Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 9 hónapos és nem...

Kisfiam 9 hónapos és nem tudom, hogy tejfehérje-allergiás-e? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mai napig kb.6x szopizik, egyszer kap főzeléket, egyszer gyümölcsöt keksszel. 6 hónapos kora körül egyszer kapott tejpépet, amit kihányt, 8 hónaposan pedig egy pici kanál joghurttól csalánkiütéses lett az arca és sírva fordította el a fejét. Azóta a tejtermék témát hanyagolom, de észrevettem, hogy az arca száraz és kiütéses. Gondolom, az általam fogyasztott tejtől. Korábban (mielőtt nem próbáltam a tejterméket), soha nem volt kiütéses az arca, pedig nem figyeltem, mennyi tejet-tejterméket fogyasztok. Kb. egy hónap múlva újra próbálkozni szeretnék joghurttal vagy túróval, de addig is bánt, hogy ilyen a kis arca. Szerintetek még nem ürült ki az a pici tejtermék (nem úgy értem, hogy nem bontotta le a szervezet, de állítólag az ilyen allergiás reakció 2-3 hétig is megmarad) vagy sanszos lesz a tejfehérje allergia? (Laktóz tuti nem, mert akkor az anyatejet sem bírná). Olyanok írjanak, akiknek van hasonló tapasztalatuk. A vizsgálattal még várnak, hátha csak túl korán próbáltam a tejterméket és az volt a gond. Köszönöm.

2013. febr. 28. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem teljesen ilyen az esetünk, de az én fiam 14 hónapos és most derült ki,hogy tejfehérje allergiás. Igaz ő már mindent eszik és tápszeres volt.

Neki a pöttyök konkrétan egy hete jöttek, de akkor brutál módon, két nap alatt tele lett a teste!

Hasmenése nem volt sose, viszont állítólag sok a széklete egy nap, és ez is egy tünet!

Hétfőn derült ki, azóta nem eszik tejfehérjés dolgokat, de még mindig meg vannak a tünetek, talán annyiban más,hogy nem fáj a hasa! Viszont ma kérdeztem a dokit és mondta,hogy hetek is eltelhetnek mire csökkennek a tünetek!

2013. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!