Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos fiam, a foga miatt...

6 hónapos fiam, a foga miatt sírna fel ilyen sűrűn már 3. éjszakája? Napközbe semmi baja nincs!

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!Látsz egyéb jeleket?Ha igen,valószínűleg a fogacskája jön hamarosan.

Mindenkinél -így a babáknál is- éjjel felerősödnek a tünetek (ha például beteg) mert kevesebb inger éri,mint napközben.Ez természetes,sajnos.

2009. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
még annyit veszek észre rajta,hogy ha már valami nem úgy van,ahogy ő akarja,akkor rögtön sír,meg nagyon nyűgös.
2009. szept. 17. 07:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez tipikus fogzás jel, amiket írsz. Kenjed neki, próbáld csillapítani a fájdalmát, este mindenképp.
2009. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azt enyemnek nem jon a foga, de addig sr, mig fel nm vesszuk

kb 2 ora utan megunjuk, es berakjuk kozenk a nagyagyba, azt hiszem itt rontottuk el, mert tegnap amikor beraktam kozenk egybol elhallgatott, odabujt hozzam es aludt

mar ket hete ez megy, nem tudom mit csinaljak

a doki szerint nem a foga

2009. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8.06 ismét. Mi határozottan felvevés ellenesek vagyunk, meg nagyágy-ellenesek.

DE: az egyik gyerek fogzáskor nagyon nagyon sírt, felvettük, ringattuk, órákat. Elnyugodott, leraktuk. Hasamra vettem, úgy csitítgattam. Mondom, ezt úgy, hogy ezt a módszert nagyon ellenezzük. De nem lehetett hallgatni, ahogy sír. Végül a nagyágyba raktuk kettőnk közé pár éjszaka után, ott mindig elnyugodott, végül elaludt. Akkor ment vissza a saját ágyába. Ahogy áttört a fog, csillapodott a sírás, rövidült az idő, hamarabb elaludt (a nagyágyban...). Aztán megpróbáltuk hogy ha sírni kezdett, megbeszéltük, adunk neki 5 percet, ha még mindig sír, kivesszük. Elaludt 1 perc után.

Ezt csak azért írom tapasztalatként, hogy bár nem értünk vele egyet, kivettük, nagyágyba tettük, de nem "szokta meg", azóta ismét a saját ágyában alszik. Ha felsír, adunk neki 5-10 percet, addig hagyjuk sírni. Ha utána is sír, kivesszük, megnyugtatjuk, nagyágyban összebújva elaltatjuk. De mondom, az áttörés óta ismét a saját ágyban alszik. Gyereke válogatja, mennyire bírja a fájdalmakat...

2009. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!