Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennél, ha ilyen anyósod...

Mit tennél, ha ilyen anyósod lenne? Többi lent.

Figyelt kérdés
Első gyermekesként 13 hónapja ikreink születtek. Anyámék soha nem fogadták el a férjemet és ebből kifolyólag az unokáikra sem kíváncsiak, vagyis rájuk nem számíthatunk semmiben. Anyósomék segítettek bennünket a terhesség előtt, alatt és azóta is. Ezt mi is igyekeztünk mindig viszonozni. Van azonban néhány dolog, ami egyszerűen nem fér a fejembe anyósommal kapcsolatban. Anyósom bölcsödei és óvodai gondozónőként dolgozott egész életében és felnevelte a férjemet(egykeként),vagyis tengernyi tapasztalata van, de akárhányszor kérdeztem tőle gyereknevelésben tapasztalatlanként azzal kapcsolatban, hogy mit hogyan érdemes csinálni (szoptatás,altatás, hozzátáplálás stb.) soha nem mondott semmit! "Nem tudom". Ez volt a válasz mindenre, pedig többször kértük a férjemmel együtt, hogy mondja el a véleményét, mert elsőgyerekesként mi nem tudjuk, hogy mit hogyan kellene csinálni. Egyébként segít mindenben: korábban heti 3-4-5 napra, manapság heti 1-2 napra jön, etet, altat, nyáron gyümölcsöt tett el nekik, ajándékot is hoz nekik, szülinapi tortájukat is ő sütötte stb., de az egyértelműen látszik, hogy az ikrek néhány hónapos kora óta meredeken csökken a lelkesedése. Mostanra addig jutottunk, hogy ha jön segíteni, akkor egész nap a nappali kanapéján üldögél arra hivatkozva, hogy ő fáradt és már nem bírja. A gyerekeimet még 5 hónapos korukban is altatta volna egész nap a kiságyban, csakhogy ne kelljen velük foglalkozni. Manapság meg egész nap ölben tartaná őket 13 hónaposan! a kanapén ücsörögve, csak hogy ne kelljen futni utánuk a lakásban. Az ücsörgés közepette persze azért egyszer-egyszer játszik is és mondokázik is, de inkább csak nézi, ahogy játszanak. 4 hónaposan Dévény-tornára kellet vinnem őket, mert nem megfelelően fejlődött a mozgásuk, de nem ő, hanem én - a tapasztalatlan - vette észre, hogy valami nem stimmel. Aztán a hozzátáplálás során kiderült, hogy egyikük táplálékallergiás, ezzel is csak én, a tapasztalatlan anya foglalkozott. Vagyis segít a mindennapi tevékenységekben, de tanácsokkal egyáltalán nem látja el a menyét és a fiát. Pedig szerintem a tanács lenne az igazi segítség,ami ráadásul még fáradtságába sem kerülne. Emellett szerintem egy nagymamának nem azt kellene sugároznia, hogy egyre inkább terhére vannak az unokái. Te mit tennél ebben a helyzetben?
2013. márc. 21. 20:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Öregszik, kezd leépülni, ez természetes. Lehet, hogy nem akar beleszólni semmibe.
2013. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék neki. Cserélnék veled szívesen. Az én anyósom sem osztogat tanácsokat, sőt 1 évben 1x jön hozzánk, kb. 2-3 havonta beszél velünk.
2013. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Sokan itt örülnének, ha ilyen anyósuk lenne :-) Legtöbben arra panaszkodnak, hogy az anyós mindenbe beleszól.

Az enyém is egyébként hasonló, mondjuk ő a saját gyerekeit sem nevelte igazán, meg nem is bölcsődei gondozónő. Engem nem zavar. Sőt, igazából örülök, hogy nem tudálékos :-)

Mivel a leírtak alapján mindent meg tudtok oldani a férjeddel, én nem idegeskednék ezen a helyedben. Minen csinálni a feszkót?

2013. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én összetenném a két kezem, hogy egyáltalán segít...Te vagy vele a mindennapokban és természetes, hogy Te veszed észre azt ha a gyerekeddel baj van...felesleges hibáztatnod anyósodat! Az meg, hogy fáradt érthető gondolom nem fiatal már...inkább köszönd meg!!!
2013. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem tehetsz semmit, meg nem változtathatod. De ha nem érdekelnék őt a gyerekek gondolom nem is menne.Nem tudom hány éves , de mondjuk ha 60 körül, nem biztos, hogy van kedve , ereje futkározni utánuk. Attól még szereti őket.Te sokkal többet vagy velük ahhoz, hogy észrevedd ,valami nem stimmel a gyerekekkel, ezért ne haragudj az anyósodra.
2013. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj, hogy ennyit is segít, érthető, hogy öreg és fáradt és akármennyire is szeretheti az unokákat, előfordulhat, hogy nincs türelme hozzájuk, ezt nem lehet neki felróni.
2013. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar beleszolni. Hagyja, h magadtól,magatoktól rájöjjetek a gyereknevelésre.Még hát igen, öregszik.ő már felnevelt egy gyereket,mellette dolgozott..Szal nehogy őt is eltold magatól.
2013. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Csere érdekel ? :D Az enyémtol kapnál elég tanácsot .

Szerintem nemakar beleszolni abba ,hogy hogyan neveled a gyerekeidet.

2013. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj hogy nem szól bele a dolgokba... Egyébként nem csoda hogy " te a tapasztalatlan" vetted észre hogy allergiás és hogy baj van a mozgásfejlődésével hisz te vagy az anyja
2013. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem egy részröl bele fáradt. Öneki ez volt az egész élete, minden napok a kis síros, nyafogos, kakás gyerekekkel. Gondolom közel a nyugdíjhoz vagy nyugdíjas már, és elege van a munkából. neki ez munka és nem egy kikapcsolódás az unokákkal. Az én anyósom betegekkel foglalkozik minden nap, neki egy kikapcsolódás a gyerekek, mert nem ebben van egész nap.

Neked kikapcsolódás lenne most ha felhívna a legjobb barátnöd hogy hagyd a gyerekeidet most otthon és gyere át az ikrek mellett segíteni. Tuti megtennéd de nem lenne kikapcsolódás vagy túl nagy feldobotság neked.

Gondolj bele, hogy mielött nem voltak a gyerekeid akkor hívott volna a legjobb barátnöd, hogy segíts a gyerekek mellett. Már alig vártad volna a napot amikor ott lehetsz és a baábákkl, kisgyerekekkel töltheted idödet.


Másik hogy nem akar bele szolni. Tudja mert ebben van benne minden nap, hogy minden szülö másképp csinálja, és nem akar bele szólni ebbe az egészbe.

2013. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!