Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig elfogadható,...

Mennyi idős korig elfogadható, ha egy baba cumisuvegbol iszik? Nem csak tejet/tapszert, teát, vizet is.

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Két éves még belefér, aztán kezdi megérteni, hogy ő már "naffiú" és kezdi pohárból gyakorolni.
2012. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Az én lányom másfél éves korára már csak pohárból ivott. Nagyon árt a fogaknak, ha sokáig cumisüvegből iszik.
2012. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nemrég múlt 2 éves, leginkább még cumisüvegből iszik. Viszont már tud pohárból is, egyedül.

(este többször ébred inni, elég érdekel lenne éjjel a poharazás, ezért is maradt a cumis.)

Az öcsém még ovis korában is cumisból itta itthon a kakaót. Abból esett neki jól. :)

Én nem foglalkozom vele, hogy "meddig elfogadható".

2012. máj. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi kisfiúnk akkor szokott le a cumisüvegről, mikor bölcsis lett/2.5/ Ott eleve csak pohárból kapott minden folyadékot, s ha nem akart szomjas maradni, meg kellett tanulnia pohárból inni. Nem is hittem, hogy ezt is tanítani kell:) Ne a fejed hajtsd előre, hanem picit döntsd a poharat. Lassan rájött a nyitjára, és most már 2 decis üvegből is iszik. Na, persze cumi nélkül:)
2012. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A lányom egyszerűen nem hajlandó másból inni, most 14 hónapos. Van egy csomó csőrös itatónk, meg sport kupakos üveg, egyik sem kell. A pohárral is gyakorolunk, de beledugja a nyelvét. Úgy meg nem tud kortyolni. És már fogalmam sincs, mit tehetnék még? Rengeteget iszik, így elvenni nem akarom a cumisüveget, mert abból legalább iszik rendesen. De akkor még nem olyan tragédia. :)
2012. máj. 7. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak 14 hónapos? Akkor ne akard még elvenni tőle!

Ennyi idős korában az én lányom is csak lefetyelt a pohárból, így nem erőltettem. Később megint elővettük, de akkor más hülyeséget talált ki.

Most kezdtük el ismét, 2 évesen, és egyik napról a másikra gyönyörűen ivott egyedül. :)

2012. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, csak a doki mondogatja, hogy nem tesz jót a fogaknak. (Annak a kettőnek, ami van. :) )
2012. máj. 7. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!