Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Készítettetek már otthon...

Készítettetek már otthon babakekszet? Milyen bevált receptetek van?

Figyelt kérdés
Elég drága a bolti, gondoltam, hogy sütnék itthon.

2013. márc. 20. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Ez engem is érdekelne.

Engem azért érdekel, mert nagylányom 2,5 csak száraz kekszet eszik. minap sütöttünk apjának az irodába linzert és az elsö süti amit imádott és benyomta. Csak a baj, hogy nagyon morzsálodik, így az egész lakás morzsa utánna.

jó lenne ha olyan lenne amit a 10 hós lányom is el tud már nyammogni.

2013. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

A babakeksz és társai csak a nevében baba, valójában a kereskedelem propagandája, hogy drágábban adhassák.

Egy bevált keksz recept:

50 dkg liszt, 20 dkg cukor,5 dkg vaj vagy zsír,2 egész tojás,1 csomag sütőpor.

Annyi tejjel gyúrjuk össze, hogy jól nyújtható tészta legyen. Késfok vékonyságúra nyújtjuk, és keksz formára vágjuk. Közepes hőfokon halvány barnára sütjük.

2013. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Jó az a recept, amit az elòttem író leìrt, csak nem babáknak! Az 5 és fél hónapos lányommal nem fogok tojást, tejet, zsírt etetni. Íme a mi receptünk: 25 dkg liszt, 2 db alma, 2 ek étolaj. Az almát üvegreszelőn lereszelem, összegyúrom a hozzávalókat ( pici víz kellhet még ha nem elég lédús az alma). Kb 1 cm vastagra nyújtom, kiszaggatom. 170 fokra előmelegített sütőben sütőpapíron 15 percig sütöm. Nem morzsálódik, jól bírja a nyálban áztatást is, könnyű reszelni. Az én lánykám imádja rágcsálni, most, hogy jön a foga!
2013. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!