Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellene neki már esetleg...

Kellene neki már esetleg külön ágy vagy szoba?

Figyelt kérdés

17, 5 hónapos fiúnk még szopizik és 3x-4x ébred éjjel. Mindig nagyon nehéz eset volt, sosem volt kibékülve a világgal, most is elég nyafogós. Ebből kifolyólag mindig a cici volt a vigasza, azon is aludt el. Pörgős gyerek, nem tud ellazulni, vagyis még nem találtunk másik módszert.

Most mellettem alszik, úgy hogy a kiságyának, amiben sosem aludt, leszedtük az oldalrácsát és a mi ágyunkhoz toltuk, de csak biztonságosabb, mert inkább az én ágyamra kucorodik, és rám tapad.

Nem bírtam volna éjjel hozzá fel kelni ennyiszer, ezért ez így volt kényelmes.

Nem tudom, hogy egy saját ágy vagy szoba hozna e megoldást, mert mint mondtam pocsék alvó.Félek, hogy állandóan rohangálnék éjjel, hogy nehogy felébressze a páromat és semmit nem pihennék, még ennyit sem, mint most.

Nyár folyamán szeretném, ha valahogy elválasztódna magától, nem szeretném leszoktatni, ebben is kérek segítséget.

Sajna új szolgálati lakásba költöztünk menet közben és az a ház egy merő bénaság, nagyon nehezen tudnánk bepréselni egy külön ágyat neki a szobánkba és a saját szoba kialakítása is nagy falat lenne, azért kérdezem, hogy, ha valakinek van hasonló személyes tapasztalata, belevágnánk.

Tejet pohárból este megiszik valamennyit, de éjszaka nem fogad el semmiből semmit.


Bocsi, hogy sokat írtam! :) Köszi! :)



2013. márc. 17. 19:47
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Akkor legalább valaki megért. Nekem is inkább riogatóim vannak,mint itt is megkaptam, akik azt mondják sosem fogja abba hagyni a cicit...., csak anyósom szokott macerálni minden héten, "hogy nem kellene már abba hagynia????" de ritkán látjuk végül is kibírom :)
2013. márc. 18. 09:56
 22/25 A kérdező kommentje:

De honnan veszed, hogy mindent megengedek neki?

Nem érted, hogy, ha éjjel 4x fel kellene kelnem hozzá fél úton a gyerekkel vagy elájulnék vagy összehánynám magamat a fáradságtól. Én nem zárkóztam el egy percig sem a külön ágytól, csak az első 2 válasz megnyugtatott. De senki nem mondta, hogy figyu, tedd ide vagy oda az ágyat mit csináljak első éjszaka, második....mikor lesz jobb, meddig sírhat stb, ilyen válaszokat nem kaptam, csak igen is lebarmolást, mert ez jött ki belőle. És nem vagyok arrogáns, csak megvédem az intim szférámat, amit itt annyit idéztek!


Inkább most legyen velem minden pillanatban, mint 30 évesen ne tudjam elengedni...

2013. márc. 18. 10:02
 23/25 anonim ***** válasza:
Nem csodálom, hogy sok támadást kapsz...
2013. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Nem kell úgy elájulni magadtól!!!!
2013. márc. 18. 11:04
 25/25 A kérdező kommentje:

És, akik ügyesen, hamar leszoktatták a babájukat a ciciről, mit adnak neki a továbbiakban enni?

Esetleg ismeretlen eredetű ipari löttyöt cumisüvegből?

Vagy, ha hiányzott a gyermeknek a szopizás, kapott egy cumit, mert máshogy nem tudott ellazulni, kellett az elalváshoz valami? Vagy az anyai gondoskodást egy plüss állatban kereste, vagy egy kis párnában?

Talán 3-4 éves korában még mindig a cumisüvegen aludt el vagy csak úgy volt hajlandó meginni a kakaóját? Ha elvették tőle nem volt hajlandó többé tejet inni?


És az senkinek nem furcsa, nem megbotránkoztató, és nem is zavaró, hogy 3-4 évesen cumizik vagy még cumisüvege van, de az, hogy szopizik, az igeeen.


[link]


Igaz nem ez volt a kérdésem, de nagyban össze függ a szopizása a külön alvással, míg szopizik, ez a könnyebb, akárki, akármit mond! Ha majd a nyár folyamán magától abba hagyja, visszatérhetünk a külön ágy témára, de addig szerintem fölösleges. Erre jutottam.

2013. márc. 18. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!