Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néznek rám csúnyán,...

Miért néznek rám csúnyán, amiért 3 hónap után szinte nullára redukálódott a tejem, és tápszert kell adnom a babámnak? Krumplis tésztát nem adhatok neki!

Figyelt kérdés
Bárhová megyek, első kérdés: "Na, szoptatsz még?" Én hülye, meg bevallom, hogy igen, de már nagyon kevés a tejem, tápszert kell adnom. Erre mindenki olyan csúnyán néz rám, mintha legalábbis mérgezném a gyermekemet. Nem tehetek róla, hogy eddig tartott. Én lennék a legboldogabb, ha még lenne tejem! Ti nem szoktatok felháborodni ezen? Különben meg szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy szoptatok-e vagy sem. Mégis mindig ez az első kérdés. Nem ám az, hogy hogy vagyunk?!
2009. szept. 17. 10:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%

Azért csak úgy senkinek nem apad el a teje, nekem ezt ne mondd. Egyébként én nem néznék rád csúnyán, mert a te dolgod, mondjuk én meg sem kérdezném.

De ha valaki szoptat, rendesen, igény szerint, mindkét mellből, akkor nincs az az isten, hogy elapadjon a teje. Érdekes, az én környezetemben még senkinek nem apadt el, csak ha akarta.

2009. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk ugyan ez volt a helyzet, 3 hónapig szoptattam aztán 2x műtöttek és elapadt teljesen a tejem. Már előtte is tápszerrel kellett pótolni, de engem nem is érdekelt ki mit mond, ahogy mondod krumplis tésztát nem ehet. Én is tápszeres voltam, mégis itt vagyok egészségesen, pedig azok a tápszerek még nem is ilyenek voltak. Ne foglalkozz velük, tőlem sem azt kérdezik hogy jól vagytok-e, hanem hogy szoptatsz? Meg szoktam mondani hogy nem aztán kész, tovább állunk. Ezen ne húzd fel magad, nem érdemes.

Boldog babázást, 6 hónapos baba anyukája :)

2009. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt tapasztaltam,és nagyon rosszul esett,én 4hós koráig szoptattam de 6 hetes korától pótoltuk.MOst 14hós,és még sose volt beteg,ne aggógj,és ne foglalkozz senkivel,már én sem teszem!!!
2009. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első! Attól még hogy te nem ismersz ilyet nem azt jelenti, hogy nincs. El tud apadni a tej, pl. ha rossz a vérkép, mert akkor a szervezete nem a tejtermelésre fordítja az energiáit, hanem arra, hogy a hibákat kijavítsa. Teheti ő óránként mellre ha nem lesz több, csak kevesebb.
2009. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak üzenem,hogy KÉPZELD EL VAN ILYEN,HOGY ELAPAD A TEJ!!!!!!!!!!Tökéletes anyukának hiszed magad,pedig nagyon buta vagy!!!!!!
2009. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Minek már megint egy provokáló kérdés.

Mindenki méshogy áll hozzá, van aki tápszert ad, van aki többször ciciztet.

Ha úgy érzed elapadt a tejed, adjál tápszert.

Ha zavarnak a "Szoptatsz még?" kérdések, mond azt, hogy igen és rövidre zártad a témát.

Én 6 hónapja szoptatok, fiamat 21 hónapg szoptattam.

Nem mérek, nem stresszelek.

2009. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem pont az első válaszoló hangvételéhez hasonló megjegyzésektől lesz kétségbeesett az anyuka! Bocsi, hogy nem elsőnek a kérdésedre reagálok, de mélységesen felháborítanak az ilyen válaszok, valamint a valóságban is gyakran előforduló kritikák! Kedves szoptató anyuka/anyukák! Sajnos vagyunk egy páran, akiknek problémájuk akad a szoptatással! Attól hogy tápszeres pótlást adunk a gyereknek, ugyanolyan jó anyák vagyunk, s úgy gondolom, sokkal több kitartással és küzdelemmel próbáltuk meghozni, fenntartani a tejet, mint az az anyuka, akinek a kezdetektől fogva bokáig csurgott a teje! Elnézést a hangvételért, és tisztelet a kivételnek, akik nem rendelkeznek a hozzászólóhoz hasonló véleménnyel, és lenézéssel. Én így 6 héttel a szülés után már könnyebben fogadom a kritikát, de azért még most is csorog a könnyem, amiért nem tudom úgy szoptatni a babámat ahogyan én is szerettem volna! Adjon hálát mindenki, akinek megadatott ez a lehetőség, és imádkozzon, hogy ne kerüljön a kérdezőhöz hasonló helyzetbe!

Még egyszer bocsi a hangvételért, de ezt nem hagyhattam szó nélkül!

2009. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

utolsó előtti

Én tápszeres voltm, párom, hugaim szintén, mégis szép nagyok és okosak lettünk.

A családban talán én voltam az első, aki szoptatott sokáig, illtve szoptat.

Sok múlik az orvoson, védőnőn, környezeten.

2009. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi szinte az első perctől tápszeresek vagyunk,már a kórházból úgy mentünk haza, hogy pótolni kellett, aztán 2 hét alatt el is apadtam.

Engem nem érdekel ki mit mond, a nincsből nem tudok adni. Egy barátnőm fogalmazott jól, :van jól tejelő tehén, meg rosszul tejelő tehén. :)) hát én az utóbbiba tartozok. És ennyi, és nem sértődtem meg.

A gyerekenek meg semmi hátránya nem származott a dologból, 4 hónapos és 7.7 kg, és nem kövér!!!

Tök arányos a kis teste (jó pasi), azt mondta a védőnéni, hogy stramm kölyök.

Ne aggódj ilyenen, nem érdemes!

Ha azért nem szoptatnék mert féltem a melleimet, akkor lenne miért szégyenkeznem, de nem ez a helyzet.

Amúgy meg mindenki foglalkozzon a saját dolgával!

2009. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Belinkeltem az én kérdéseimet is.

Engem is iszonyatosan bánt amikor így reagálnak.Már tényleg szégyellem,hogy nem tudok szoptatni,de hazudozni nem fogok.Az emberek ennyire nem empatikusak,és még taposnak is egyet a szegény anyukán akinek már amúgy is nehéz magában ezt a dolgot lerendezni.nehéz ezen túltenni magad,nekem is az volt.Idővel sajnos megszokod a dolgot.


Az első válaszolónak üzenem,hogy az ilyen emberek miatt tart itt ez a világ ahol most vagyunk.Elitéljük és bíráljuk azokat akiknek valami ami "nektek" természetes a másiknak nem megy,bármi okból kifolyólag.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2009. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!