Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron fogok szülni és nem...

Nyáron fogok szülni és nem igazán tudom milyen ruhákat kell addig beszereznem a kicsinek. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 24. hétben és nem bírtam már magammal, elkezdtem nézegetni a kisruhákat. Mivel első gyerek így nem nagyon tudom, hogy mit kellene vennem, vagy mennyit. Mivel a leendő méreteit ugye még nem tudni, ezért venni nem veszek semmit de szeretek ilyen helyzetekben listát írni, vagy valamiféle "útmutatót".


Nem igazán tudom, hogy ujjatlan, rövid ujjú, vagy hosszú ujjú body-t vegyek (gondolom mindegyikből) de mennyit? Illetve láttam, hogy vannak igazán pici gyerekeknek is pólók, nadrágok, szoknyák (kislány lesz) de nem igazán tudom, nem túl drága mulatság-e már kiskorától "divatoztatni"? Ha ti szülténetk most július közepén, mit vennétek?


2013. márc. 21. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia.

Én vennék 2-3 rövid ujju bodyt,2-3 hosszu ujju bodyt

3-4 rugdalozót,abbol is rövid ujjut,hosszu ujjut

2-3 ruhát,ami külön van(felsőrész,alsórész,ebben is lehet rövid meg hosszu ujju)

Szoknyát még nem vennék neki!Azt ráérsz idővel is!

2013. márc. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most lehet hülye kérdés, de a body és a rugdalózó miben különböznek egymástól? A rugdalózónak hosszú a lábrésze, vagy miben más mint a body?
2013. márc. 21. 10:36
 3/14 anonim ***** válasza:
A rugdalózó abban más hogy van nadrágja..ennyi... :):):)
2013. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
á értem, köszönöm! :)
2013. márc. 21. 10:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs mit.egyéb kérdés?
2013. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

:D

őőő.. és nektek miben aludt a kicsitek? Vettetek erre külön pizsamát nekik, vagy rugiban/bodyban? Mert látom kapható minden, cuki mintás, kiegészítők, stb... De azért nem szeretnék annyira belemarhálkodni, úgyis hamar kinövi...

2013. márc. 21. 10:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekemet július közepén szültem:) Ha nem akarsz hetente kétszer mosni, akkor legalább 7 rövid ujjú body-t szerezz be. Hosszú ujjúból nekünk 5 db volt, elég is volt. Zoknit is vegyél, vékonyat :)


Nekünk volt 7 db rövid ujjú body, 3 ujjatlan body, 5 hosszú ujjú body. 2 hosszú ujjú rugi, 2 ujjatlan rugi, 2 talpas nadrág, 2 napozó.

Ez a mennyiség nekünk pont elég volt, 10 naponta egyszer mostam a cuccait, és 2 hónapos koráig hordta ezeket. Én közben már beszereztem az eggyel nagyobb méretet, de abból már kevesebbet :) Kisruhákat, meg szoknyákat addig érdemes venni, amíg nem kezd el forogni, meg mászni, és onnantól újra, amikor már jár. A kettő között nagyon zavaró :) Én kisruhát 6 hónapos koráig vettem, utána nadrágokat.


Valami vékony nyári rucit vehetsz neki nyugodtan, amiben hazaviszed a kórházból, a lányom pl. ilyenben jött haza : [link]


De megveheted a ruháit másodkézből is, én is elég sok mindent szereztem be ismerős anyukáktól, potom áron :) Ha fent vagy a facebook-on, akkor pl. ebben a csoportban: [link]

2013. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! És harisnyát is vegyek a kicsinek, vagy az nyáron nem kell? (bár végül is hideg hűvös idő is lehet nyáron is...)
2013. márc. 21. 11:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Mennyiségeket már írtak az előzők :)

Én májusban szültem, de nagy baba volt, gyorsan nőtt, így az 56-os méretből 1-2 db volt csak.

Mivel nyári baba lesz, több napozót választhatsz, ezek nagyon édesek.

Tesz-veszen, vagy turikban sokkal szebb, jó minőségű darabokat találsz, mint a boltokban, ráadásul töredék áron.

Pl. a Háda is tele van újszülött cuccokkal.

Ruhák, szoknyák - olyat válassz, ami nem túl bő, mert az könnyen körétekeredik és kényelmetlen lesz neki.

2013. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Volt 3 harisnyája, 2 0-3 hós, meg egy 0-6 hós, de csak később használtuk:) mondjuk a 0-3 hóst 7 hónaposan nőtte ki, pedig nem kicsi :)
2013. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!