Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napszemüveg a babáknak?

Napszemüveg a babáknak?

Figyelt kérdés
Olvasni, hogy a jó minőségű, gondosan megválasztott (gumis típusú)baba napszemüveg védi a szemüket az UV sugaraktól, és kell is védeni!Az ellenérv, meg, hogy 4 5 éves kor alatt érnie kell a napfénynek a szemüket! Ti melyik álláspontot osztjátok? Akinek esetleg van, volt, bevált?
2013. márc. 18. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
keszulunk venni, 16 hos, mivel ha kimegyunk nagyon hunyorit, sot neha sir is ha a szemebe tuz a nap, pedig ul a kocsiban, vagy setal, egyenlore vettunk egy olcsot 600Ft-osat, csak itthonra, hogy szokja mi is az, hogy van a fejen valami, ki semmikepp sem viszem ki, ezen probalom tanitani, hogy ne torje el, aztan meglatjuk sikerul e nyarra megtanitani
2013. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:
32%

Én nem vennék, mert megszokja a szeme, és aztán meg napszemüveg nélkül nem tud kimenni természetes fénybe.


Nekem 10+ éve fényre sötétedős szemüvegem van (aminek ugye alapból van egy kb. 15%-os "sötétsége"), és engem is nagyon zavar nyáron, ha nincs rajtam a szemüveg, még árnyékban is.

Órákig is eltart, mire megszokja a szemem.

2013. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom nagyot utálta a napot, nagyon zavarta, és zavarja ma is. Nála használtunk napszemüveget (ha leárnyékoltuk, akkor azért cirkuszolt, hogy nem lát) egész kis korától (7 hónap) nagyon szerette. A kicsit nem zavarja a nap, de a napszemüveg nagyon. Szerintem gyerekfüggő, hogy egyáltalán mennyire fogadja el. Azért szerintem a nagyon erős UV sugárzás nem tesz jót a szemnek.
2013. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vette tavaly az 1 éves lányomnak a DM-be napszemüveget, mert a túlzott napfényt nem bírta. Állandóan sírt és forgatta a fejét, minden baja volt. Aztán egyszer csak elé álltam valamiért és akkor végre "megnyugodott" és hátradőlt. Ahogy újra a szemébe sütött a nap, össze vissza csapkodott.


Sosem vette le a napszemüveget, csak akkor, amikor már úgy érezte nem kell neki.

Azért ez a nap nem olyan már, mint régen. Több a káros hatása, mint a jótékony. Nem hiába nem javasolják, hogy reggel 10 - délután 2-3-ig senki ne tartózkodjon a napon.


A napteje is a legmagasabb faktorú volt. Oké .. persze átesni a ló túl oldalára sem célszerű, de semmi baja nincs a lányomnak.

Idén is kapni fog napszemüveget! :)

2013. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én épp most vettem elég drágán egyet, szerintem a babák szemének is szüksége van a megfelelő védelemre. Amúgy a 600 forintosat én nem javasolnám, mert ha nem szűri az UV-t, csak sötétedik, akkor a pupilla nem szűkül össze, tehát, teljesen bele lehet nézni a napba, ami borzasztóan károsítja a szemet. Szerintem tópartra, hóba, ahol visszaverődő sugarak is vannak, oda szükséges jó minőségű baby napszemüveg.
2013. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 fiamnak van, Baby banz. Ha kéri megkapja, ha nem, én nem erőltetem rá. Főleg akkor kéri, ha apukán és rajtam is látja. Olyankor büszkén viseli. Erőltetni nem szoktam, mert azzal semmit sem érek el. Szóval ő olyan, mint az egyszeri parasztlány a mesében: éri is napfény a szemét, meg nem is. Ez jó minőségű, tesztelt, neoprén öves.
2013. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!