Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett már ez is fontos?

Miért lett már ez is fontos?

Figyelt kérdés

Arról hallom-látom beszélgetni az anyukákat, hogy vajon a tápszertől kövér babájuk lesz e.

Miért olyan fontos ez? Ha duci a baba, akkor nem szeretik annyira mintha formásabb lenne? Természetes hogy hurkásak, nem hiába hívják babahájnak.

Olyan ismerősöm is van, aki nem ad a gyereknek annyit enni, amennyire szüksége lenne, sokszor szó szerint éhezteti, hogy el ne hízzon mert "az milyen gáz, neki nem kell kövér gyerek". Ezt végtelenül undorító dolognak tartom. Komolyan idáig süllyedt a világ, hogy már egy pár hónapos babának is soványnak kell lennie? Hogy egy magát anyának nevező lénynek ciki a saját babája ha pufi?


2013. márc. 22. 01:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem olyan nagy baj ez, csak működik a természetes szelekció. Az unintelligensebbek úgyis szaporábbak, mert lesz*rják, hogy mi minden kell egy gyerek megfelelő felneveléséhez. Így legalább kicsit kompenzálódik a dolog (talán).


Bocs, a faj szempontjából néztem, nem a szerencsétlen éheztetett gyerekek szempontjából. Az ő szemszögükből szívlapát-pozitív a dolog természetesen.

2013. márc. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

SAjnos az emberi hülyeség végtelen...

Ezért van az, hogy most már az óvodában is piszkálják egymást a gyerekek, hogy ki vékony, ki nem, és 5-6 évesen már fogyókúrázni akarnak!!!


SAjnos az ilyen torzult agyú anyák ezt az értékrendet fogják képviselni egész életükben, úgyhogy a gyerekeiknek borítékolva van már most a testképzavar, bulimia, anorexia, és egyéb járulékos pszichés zavarok. És majd persze baromira nem fogják érteni az egészet, amikor a lányuk 15 évesen öngyilkos lesz, vagy 35 kilósan a kórházban infúzióra kötve próbálják életben tartani, vagy éppen 14 évesen bedrogozva prostinak áll...

2013. márc. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

igazad van, de néha lenne létjogosultsága... :)


[link]

2013. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az, hogy óvodás korában diétáztatja, az nem baj. Persze nem úgy értem hogy éhezteti, hanem sok zöldséget és gyümölcsöt ad a gyereknek. A kövérség nagyon megkeserítheti a gyerekkort, szerintem inkább az a felelős szülő aki erre odafigyel és nem az, aki elhízlalja...
2013. márc. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A vékony gyerekek piszkálják a pufikat. Én sem szeretném, hogy a gyermekem nevetség tárgya legyen, akármilyen butaság is az egész. Persze ettől még annyit eszik, amennyit kell. Én imádnám pufin is, hiszen a gyerekem, de tudom, hogy NEKI mennyire rossz lenne, mekkora törés lenne ez az életében,
2013. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam! Létezik ilyen! Ez durva! Szerintem a mai tápszerek már nem fújják fel úgy a gyereket, mint a régi időkben...
2013. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom most 2 éves, szoptatott csecsemő volt, és szép kövér, hurkás. Most is jó húsban van. Szerencsére van étvágya, annyit eszik az egészséges ételekből, amennyi neki jól esik.

Én olvastam Dr. Benjamin Spook egyik könyvében egy olyan amerikai kísérletről, amelyben több héten keresztül egy adott csoport kisbaba étkezési szokásait figyelték. A babák azt ehették, amit ők választottak, és annyit, amennyi nekik jólesett. Egy másik csoportnak pedig meghatározták az étrendjüket. Azok a babák akik maguk választhatták meg amit ettek, hosszú távon jobban fejlődtek, egészségesebbek voltak, mert ösztönösen tudták, mire van szüksége a szervezetüknek. A kisérlet bebizonyította azt is, hogy egy kisbaba nem tudja túlenni magát, csak annyit eszik, amire szüksége van.

Ezt jó lenne tudni azoknak az anyukáknak. Meg még azt is, hogy logikus, ha egy csecsemő még kövér, hiszen nem szaladgál egész nap, neki még építeni kell a raktárait, amit felhasznál a mozgáshoz, ha megtanul járni, s utána hónapról hónapra egyre többet mozog.

És még egy kisgyermek sem egy kis felnőtt, más a szervezete, növésben van, rengeteget mozog, több energiára van szüksége, mint egy felnőttnek. Ha egy gyermek nem kap megfelelő táplálékot, minőségileg is éhezik szervezete, vitaminhiány, bármi kialakulhat.

Mondok egy példát: egy ismerősöm, egy túlsúlyos anyuka, kiskorától parázott a lánya miatt, hogy majd kövér lesz.

Kisbabának, kisgyereknek duci volt persze, iskoláskorra viszont nagyon megnyúlt, csontsovány lett. És nem eszik.Nincs étvágya. Az iskolában szólt többször a pedagógus, hogy nem eszik a gyerek, az anyuka meg örült, hogy szép vékony a lánya. Egyszer aztán lett egy mandulagyulladása, amiből valami szövődmény alakult ki, bekerült a kórházba, vizsgálatok, kiderült, hogy a szervezete súlyosan leromlott állapotban van, a vérképe nagyon rossz, alultáplált.

Elgondolkodtató!

2013. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Amit az utolsó írt, az is egy szélsőséges példa... Egy egészségesen táplált gyerek nem lesz se alultáplált, se elhízott... (kivétel aki valamilyen betegség miatt tér el az átlagtól)
2013. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
nálunk a duci gyerekem, amíg nem kezdett el járni, bizony hurkás volt az anyatejtől is rendesen. A tápra rá van írva az adagolás, ha nem megy bele több por, nem lesz elhízott a gyerek. Csak nem kell állandóan tömni. Egy kisbaba különben sem kövér, könyörgöm. Óvodás kor alatt h.lyeség ilyesmiről beszélni. Nekem egy sovány és stabil (nem kövér, nagy) gyerekem is van, naná, hogy a vékony zabál egész nap, a másik meg alig eszik, mégis így néznek ki.
2013. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ez egy szélsőséges példa. Azért írtam, mert itt az anyuka a félelmeit kivetítette gyermekére, pici korától piszkálta, nehogy kövér legyen, ezért vált már 8 éves korára étvágytalanná, és került ilyen súlyos helyzetbe.

Ahelyett, hogy az anyuka megnézte volna, hogy ő maga miért túlsúlyos, talán rossz táplálkozási szokások, és arra törekedett volna, hogy az egész családnak egészséges étrendet biztosítson, ehelyett nem vette észre, hogy a lánya nem eszik...

Igaz, nem kell kövérré tenni gyermekünket, de ha helyes étrendet állítunk össze, megfelelő vitaminhoz, fehérjéhez stb. hozzájut a gyermek szervezete, zöldséget, gyümölcsöt nem kell korlátozni stb. akkor nem kell aggódni a súlya miatt. Az édességet meg a felesleges egészségtelen rágcsákat lehet korlátozni, meg kell is. Mert állítólag a cukorbetegség okai is gyerekkorban gyökereznek, mi alakítjuk ki bennük a helytelen szokásokat is.

A pici lányom még egyáltalán nem kap édességet, köszöni szépen jól megvan az agyonreklámozott Dörmi édes meg Kinder tejszelet meg rosszabb társai nélkül is.

A két iskolás fiam már szokott kapni, vesznek is maguknak, de csak módjával. Kerüljük ami nagyon egészségtelen.

Ha hazajönnek az iskolából, nekik rögtön rágcsa kell!

Ilyenkor összevágunk almát, répát, karalábét stb. csíkokra, és szószba mártogatják. Vagy mogyoró, dió, mazsola. Chips nincs. Nyalóka, cukorka nincs. Nincs tiltva, mert akkor csak azt kívánnák, de nem nagyon veszünk ilyeneket.

2013. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!