Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Makacs ekcémával mit lehet tenni?

Makacs ekcémával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám most már aludni se tud, annyira viszket neki. Esetleg fenistil cseppet használhatnék? nem merem, mert én gyerekkoromban kinyúltam tőle hosszú órákra, szinte csak enni keltem fel. szerintetek? Az anyatej itt már nem használ...

2013. márc. 22. 01:23
1 2
 1/13 Jégtánc ***** válasza:
Orvos nem írt fel semmit? Ne kisérletezgess vidd el holnap orvoshoz
2013. márc. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Ázsiában élünk és itt a sokuk 99.99%-a haszonleső, úgyhogy nem merem elvinni, mert félek hogy a bőrszínem miatt átvágnának. A férjem, aki itteni, ő elvitte a babát egy neves, öreg dokihoz aki adott vmit, de az nem használ. :(
2013. márc. 22. 06:33
 3/13 A kérdező kommentje:
*sokuk helyett dokik. Hülye telefon mindent kijavít!
2013. márc. 22. 06:33
 4/13 anonim ***** válasza:
A fiam is 4 hónapos volt, mikor ekcémás lett, a teste 80 %-a hámlott. Először szteroidos krémet írt fel rá a doki, de azt csak max 5 napig szabad használni, mert valami rendellenességet okoz. Persze nem használt, egy hét múlva megint előjött, még rosszabb volt a helyzet, mint előtte. A patikus ajánlotta az Exxema Repair-t, ebben nincs semmi káros, és hosszú távon lehet használni, mondjuk nem hatott olyan gyorsan, volt vagy 2-3 hét mire teljesen tünetmentes lett a fiam, de azóta csak 1x jött elő, egy érme nagyságú folt, ami el is múlt magától. Ha be tudod szerezni, próbáld ki. Azóta a gyerekorvosunk is mindenkinek ezt ajánlja.
2013. márc. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg shea vjat beszerezni. Talán bio boltba. Meg illat és alkohol mentes fürdetőt és testápolót. Nekünk a testápoló segített.
2013. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Fenistil csepp antihisztamin, a viszketést valószínűleg enyhíti, de az okát nem szünteti meg.

Esetleg kalciummal próbálkozhatsz, de nagyon kevéssel.


Shea vajat lehet kapni nálatok? Azzal tutira bekenheted, ártani biztosan nem fog.


Nincs valami fizetős magánklinika a környéken, ahová el tudnád vinni szegény babácskát?


Jobbulást neki!

2013. márc. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Megpróbálom a vajat. a fürdetőnk patikából van, amit a gyerekdoki írt fel még Mo.n. Az a baj a fizetős klinikákkal, hogy azok még jobban átvágják az embert. :( Az apósom hála az égnek egy híres fogorvos itt, és sok jó dokit ismert, ő találta meg az öreg bőrgyógyászt is. Most megkérdeztem a gyerekorvosunkat, hogy ő mit ajánl, de még nem válaszolt. Remélem tud valami okosat mondani. Olvastam, hogy jó a kókusz tej is, bár ha az anyatej nem vált be, akkor szerintem az se fog...

Ment mindenkinek a zöld kezecske! :)

2013. márc. 22. 08:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi ELOCOM-ot hasznaltunk, es nagyon jol bevalt. Ez egy kenocs.
2013. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Jégtánc ***** válasza:
Nézzétek meg ,lehet e kapni Linola fett krémet.Az is jó rá
2013. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ismerem az elocomot de azt ilyen pici babánál nem lehet alkalmazni. Megkérdeztem.
2013. márc. 22. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!