Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti beadattátok a...

Anyukák! Ti beadattátok a gyermeketeknek a meningococcus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen
2013. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen
2013. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én is
2013. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
igen és hidd el minden védő oltás megérte amit vettünk,gondolok itt arra is,hogy mi megvettük a majd 30e Ft-os rota vírus ellenit is amit 2x kell neki megvenni és mikor más gyerekek napi 5-6x hánytak hasmenésük volt és több mint 10-napi voltak benne a betegségben a mi kicsink 2-nap alatt meg gyógyult és 1x hányt és 2x volt híg széklete.nemsoká ovis lesz és a bárányhimlő ellen is megfogja kapni sajnálom persze mikor majd visszük,de csak neki lesz jó.
2013. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez az egy nem kötelező oltás, amit beadattam. A bárányhimlő ellenit nem akarom, de csupán azért nem, mert nem akarom megkockáztatni, hogy ez miatt ne essenek át a bárányhimlőn, mert hiába nem véd teljesen, az esély meg van rá, hogy mégse kapják el, akkor meg felnőtt korukban nem lesznek védettek. Bár ha beadatod az oltást, akkor gyorsabb lefolyású a betegség, de ugye felmerül az is, hogy nem lesz bárányhimlős a gyerek, azt pedig jobb, ha elkapja.

Rota ellen se oltattam be a gyerekeimet, egyszrre kapták el a fertőzést, de csak egyszer hánytak, híg széklet napi 3-4-szer volt, kb. 6 nap alatt gyógyultak meg belőle.

Én ajánlom a meningococcus C elleni oltást, egy nagyon veszélyes agyhártyagyulladást lehet vele megelőzni.

2013. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én beadattam. Egyébként mindent beadattam neki és csak utólag hallottam arról, hogy van, aki bizonyos összetevőkre allergiás lehet vagy fémallergiája van.

Ha félsz, hogy valamelyik összetevőjére allergiás akkor keress fel egy allergiaközpontot.

Gondolom ettől az összetevőtől félsz: alumínium-foszfátra (0,125 mg) adszorbeálva

A lányom az első oltás után nem lett lázas, csak az ismétlőnél, egyébként nem volt allergiás a készítményre.

Átküldöm a gyógyszertájékoztatót:

[link]


Én ebbe az allergiaközpontba viszem: Budai Allergiaközpont googleban van elérhetőségük

2013. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is beadattam neki a Rotát,meg a Prevenar-t is.

Csak egy kis közvélemény kutatást akartam,hogy ki

adatta ezt is be.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. márc. 18. 16:06
 8/14 anonim ***** válasza:
igen!
2013. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is beadattam!:)
2013. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen,beadattam!
2013. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!