Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kislányomnak jó ez...

7 hónapos kislányomnak jó ez az étrend?

Figyelt kérdés

Tejem már 3 hónapos kora óta nincs, így tápot kapott.Azóta fokozatosan elhagytuk előbb az uzsonnai tápot, majd az ebédet és a tízórait; így most így néz ki egy nap:

reggeli: tápszer

tízórai: tejpép vagy tejberizspép

ebéd: húsos bébiétel (1db) vagy sima főzelék változatosan

uzsonna: gyümölcsös bébiétel változatosan

vacsora: tápszer


Köszönöm a válaszokat és tanácsokat


2013. márc. 18. 12:23
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy jelenleg 7,2 kg és 69 cm.


Születési adatok: 2,4 kg és 49 cm

2013. márc. 18. 12:24
 2/10 anonim válasza:
12%

Ez egy nagyon fontos kérdés. Épp ezért nem itt kellene feltenned, hanem egy orvosi rendelőben a gyerekorvosnak vagy legalább egy védőnőnek!

Gondolkodj. A gyermeked egészsége a tét!

2013. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem jo,bar az en lanyom tobbszor evett,de ez egyen fuggo. Az en picim is kicsi n szuletett 2460gramm 50 cm. 7 hosan: 8500gramm es 69cm volt. :-)
2013. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem 2460 hanem 2640. Bocsi :-)
2013. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk az uzsi tejpép a tízórai gyümölcs, de szerintem így is rendben van. :)

Ez én fiam 8 hónapos és 9300 gramm és 70 cm

2013. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
szerintem teljesen rendbe van!
2013. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Én is így csináltam mind a két gyerekemnél, azzal a különbséggel, hogy a tejpép uzsira volt, a gyümölcs volt a tízórai. Lassan bevezetheted neki a joghurtot, kefirt, sajtot, túrót. Joghurtba keverhetsz neki gyümit és az is lehet tízórai vagy uzsonna.
2013. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 7 hónapos a lányom, és pont ennyiszer eszik ő is, bár ő már két hónapja 8 kiló körül van...

Én a gyümölcsöt nem uzsonnára, hanem tízóraira adnám, mint ahogy teszem is. Eddig a gyümölcsbe kevertem gabonát (rizspelyhet, kölespelyhet, 3 gabonás pépet stb...) és ebédre meg főzeléket kapott, de most akarnám az uzsit is kiváltani, ezért a gabonát már uzsira fogja kapni tápszerrel keverve, tehát én nem adok neki kifejezetten tejpépet (amit vízzel kell keverni és kész), mert HA-s tápszert eszik, így megcsinálom a tápszert és teszek bele gabonát. Így megvan a tejpépünk uzsira.

Én még várok a tejtermékekkel, mert a fiam is tejallergiagyanús volt.

A gyümölcs magában azért is jó, mert akkor hamarabb éhes lesz, bár még így is fél2-2-re tolódik az ebéd, de ezt idővel előrébb szeretném hozni. Főleg nyáron lesz rosz, ha a legnagyobb melegben még játszóznunk kellene, mert még nincs ebédidő.

2013. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm minden kedves Anyukának, aki válaszolt :)


Kedves Első! A gyermekorvostól szerinted nem kérdeztem meg? Az ő válasza a következő volt: A HA PRO tápszer tökéletes, jó az napi 5-6x, tejterméket, de még tejpépet sem ehet 3 éves koráig és hasonló dolgok (nem kell a cumi, este nyugtatásra sem, tegyem a szájába a kisujjam...stb), amiktől a hajam égnek állt és az ösztöneimre hallgatok inkább és megfogadom szívesen más Anyukák tanácsait.

2013. márc. 18. 16:56
 10/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a javaslatot, holnaptól elkezdjük akkor a joghurtot is bevezetni :)
2013. márc. 18. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!