Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik cipő? Kislányomnak...

Melyik cipő? Kislányomnak most venném az első cipőjét. Már egyedül áll, kapaszkodva lépked, egyedül még nem jár. Milyen márkát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Amíg nem indul el, én nem vennék cipőt. A lakásban teljesen felesleges cipőt adni rá, az ácsorgáshoz, lépkedéshez. Majd ha elindul, akkor vegyél csak. Addig még nőhet a lába is és akkor teljesen feleslegesen adtál ki egy rakás pénzt, ha esetleg ki is növi.

Első cipőnek sokan ajánlják a suplinált cipőket. Ilyen pl a Supi és a Szamos.

A kisfiam első cipője Supi volt, de ő 10,5 hónaposan elindult. Ez egy 18-as cipőcske volt, amit pikk-pakk ki is nőtt.

Mi gyógytornára is jártunk (nem a lába miatt), én rákérdeztem, hogy milyen cipőt vegyek a kisfiamnak. Mivel a fiam lába teljesen egészségesen fejlődött, annyit mondott a gyógytornász, hogy ne legyen benne haránt emelő, had fejlődjön magától a lába. Így mi az Elefanten márka mellett döntöttünk. Azt mondta, az teljesen jó. Minden szezonra ezt a márkát veszem. Fiam már 2,5 éves. A lába még mindig rendben fejlődik.

2013. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, már más is mondta, hogy amíg nem jár egyedül, addig nem kell. De mit csináljak a játszótéren? Már szeretne lemenni, a mászáshoz még hideg van, a vízes földön meg nem szeretném, ha puha talpú cipőben ácsorogna. Vagy ezt Ti hogyan oldjátok meg?

A szobában zokniban van.

2013. márc. 18. 21:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel. Addig, amíg nem megy önállóan, nem kell cipő, kint még úgysem nagyon sétálgat egy darabig. Amikor a fiam kicsi volt, akkor 6 hetesen vinni kellett csípő vizsgálatra, és ott azt kérték, hogy önálló járáskor vigyem vissza kontrollra. Neki kellett a szupináló cipő, Salust vettem neki, amivel teljesen elégedett vagyok. Ha majd önállóan megy, nézesd meg a gyerekorvossal, vagy ortopédorvossal, ők majd eldöntik, kell-e szupináló cipő, vagy jó a hagyományos is. Akármilyent veszel a legfontosabb szempontok:

-tartsa a bokáját

-kellően rugalmas legyen a talpa

-lehetőleg bőr legyen, ha megengedhetitek magatoknak, mert az természetes anyag lévén, szellőzik

2013. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönjük. A játszóterezést hogy oldjuk meg? Ne engedjem le, ameddig nem jár egyedül?
2013. márc. 18. 21:57
 6/13 Jégtánc ***** válasza:
100%
Mi is ebben a helyzetben vagyunk.1 éves a lányom egyedül még nem megy.Játszótér miatt vettem neki a La-Gambában egy vászoncipőt.Akciósan 2000FT-ért.Arra tökéletes hogy a játszótéren abban legyen.
2013. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddig a D.D. Step cipők jöttek be nálam.
2013. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 18. 22:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Hosszas kutakodás után Elefantent vettünk mi is a Deichmannban. Lehet kapni direkt olyat, ami rendes bőrből van (nagyjából vízálló), az alja-orra meg gumi, de csak darabokban, így elég meleg és strapabíróbb, de ketté lehet hajtani teljesen a talpát. Tehát tud benne álldogálni és négykézláb mászni is. Bokafogósat meg tényleg akkor érdemes venni, ha már főleg önállóan megy és nem sokat mászik.

(Az enyém 9 hósan kezdett el kapaszkodva menni, de csak 16 hósan idult el egyedül, így aztán igen sokat négykézlábalt a játszótereken.)

2013. márc. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én vennék egy akár milyet nagyon olcsón, az arra a pár lépésre tökéletes, ki tudja, mire rendesen elindul a gyereked már csak szandi fog kelleni, ezt meg nem fogjátok kihasználni.
2013. márc. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!