Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti milyen védőoltást...

Anyukák! Ti milyen védőoltást adattatok be a gyermeketeknek a kötelezőn kivűl?

Figyelt kérdés
Megérte?Volt rá példa,hogy a védőoltás miatt hamarabb lefolyt a betegség vagy enyhébb tüneteket produkált?
2013. febr. 13. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
A nevét egyiknek sem tudom pontosan! De az influenza szövődményei ellen meg az agyhártyagyulladás ellenit adattuk be! Gondoltunk még a bárányhimlő elleniben de az nem túl réig és nem lehet tudni 20-30 év múlva is véd e!? Ezért inkább nem fogjuk majd átesik rajta inkább gyerekként!
2013. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

meningococcus C.

Bárányhimlő ellenit nem, mert nem véd teljesen, csak gyorsabb lefolyásúvá teheti a betegséget, megvéd a szövődményektől, de ha nem kapja el a gyerek mégse a bárányhimlőt, felnőttkorában már simán elkaphatja.

A rota ellenit nem adattam be, de azt már megbántam, mikor a 2 évesemmel 3 napot kellett a kórházban lenni rotafertőzés miatt.

Amit még idén tavasszal beadatok, a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás elleni.

2013. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kis babám meg csak 3 hónapos, de a Prevenar-t mar beadattuk( tüdőgyulladás, agyhártyagyulladás ellen) és meg a baranyhimlo elleni oltást tervezzük beadatni a kötelezőeken kívül. A rota ellenit nem, mert nem ad csak 2 évre védettséget, és az a helyzet, hogy olyan sok kórokozó okozhat gyermekkorban hasmenést, hogy az szinte elkerülhetetlen így is úgy is.
2013. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Prevenar nem kötelező, de ingyenes, legalábbis nálunk. 2 hónapos kortól kezdik az oltását, 3 oltásból áll. Viszont a Prevenar nem véd a meningococcus C és a kullancsencephalitis ellen. Mindkettő fizetős oltás. Ugye az agyhártyagyulladásnak sajnos több fajtája van. A Prevenar csak a Pneomococcus baktérium által terjesztett agyhártyagyulladás, tüdőgyulladás, középfülgyulladás ellen véd, más vírusok és baktériumok ellen nem véd.
2013. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. És nem az anyagiak miatt.
2013. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A lányom még csak 1 hónapos,de most gondolkodunk azon,hogy miket adassunk be még a kötelezők mellett.

Kiváncsi voltam,ki mit gondol ezekről,kinél mi vált be és mennyire fontosak ezek.

Várok még hozzászólásokat!

2013. febr. 13. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
rotán ,kivül mindent,mind 3 gyerekünknek.
2013. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Prevenar,Meningitec,Varilrix
2013. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!