Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülés előtt kell elmenni...

A szülés előtt kell elmenni először a gyerekorvoshoz vagy csak a szülés után a babával? Ha szülés előtt nem kell, akkor a kórházban írnak fel a baba ápolásához szükséges recepteket? Ha szülés után megyek először, akkor kb. mennyi idő múlva kell?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 17:35
 1/9 anonim válasza:
100%
Nálunk én voltam a gyerekorvosnál szóltam hogy növekszik a család. A szülés után amíg mi a kórházban leszünk Apa megy be szólni hogy megvan a baba és aznap mikor hazajövünk kijön majd a doktornő. A recepteket meg vagy apának adja vagy ő hozza majd,ezt nem is kérdeztem.
2013. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szülés elött illik elmenni, hogy tudd egyáltalán ki lesz majd a gyerekorvos, és mikor rendel. Pl.

Egyébként ált. nem írnak fel a szülés elött dolgokat, mivel nincs a picinek még TAJ száma.

A kórházban sem írnak fel semmit se :)


Én a szülés elött vettem gyógyszertárba alkoholt és köldökhintőport- köldökcsonkra.

Egy kicsi tégely Sudocrem-et a popsijára, és egy Naturland-os fürdetőkenőcsöt. Ezek jók voltak az első napokra. Aztán kijött az orvos és írt fel D-vitamint, K-vitamint, popsikrémet, fürdetőt.

2013. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szülés előtt. Receptet nem ír, hisz bármi lehet még.

De nem a TAJ szám miatt. Amíg az nincs meg, addig az anyuka biztosítása fedezi a picijét is

2013. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nálunk a védőnőnek kellett szólnom szülés után ő és a doktornő kijött házhoz másnap mikor hazajöttünk és hozza a receptet.....ja és direkt mondta a védőnő,hogy ne én intézkedjek a dokinál az az ő dolga....
2013. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi lementünk szülés elött bemutatkozni meg megnézni magunknak.
2013. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bemutatott a védőnő. Már csak azért is, mert jobb lőre tudni, hogy szimpi-e a körzeti doki, vagy inkább mást keresne az ember
2013. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem el kellett volna menni hozzá, de a védőnő rendes volt és elhozta a recepteket (meleg volt nagyon). Tehát megírta előre a doki, az én TAJ számom kellett ráírnunk, az 1. számot megváltoztatni. Baba TAJ szám pár héttel születés után van csak, addigra kellenek a dolgok.
2013. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szülés elött elmentem a dokinénihez és kiírt mindenféle receptett az én nevemre ,szülés utan mikor hazamentünk akor meg ö látogatott meg.
2013. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na megkérdeztem a védőnőt. A dokinak van hetente tanácsadó fogadása (ide jöhetnek a szülők a nem beteg gyermekekkel, vagy csak simán kérdésekkel, egyéb gondokkal) amit a védőnővel tart közösen. Egy ilyen tanácsadásra kell bemennem, és majd a védőnő bemutat. Ez állítólag kb. 5 perc lesz és kész. Aztán majd szüléskor írnom kell egy sms-t a baba nevével, születési időpontjával a védőnőnek, aki majd intézi a recepteket, és a férjem bemehet majd a doki asszisztenséhez a receptekért miután hazajöttünk a kórházból. Amikor hazaértünk, utána 2 munkanapon belül felkeres a védőnő itthon családlátogatásra. Az nem derült ki,h dokihoz mikor kell menni a gyerekkel, de gondolom akkor majd elmondja,ha kijön.
2013. ápr. 4. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!