Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Magas, makacs lázra...

SOS! Magas, makacs lázra valami hatásos módszer?

Figyelt kérdés
22 hónaposa kisfiam, bekapta a hányás-hasmenéses vírust, és magas (39 fokos) láza van. Adtam neki germicid c-t, de semmit nem ment le, most mértem fél óra eltelt a kúp beadása után. Nem eszik, alig iszik. Mit csináljak? Dokinál ma voltunk.
2012. dec. 4. 16:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Hűtőfürdő!!!! Nurofen!!!!! Ha nem múlik, ügyelet!!!!!!!!!! Jobbulást a kicsinek!
2012. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nurofen, hűtőfürdő.
2012. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kihányja a Nurofent. :( azért adtam kúpot
2012. dec. 4. 16:14
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad a hűtőfürdő, ha nem viszi le ez sem akkor tényleg doki.
2012. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott az orvos?Mi a baja?Hűtőfürdőzd.
2012. dec. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
hűtőfürdő, esetleg panadol szirup
2012. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Várj még egy fél órát, tegnap az én babámnak levitte 39,6-ról egy óra alatt 37,8-ra. Ha nem megy le, akkor hűtőfürdő + Nurofen (ibuprofen hatóanyagú) kúp vagy Panadol (paracetamol hatóanyagú) kúp. Ha ez sem segít, akkor tényleg ügyelet :(
2012. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőfürdő, nurofen, vagy panadol kúp. Ha a hűtőfürdő nem jó, akkor kúp és priznic (lepedőt langyos vízbe áztass be,és csavard bele a gyereket.) A germicid 1 éves kor felett már nem elég. Vegyél antipiretikus kúpot. Az ügyelet el fog hatani ezzel. NEm feladatuk a lázcsillapítás. Sajnos tapasztalat. Hány kilós a kisfiad? Az én lányom 2,5 éves, 11kg volt mikor adtam neki Algopyrint 1/3 tablettát, mikor nagyon magas láza volt, és nem vitte le semmi, az ügyelet meg nem foglalkozott vele. Az orvosunk tanácsolta. Esetleg próbáld felhívni az orvosod. Amúgy az ügyeleten is max algopyrin injekciót kap.
2012. dec. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Valami vírus. A láz most lejjebb ment, a baj az, hogy nem akar inni semmit, és nagyon félek hoyg ki fog száradni!! Hogyan itassam?? Sem pohárból, sem cumisüvegből, semmit nem akar meginni!
2012. dec. 4. 18:49
 10/21 anonim ***** válasza:

juj pedig innia kéne:(

Szerintem hívj ügyeletet. Esetleg egy kis narancs vagy mandarint sem enne?

2012. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!