Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejszínes túrótortát 8 hónapos...

Tejszínes túrótortát 8 hónapos babának?

Figyelt kérdés

AKI ADOTT MÁR, hogyan készítetted el?

Tojás nélkül, darált háztartási kekszes tésztával és a túrós részt sok túró+kevés tejszín+kevés cukor+zselatin fix/keményítő+gyümölcs?

(Szülinap lesz a családban, olyan túrótortát csinálnék amit ő is ehet)

8 hónapos elmúlt, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, lényegében a tiltott dolgokon kívül (szín tej, tojás, méz, dió-mogyorófélék, magvas gyümölcsök) mindent eszik.



2013. márc. 22. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
minden oké,de én a tejszínt még kihagynám,kicsit megterhelő még nekik
2013. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Joghurttal készítettem és csak tojássárgájával a piskótában (vízzel).
2013. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! A tejszín még tényleg korai, azt majd inkább 1 éves kora után add!
2013. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 2. válaszoló. A joghurttal hogyan csináltad? Expressz zselatin fixet tettél megfelelő dl joghurtba? Vagy étkezési keményítőt?

2013. márc. 22. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Az első torta amit evett, 8 hónaposan, fekete erdő!

Soha semmi baja nem volt a tejszíntől, viszont a joghurttól kipattogott a lányom!

Én így készítem!

Kerek tortaforma aljára babapiskóta, és körbe a torta forma szélére is állítva teszem a babapiskótákat!

Lidl-Ben kapni poharas tejszínt, 180-200 Ft, 2 dl-es, abból 5 db felverek cukorral kemény habbá, teszek bele 2 db, 25 dkg-os, tégelyes, Zsírszegény túrót, ez krémesebb mint a sima!

Citrom reszelt héjja, vaníliás cukor. 3 zselatin fixet keverék hozzá, de ezeket mindd egyszerre teszem a kemény tejszínhabhoz, es csak rövid ideig keverem, mert össze esik a hab!

Konzerv barackot aprítok bele, és a piskótával bélelt Tepsibe öntöm!

Este készítem, másnap reggelre szépen megdermed!

Ha leveszem a csatos tortaformát, nagyon mutatós ahogy körbe van rakva babapiskótával, lehet rá szalagot kötni!


[link]


Îgy néz ki

2013. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a késői válaszért. Igen, zselatin fixet tettem bele, tök jól megfogta :)
2013. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jól hangzik,kipróbálom! :-)

Kedves 5ös köszi az ötletet, a köv. alkalomra el is készítem. Köszi

2013. márc. 23. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!