Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek, ha pl teszvesz...

Mire figyeljek, ha pl teszveszen szeretnék hordozókendőt venni?

Figyelt kérdés

Sok hirdetésnél az a baj, hogy szinte semmit nem is írnak. Mit kérdezzek? Méret? Az én magasságomtól függ mekkora kell?

Márka számít? És amit 2-3000 Ft-ért árulnak az vmi rossz minőség lehet? Mert sajnos sokkal több pénzt nem tudnék rá áldozni. De nagyon szeretném kipróbálni.



2013. márc. 21. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha csak kipróbálnád első körben, akkor azt tanácsolom, hogy bérelj. Újszülöttnek rugalmas kendő a legjobb.


Nekem egy Nandum van, direkt használtat vettem, az be van már törve, könnyebb megkötni.


A magasságodtól is függ a kendő hossza, igen.


Milyen típust nézegettél?

2013. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Milyen típust? hát azt tudom, hogy kicsiknek kendő a legjobb. kb ennyi a tudásom. 2 hónapos a lányom. 168 cm vagyok egyébként.

Nézegettem persze hordozással kapcsolatos oldalakat.

A kölcsönzéssel az a gond, hogy 50 km-re van a város, ahol lehet kölcsönözni. És minden hónapban vissza kell vinni. Itt a környéken meg szinte senkinek nincs, akinek van, az használja.

2013. márc. 21. 14:39
 3/13 anonim ***** válasza:

szia! én is a napokban rendeltem egy kendőt vateráról. nekünk sem vol rá több pár ezer forintnál,igaz az 1-2 E ftosat nem mertem megvenni. a nandu kendők mellett döntöttem,mert olcsók és sokan ajánlják őket. természetesen egy 35E-es kendő biztosan mérföldekkel jobb is,de nekünk elsőre ez is megteszi. igen,függ a magasságodtól és a testalkatodtól,hogy miylen kendőt kell választanod. ha rákeresel a neten,akkor a google ezer meg egy oldalt dob ki majd neked,amik megmondják,milyen magassághoz milyen kendő való. mi a legnagyobbat választottuk (LL),mert a párom is szeretne majd hordozni, ő 185 cm körül van, én meg igaz alacsony vagyok,de dagi,úgyhogy biztos,ami biztos, a legnagyobbat rendeltem, 4000 ft volt,szállítással 5E. gondolkoztunk még a lilliputi kendőkön is,amik ugye rugalmasak és nem is drágák,mert újonnan is 8000E ft,de végül győzött a sóherságom :S

természetesen számít a márka,mint írtam,egy 35E-es kendő egészen biztosan kényelmesebb,komfortosabb,tartósabb,mint egy 5E-es,de ugye ki mit engedhet meg magának.

kérdezned csak annyit kell,hogy mekkora a kendő,persze csak ha nem tüntetik fel. ha a nandu mellett döntesz,jobb ha használt a kendő,mert már be van törve,könnyebb lesz használni.

2013. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Szamit a hossz. Nekem is nandu van DE mar nem vennek most azt, nagyon meleg!! Nyarra nem jo. Rugalmas kendo jo szerintem is. En vettem red castle halos kendot (sajnos ez nagyon draga, igy kilove). Mivel jon a joido en valami vekony anyagut vennek. A nandu nagyon vastag, telen is forrosag van benne (ami akkor jol jon).
2013. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
sztem meg ne kölcsönözz,épp azért mert nem tudsz sokat rászánni. kölcsönözni kb. annyi,mint megvenni egy újat és nem lesz a tiéd... sztem kölcsönözni akkor érdemes,ha drágát szeretnél venni,így ki tudod próbálni érdemes-e kiadni rá a sok pénz!
2013. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Első vagyok. Itt a környéken kb. kétezer egy hónapra a kölcsönzés (persze kell letétet hagyni), ez elég messze van egy új kendő árától. Újszülöttet nem tennék szövött kendőbe (Nandu), csak rugalmasba.


Szerintem menj el egy hordozós klubba, ott megkötni is megtanítanak, mert a helytelen hordozás még rosszabb, mint a kenguru!

2013. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és egész nyáron a Nanduban hordoztam a cseppemet, nem reklamált :) Nagyon jól szellőzik, és pamut.
2013. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz a gyereknek a szövött kendőtől. afrikában nem ismerik a rugalmasat és ott már évezredek óta hordoznak. ez a rugalmas kendő nem rég óta van,előtte is hordoztak az emberek. természetesen biztosan jobb a babának a rugalmas,de ne hurrogd le a szövöttet!
2013. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nandu tényleg jó, csak kezdőknek nehezebb vele bánni, kezdeti nehézség elveheti a kedved, de ha úgy érzed, hogy elszánt vagy, kitartó leszel és fontos az ár, akkor én is azt javaslom.

Amúgy minden számít: méret, márka. Én azt mondom, inkább használt márkás, mint no name új

2013. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kendő hossza elsősorban attól függ, hogy milyen kötéseket szeretnél majd alkalmazni. Piciknek a legjobb a zsebes keresztezett, ehhez kell legalább 4,2 m-es kendő, ha nagyon vékony vagy, de inkább a 4,6, az a biztos.

2-3000 Ft-ért nekem elég gyanús, annyiért megbízható minőségűt nem hiszem, hogy lehet venni.

Pici babának mindenképp kendő, és inkább a szövött, de a rugalmas is teljesen jó. A rugalmas előnye, hogy - talán - könnyebben meg lehet tanulni a kötést, viszont csak elöl hordozásra, több rétegű kötéssel és csak 6-7 kg-ig használható, nagyobb súlynál már nem tartja a babát, nyúlik a kendő. Elsősorban kis súlyú, koraszülött babákhoz szokták ajánlani.

A Nanduról elég vegyesek a vélemények, van aki isteníti, míg mások szerint kényelmetlen, vastag. Én nem próbáltam, nincs tapasztalatom vele.

Vannak nagyon jó minőségű, de elég drága kendők, pl. Didymos, Girasol, Lana, Hoppediz, ezek a legjobbak. És bár drágák, de ha belejössz a hordozásba, tetszik, akkor valószínűleg sokáig fogod használni, és - mivel ezek nem használódnak el - jó áron el tudod adni, mert max. a mosástól lesz kicsit bolyhos vagy a színe kopik, de ugyanúgy lehet majd használni.

Kezdőként érdemes csíkos kendőt venni, mert fontos, hogy a kendő sávonként meg legyen húzva, és csíkos kendőnél ez jó látszik. Jó még az is, ha két oldalú kendőt tudsz venni (mindkét oldala más színű), mert annál jól látszik, ha esetleg megcsavarodik valahol a kendő.


Ha nem sürgős a dolog, akkor 1-2 hónap múlva a babádnak már jó lesz a mei tai is, amit olcsóbban be lehet szerezni, és szintén a hordozós kor végéig használható.


Olcsón találsz még babaerszényt, babazsákot, Minimonkey(-féle) hordozókat, de olyat semmiképp ne vegyél. Egyrészt pici babát csak bölcsőtartásban lehet bennük vinni, amiben a baba feje a mellkasához nyomódhat, így nehezebben kap levegőt, másrészt ortopédiailag sem a legjobb és hosszútávon félvállon hordozni neked fárasztó és egészségtelen. Ez csak nagyobb babához jó, akit már tudsz csípőn hordozni, de csak rövid távra (pl. levinni a szemetet, vagy járni tudó babánál, ha elfárad, akkor pikk-pakk fel tudod venni, és ha pár perc múlva újra mehetnékje van, akkor gyorsan le is tudod tenni).


A kölcsönzés jó ötlet, havi pár ezerért lehet. Ha egy hónapra kölcsönzöl, abból már rájössz, hogy tetszik-e, érdemes-e venni. Kölcsönözni hosszútávon tényleg nincs értelme, mert annyiból már vehetsz egy saját kendőt is.


Na, azt hiszem, a lényeget leírtam. Javaslom, hogy nézz körül a mamami.hu fórumán, van piactér, és sok okosság is a hordozásról. :)

2013. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!