Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok eszik már mindent?

1 éves babátok eszik már mindent?

Figyelt kérdés

Kislámyom jövőhéten lesz 1 éves. Mostmár sokszor abból kap ebédre amit mi is eszünk. Nem főzök se fűszeresen, sem zsírosan. A védőnő szerint külön kellene főzni még neki, mert azok az ételek amit mi eszünk nem megfelelőek egy ekkora gyerek számára!

Ti babátok evett már 1 évesen abból amit ti esztek?


2013. márc. 20. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A védőnő sok mindent mond. Engem nem igazán szokott érdekelni. :) Bocs, de nem ő mondja meg, hogy mi legyen. Én babám eszik mindent. Na, persze nem hurkát, kolbászt mustárral, de lényegében mindent.
2013. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Igen.13 hónapos a lányom és azt eszi amit magunknak is főzünk.Természetesen odafigyelek mit eszünk:) Ma pl zöldborsós csirkemellfilé van.Kis paradicsomlevet kevertem neki bele.Levesnek almás narancslevest csináltam.Azt meg még főzni sem kellett:)
2013. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg attól függ hogy miket főzöl.

Főzelékeket, rakott dolgokat, leveseket, tésztákat nyugodtan ehet, amit ti is. Nyilván nem pacal pörköltet esztek gondolom.

Babám is azt eszi már nagyjából amit mi, csak néhányszor van hogy külön főzök neki ha nekünk valami zsírosabb van pl. 14 hós

2013. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze ha olyat főzök ami kicsit fűszeresebb vagy zsírosabb abból még nem kap, olyankor külön főzök én is, vagy pl. babot még nem evett, így ha olyat készítek abból sem kap.

Ma pl. spagettit csináltam, de nem a bolti zacskós szószból, hanem én készítettem itthon. Nem értem miért ne kaphatná ezeket??

2013. márc. 20. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy jól összeállított étrendű családban az egyéves egészen nyugodtan eheti azt, amit a többiek! Nekem három gyerkőcöm van, 4 és fél éves, 2 és fél éves, 9 hónapos, de a legkisebbnek is egyre ritkábban főzök külön. Eléggé odafigyelek, mit eszünk, egészségesen táplálkozunk, allergia sose volt a családban, így a legkisebbem - persze szopi mellett - legtöbbször abból kap, amit a családnak főzök. Sok nálunk a főzelék, a zöldségféle, a gyümölcs, ha húst eszünk, leginkább szárnyast vagy halat, simán adom a kicsinek.

A védőnők többségének pedig arra sem érdemes odafigyelni, ha kérdez, nem még ha tanácsot ad... Tisztelet a nagyon kevés kivételnek, sz..rt se tudnak semmiről. Hozzánk szerencsére már nem jár, én visszamondtam a védőnői szolgáltatást. Soha többet védőnőt a környékre se!

2013. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok védőnő csak betanulja a könyvet "oszt" jól van. Ledarálja, amit kell, és viszont látásra. Igazából szerintem egy totál felesleges munkakör. Ez úgy lenne jó, ha csak ahhoz menne, aki kéri, illetve, ahol nem megfelelőek a szociális körülmények, amit mondjuk egy előző alkalommal felmért, vagy ahol pl alul iskolázottak és a sötétség uralkodik. Egy magára valamit is adó anyukának, családnak nincs szüksége ilyesmire. Főleg azt bírom, amikor 2., 3. gyereknél is elmondja ugyanazokat a dolgokat. Vajon minek? Tudom, ez a dolga. De ezt ő se gondolhatja komolyan?!
2013. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is próbálok magunknak úgy főzni, hogy azt ehesse a lányom is. Pl. nem paprikázom a főzeléket, sok halat és szárnyast eszünk, a húslevesbe teszek krumplit, h táplálóbb legyen. Ha egyszer-egyszer olyat csinálok, amit még nem ehet, akkor főzök csak külön, vagy pl. a gombás husiból, csak a húst kapja meg. De teljesen külön minden nap nem hiszem hogy bárki is bírna főzni hónapokon vagy éveken keresztül...
2013. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Én is adok neki szinte már mindent. De miért nem ehet paprikásan az egy éves? Én pirospaprikázok szinte mindent, 8 hós korátől ő is így eszik, és semmi baja.
2013. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan kíváncsi lennék, ki pontozgatja le a válaszokat, de komolyan....

Egyébként egyetértek azzal az anyukával, hogy csak azokhoz kellene a védőnő, akik igénylik, vagy ahol nagy gáz van. Én - mint írtam - visszamondtam a védőnőt. Erre ő hálából feljelentett a gyámügynél. Kijött egy hölgy, nem győzött elnézést kérni, azt mondta, pontosan látja, hogy hozzánk feleslegesen küldték, de sajnos neki ha bejelentést kap, kötelező kimenni, akármit is gondol. De természetesen lezárja az aktánkat, hogy vaklárma, tökéletesen rendben van a család. Azt is elmesélte, hogy a városunk határában lévő c....nytelepre egyetlen védőnő se megy ki, pedig ott tényleg lenne dolguk bőven, de oda csak a gyámügyesek mennek ki, a védőnők ki se teszik a lábukat, nem is hajlandók. Ennyit a védőnőkről. Valóban a világ legfeleslegesebben fizetett közalkalmazottai, mert oda mennek pampogni, ahová nem is kellene, ahol meg szükség lenne rájuk, oda nem mennek.

Amúgy meg ugyan mit mondott volna nekem a harmadik gyerkőcnél a védőnőnk, akinek egyetlen gyereke van, sose szoptatott, vagy a régebbi védőnőnk, akinek még gyereke sincs? Ugyan már...

2013. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, azért nem paprikázok, mert azt olvastam, az eléggé megterheli a kis gyomrukat. De attól más még paprikázhat, főleg, ha ahhoz szokott hozzá a babád. Nekünk nehezen ment a hozzátáplálás, próbálok nagyon természetes ízekkel főzni kevés fűszerrel, sót, borsot és paprikát a lányom ételéhez nem is teszek. A mienket utána sózom.
2013. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!