Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik surun szoptatnak es el...

Akik surun szoptatnak es el kell menniuk valahova (pld oltasra) akkor hogy oldjak meg? Sosem fejtem, a baba se ivott meg cumisuvegbol.

Figyelt kérdés
Multkor is meg kellett szoptatnom a dokinal. Ti mit tesztek ilyenkor?
2013. márc. 20. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megszoptattam a dokinál, ha olyan volt. Oltás után még jó is volt neki (fájdalomcsillapító, nyugtató...)

Egyénként közvetlenül indulás előtt szopi, időre mentünk mindig.

De én a szabadon szoptatás híve vagyok (mondjuk 1 éves korig, utána már nem), szóval nem zavartattam magam sosem, sehol. Kendőben nem is látszott, ha épp nem azzal mentem, egy textilpelus is jól eltakar mindent, egyébként a baba feje is eltakarja.

Nélküle meg nem mentem sehova, amíg 1,5- 2 óránként (vagy néha gyakrabban) szopott.

2013. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlenül érezted magad a dokinál:(?

Nekem nem volt ilyen problémám, hordoztam a lányom, szóval mindig volt nálunk takaró- eszköz.

GOndolom ti sem mentek pelustáska vagy ilyesmi nélkül sehová, tégy bele egy nagyobb tetrát, vagy kifogót, vagy szélesebb sálat, és akkor be tudsz takarózni:).

2013. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem kellemetlen volt, de igazatok van, a lényeg, hogy a baba megkapja, ami neki kell. Időre megyünk mi is, de múltkor 2 órát kellett várni :(.


Köszi szépen!

2013. márc. 20. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Enyém még pici. És én is, eltakarom, senki nem látja, egyébként mivel egyre többen hívei a szabadon szoptatásnak, így nem is nagyon döbben rajta meg senki. Főleg, oltásra, tanácsadásra délelőtt megy az ember, olyankor nincsenek tizenévesek, akik esetleg kiakadnának rajta. Csak hasonló anyukák, akik maximum akkor morognak, ha ők nem tudnak szoptatni és irigyek, és ezt kompenzálják azzal, hogy esetleg megjegyzést tesznek....
2013. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha diszkréten szoptatsz, az ellen senkinek nem lehet kifogása, vagy ha mégis, az az ő baja. Hidd el, előbb-utóbb elmarad a kényelmetlen érzés, az első gyerkőcnél eleinte én is idegenkedtem ettől, de aztán jött a nyár jó volt kimozdulni. Most a második babámnál már olyan laza vagyok...
2013. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Sajanálom, hogy kellemetlen volt:(. Kaptál megjegyzést? Vagy összesúgtak? Vagy "csak" belülről jött a rosszérzés?

Menni idős a babád? Úgy vettem észre, hogy a még igazán picikék anyukáit jobban veszélyezi a "nyilvános" szoptatás, hiszen még mindektten gyakorlatlanok lehetnek, esetleg a baba nem tuda még ilyan gyorsan- ügyesen bekapni a mellet, anyukának a melle jobban feszül, nehezebb vele "bánni"...ilyesmi. Aztán ahogy beletanulnak, minden sokkal flottabbul megy és ha a mellre helyezés 3 másodpercében nem kuksolja épp őket valaki, akkor a kutyának nem tűnik fel, mi is történik:).

MÉg egy tipp, hogy jobban érezd magad legközelebb, ha ilyenre kerül sor.

Úgy öltözz fel, hogy ne kelljen az egész melledet "elővenned", Én így csináltam, még kendő alatt is: ujatlan top alulra, fölé a felső, így a topot csak fel kell húzni, de a felső réteg takarja a derekadat, dekoltázsodat, és a kettő közötti pici rés épp elég ahhoz, hogy a bimbód "kiférjen" és a baba mellre tudjon kerülni:). A modern szopi pólók is hasonlóan működnek, csak így jóval olcsóbban kijön a "szoptatós ruházat":).

2013. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3 hónapos a pici. Nem is mások előtt kellett, a védőnő beengedett hozzá és ott. Csak valahogy kellemetlen volt, hogy ezt kellett kérnem. Kinn a váró nagyon pici mindig tele van és sok a gyerek is. Nem tudom, ott nem merném megszoptatni. Sokszor leülni se lehet, csak állni.

A másik, hogy a babám cuppogós, nagyon cuppog szopi közben, szóval így elég nehéz diszkrétnek lenni :(.

Mindenesetre legközelebb, amikor megyünk és kell, akkor is bekéredzkedek. Csak izgulok lesz e még ilyen szituáció.


Ja és sokszor vergődik ha épp akkor indul be az emésztése.


Köszönöm kedves utolsó a jótanácsot! :)

Idővel mindketten ügyesebbek leszünk.

2013. márc. 20. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj azon, hogy lesz- e hasonló szitu, megnyugtatlak, lesz:). Már ha szoptatni fogod a babád, és nem akarsz órára élni, akkor lesz:). Ha ilyen "fajta" vagy, akkor tudatosan kell készülnöd, mantrázni magadban, hogy "nincsebbensemmicikiababáméhesénmegszépcsendbenadoknekienniakibeszólképentörlöm":)
2013. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:)))))))))
2013. márc. 20. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Ne érezd feszélyezve magad! :) Én bárhol megszoptatom, két hónapos múlt a babám. Csaknem egy órás út, mire beérünk busszal a városba. Ez alatt meg szokott éhezni. Hordozókendőben hordozom, így csak meglazítom a kötést, bölcsőtartásba teszem és szoptatom. Pedig ő csak bimbóvédővel tud, azt is fel kell tenni. EGyáltaán nem érdekel, hogy más emberek mit szólnak! A gyerek éhes, eszik, csók. :D Legfőképpen a védőnőnél orvosnál nem kellene kényelmetlenül érezned magad!! Nekik ppont hogy minden eszközzel a szopizást kellene támogatiuk. Múltkor más miatt mentünk a kórházba és egy félreeső helyen ott is megszoptattam a babám és az arra járó gyerekdoki megdícsért amiért csak anyatejes. :) Ne fejj, és ne itasd üvegből! Tök nagy macera sterilizálgatni meg fejegetni. Akinek nem tetszik tehet egy szívességet!! :D (nekem a hordozás miatt szoktak beszólni, arra is pont teszek, hogy ki mit gondol róla ;) ) Fel a fejjel!!
2013. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!