Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, allergia lenne vagy...

Anyukák, allergia lenne vagy más okozhatta apiros pöttyöket?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos elmúlt a lányom, szombaton főztem neki almát és meggyet és összekevertem neki gesztenyepürével. Maradt belőle pár kanállal azt este hozzákavartam a tejpéphez. És másnap délelőtt láttam a nyakánál hátul illetve elől a mellén is max 10 db piros pöttyet.


Allergiás lenne a gesztenyepürére, először kapott. Vagy valami más okozhatja?


2013. márc. 18. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehetséges igen, az allergia. Ha a többit már kapta és nem voltak ilyen pöttyei, csak most, hogy kapta a gesztenyét, akkor lehet. De ha nem adod neki tovább, akkor azoknak a pöttyöknek el is kell, hogy múljanak. De a gyerekorvosnak megmutathatod akkor is, mert ő azért meg tudja állapítani, hogy milyen kiütésről van szó. Hogy tényleg allergiás kiütések-e vagy valami más gond lesz.
2013. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 frászkarikaborsó ***** válasza:
persze hogy lehetséges. Hagyd ki most a gesztenyét egy ideig, várd meg míg elmúlnak a pöttyök, és utána adj neki megint, de csak keveset. Figyeld hogy megint pöttyös lesz-e. Ha igen, akkor tuti a gesztenye, de az is lehet hogy nem végleges allergia, hanem csak valami korai érzékenység, szóval 1-2 hónap múlva érdemes újra próbálni, hátha kinövi.
2013. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!