Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónap körüli babák (főként...

9 hónap körüli babák (főként kislányok) anyukái, hogy telnek a napjaitok?

Figyelt kérdés
Ami főként érdekelne, az az alvás téma, nappal és éjszaka, fogacskák vannak-e már, mennyire viseli meg babátokat és mit tesztek ellene, valamit az evés, miket és mennyit eszik babátok, hány kg és hány cm? De minden érdekel, amit megosztanátok! :) És még, hogy mennyire játszik el egyedül, mit tudok mellette csinálni és hisztis-e?
2013. márc. 19. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

8 hós, de azért leírom:)

8 után kel a lányom, reggeli tápszer és egy kis pihi a hintájában, de kezdi utálni nagyon menne már most kezdett el mászni meg felállni és próbál a bútor mellett lépegetni de még nem tudja hogy ebből sok a bőgés.

12-13 között szundizik egyet mej ebéd főzelékkel és hússal, gabonával kb 200 ml meg 100 tápszer és játék 4ig. először közös játék majd egyedül amiket játszunk az kukucs, tapsi, mászásba üldöz, tornyot lerombol, könyvet nézegetünk, gurítunk, ujjbáb, stb. aztán egyedül játszik a zenélős játékaival, elmászkál erre-arra és amikor már nagyon elfárad és csak a rongyijával fekszik akkor letezsem aludni délután szundira kb 4-5között alszik. 5kor uzsonna valami nasi kb 200 ml gyümölcspép, joghurt gyümivel, kása stb. és megint játék először együtt majd egyedül, séta vagy ekkor vagy még az előző ébrenlétkor. vacsoráig eljátszik, jön apa, együtt marháskodnak, addig csinálok vacsit, 150 főzi hússal vagy kása hússal, ill ami maradt délről és kb 150 tápszer. Vacsival mire végez, apa már lesötétít, már csak halkan vagyunk, fürdés és apa megtörli, bekeni, közösen letesszük aludni kb 9kor. Átalussza az éjszakát.

4 foga van

7700 g és 76 cm

hiszti az mostanában akkor indul, ha valamit nem engedek pl konnektorba nyúlás akkor elkezd nyafizni, hogy neki sosem lehet semmit.:) és átvonul a másik szobába nagy nyafogva

én a két alvása alatt egyikben háztartásozok, másikban meg dolgozgatok vagy tanulok a szakvizsgára

2013. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

9 honapos lanykam jelenleg 8100 gr 71 cm es 6 foga van. a fogzas megviselte, olyankor sokat ebred ejjel, nappal is nyugosebb, szoval szegenykem megszenved. egyebkent 10 honapos lesz hetvegen.

reggel 6-7 kozott felebre cicizik kicsit meg pihizunk ketten, aztan fel nyolc korul kezdodik a nap, osszepakolok, feloltoztetem majd olyan 8:30 korul reggelizik. ez altalaban 250-300 ml kozott van. gabonapep gyumolccsel, kenyer kefirrel, tojassargaja tejfollel es tonhallal. az utobbi kettohoz neha meg valamit kesziteni kell mert meg annyira nem tud jol lakni egy fel szelet kenyerrel. aztan jatek van. sokat maszik, jon-megy, felall, szepen ul, guggol. tapsolni szokott es kukucs jatekot jatszani, ezeket mar onalloan inditja. zeneloi jatekait pufoli, pakol. 10 korul elfarad es alszik kb 1-1,5 orat. nincs alvo kendoje, a babakocsiban tud jot aludni a huvosebb eloszobaban.

felebred ebed. sok mindent eszik mar: csirke mell, marha hus, halfile, tejfollel habarom a fozeleket, most vezetem a k- betus zoldsegeket.

2 ora kornyeken cicizik aztan ha jo az ido setalunk kb 16:30-ig amikor alszik szinten egy orat. hazaerunk 17:30 korul eszik valamit vagy a deli maradekot ha maradt, vagy kukoricadarat banannal vagy sutotokot ez is valtozo h mit keszitek aztan jatek apaval, en pakolaszok, mosogatok ez-az. furdes elott egy fel adag tejpeppel meg megkinaljuk, 8-kor furdes utana cici es 20:30 alvas. ejjel egyszer ebred valtozo h mikor olyankor kicsit cicizik es visszaalszik a kisagyaban. tavasz kozepen tervezzuk kulon szobaba atteni jelenleg velunk egy szobaban van.

a fozes tekinteteben jo dolgom van mert magunknak rendeljuk a foetelt csak hetvegen fozok. nekunk ilyen egy napunk.

2013. márc. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálatok hogy telik?

szerintetek gáz, hogy csak kb heti 4-5x viszem sétálni? fontos ez ilyen hidegben?

2013. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gyönyörűséges ***** válasza:
szerintem a heti 4-5 jó. nalunk valtozó,van amikor egesz heten mindennap van olyan h 1-2 nap kimarad. kertes hazban lakunk ha nem tudom elvinni sétalni akkor kiteszem a teraszra aludni. ha panelben laknék akkor ablakot nyitnek ra termeszetesen mindkét esetben jól felöltöztetve
2013. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szellőztetni állandóan szoktam, amíg etetem stb addig nyitva az ablak a szobájában, amúgy se fázós, szóval levegő éri csak éppen nem kint.

sajna mi belvárosban, ha ki is viszem tök szmog szóval így meg hogy ráadásul utál is sétálni, nem eröltetem a dolgot

:)

2013. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!