a világgal, most is elég nyafogós. Ebből kifolyólag mindig a cici volt a vigasza, azon is aludt el. Pörgős gyerek, nem tud ellazulni, vagyis még nem találtunk másik módszert.

Most mellettem alszik, úgy hogy a kiságyának, amiben sosem aludt, leszedtük az oldalrácsát és a mi ágyunkhoz toltuk, de csak biztonságosabb, mert inkább az én ágyamra kucorodik, és rám tapad.

Nem bírtam volna éjjel hozzá fel kelni ennyiszer, ezért ez így volt kényelmes.

Nem tudom, hogy egy saját ágy vagy szoba hozna e megoldást, mert mint mondtam pocsék alvó.Félek, hogy állandóan rohangálnék éjjel, hogy nehogy felébressze a páromat és semmit nem pihennék, még ennyit sem, mint most.

Nyár folyamán szeretném, ha valahogy elválasztódna magától, nem szeretném leszoktatni, ebben is kérek segítséget.

Sajna új szolgálati lakásba költöztünk menet közben és az a ház egy merő bénaság, nagyon nehezen tudnánk bepréselni egy külön ágyat neki a szobánkba és a saját szoba kialakítása is nagy falat lenne, azért kérdezem, hogy, ha valakinek van hasonló személyes tapasztalata, belevágnánk.

Tejet pohárból este megiszik valamennyit, de éjszaka nem fogad el semmiből semmit.


Bocsi, hogy sokat írtam! :) Köszi! :)



2013. márc. 17. 19:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam, hogy játszmázol. Ez játszma, hogy kérdésnek álcázol egy nagyon is határozott elképzelést a részedről. Aki pedig más ír, mint az elképzelésed, akkor támadsz.

Nekem erre időm nincsen, kedvem meg végképpen. A te gyereked, a te döntésed, majd később látod, hogy jól neveltél-e. Sajnálom, hogy nem tudtalak ebben megerősíteni.

2013. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"engem az ösztöneim irányítanak.és te is abba a kategóriába tartozol, akit le kell szerelni, mert nem akarod elfogadni, hogy lehet így is és nem lesz semmi baja ettől senkinek."


Ha meggyőződésed, hogy így jó, akkor mi a francért kérdezted meg?

2013. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha neked így jó, csináld így, de azért ez nem azt jelenti,hogy mindenkinek helyeselni kell ehhez!

Igaza van az egyik válaszolónak, határozott elképzelésed van, nem érdekelnek a válaszok, csak amelyik megerősít!


Hogy jó a módszered, ilyenkor még nem lehet megmondani! Lehet,hogy igen, de lehet,hogy még 8 évesen sem tud majd egyedül aludni! Gyereke válogatja!

2013. márc. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Főleg azokra a válaszokra vagyok kíváncsi, akiknél pont így volt, és, hogy később hogy alakult, mikor kell lépéseket tenni: Ebben viszont e lebarmoló kedves válaszolók sem segítettek, csak kiabálják, hogy nincs jól, meg szarul csinálok mindent. De megoldás?????? Konkrét tanácsokat akarok, nem levegőben lógó elképzeléseket!!!!

Nem szeretném, ha üvöltve kerülne másik szobába vagy rám sem akarna nézni, mert nem adok neki cicit, ebben mi olyan furcsa?

Ha a ti gyereketeket egy merő nyugodság, hogy hasonlíthatjátok az én nagyon aktív, addig nem nyugszik, amíg az nem van, amit ő akar gyerekemet a magatokéhoz.

Nem hiszem, hogy az anyuka érdeme, ha a nyugodt gyerekével minden pikk-pakk megy. És azt sem gondolom, hogy az akaratos babák anyukái rontottak volna el valamit, csak más a temperamentumuk ezeknek a babáknak, én meg a hozzám hasonló anyukák 100x jobban megküzdenek a gyerek neveléssel, minden percben újabb és újabb elfoglaltságot kell találni neki, lekötni a figyelmüket és közben ellátni az itthoni teendőket. És jó, hogy nincs időm ezen agyalni, hogy hol aludjon, örülök, hogy alszik, reméltem, hogy, aki már végig csinálta segít, de NEM, csak cseszegetnek mindenért!

Nem muszáj több választ adni, nem volt értelme feltenni, ebben igazatok van!

2013. márc. 18. 09:11
 15/25 A kérdező kommentje:
2013. márc. 18. 09:14
 16/25 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy vannak a szerencsések, akiknek a gyereke hamar átalussza az éjszakát, meg azok, akik sírni hagyják, hogy a saját kényelmük érdekében leszoktassák az ébredésekről.

Minden baba más, ezért a jó alvók szülei azt hiszik, hogy ők csináltak valamit marha jól, közben csak szerencséjük van.

Egyébként nálunk is az elejétől fogva én kelek a kisfiamhoz éjjel, már csak azért is, mert egyrészt apa nem tud neki cicit adni, másrészt én így tartottam természetesnek, hogy ő reggel dolgozni megy, kelnie kell, egész nap vezet, nem lehet fáradt.

Én sem voltam fáradt, mert csak magam mellé vettem, majd visszatettem mikor elaludt, amikor még a rácsos kiságyban aludt. Fogzós, nagyon sűrűn ébredős időszakban - mert volt ilyen is - magam mellett altattam, mégsem volt probléma utána visszatenni a kiságyba.

A szopit meg azért se veszem el tőle, mert nagyon jó immunrendszer erősítő is.

Így az én kisfiam aránylag keveset sírt még pici korában is, pl. sosem üvöltött órákig, mert a cicin mindig megnyugodott.

Szóval szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja.

Mondjuk fura módon nekem még nem nagyon szóltak be emiatt, hogy még mindig szopik, inkább mondják, hogy de jó, meg, hogy sajnálják, hogy ők csak kevesebb ideig tudtak. Még a 90 éves dédi se rosszallja, pedig az ő idejében aztán tényleg más volt a módi.

2. voltam

2013. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanazt írtuk le egyidőben :).

(16-os)

2013. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
:) :) :)
2013. márc. 18. 09:54
 19/25 anonim ***** válasza:

Na még egy szóra, aztán távoztam, mert nem szeretek az ilyen arrogáns, mindent jobban tudó stílussal vitázni..

Sokan a szeretetet összekeverik a mindent megengedéssel, ráhagyással és határ nélküliséggel. Ennek láthatjuk következményét később, mert ennyi személyiségzavaros, magatartás problémás gyermek még soha az életben nem volt, mint napjainkban.

Azt is elfelejtik sokan, hogy a temperamentum és a környezet EGYÜTT alakítja a személyiséget. Egy nehezebb temperamentumú babával sokkal nehezebb a szülőnek és sokkal több a sérülés esélye is, pláne, ha a szülő bizonytalan, túl rigid, vagy éppenséggel túl megengedő.

A biztonságot, szeretetet, de határokat is felállító neveléstől még senki nem lett lelki sérült. Attól sem, ha a babának az első perctől kezdve megvolt a saját helye, ami az övé volt. Mint írtam, a gyereknek is joga van intim szférához, nem az édesanya birtoka. Aki csak azért tartja maga mellett, mert az neki nagyon kényelmes.

Saját ágyba szoktatni lehet fokozatosan, drasztikus húzások nélkül is. Viszont minél tovább vársz ezzel, annál nehezebb dolgod lesz ebből a szempontból, mert a szokás egyre erősebb lesz.

2013. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"ebarmoló kedves válaszolók sem segítettek, csak kiabálják, hogy nincs jól, meg szarul csinálok mindent"


HOL OLVASTÁL TE ILYEN VÁLASZOKAT?

2013. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!