Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves lányom (elmúlt már...

Egy éves lányom (elmúlt már pár napja) ehet túrótortát? Tejszín is van benne. Anyós süti, nem bírom lebeszélni róla.

Figyelt kérdés
Persze nagyon kedves tőle, de nem evett ilyesmit még eddig a lányom, anyós azt hiszi őt akarom visszautasítani. Javasoltam neki egy tejmentes receptet, erre azt válaszolta ő azokhoz nem ért, ő ezt tudja jól megcsinálni és meg is fogja.
2010. nov. 11. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Persze.
2010. nov. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Enyém 20 hónapos, még szopik, tejet nem iszik, de már többször evett ilyet.

Anyósomék marha finomat tudnak csinálni.-))))

2010. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, ehet. Tejterméket nem evett még vagy csak tejszínt? Elvileg 10 hótol ehet már pl joghurtot. Ráadásul úgysem fog belőle sokat enni. De ha biztosra akarsz menni, vegyél otthonra, amit még nem evett és csinálj próbát még a szülinapja előtt. Akár pár kanál tejszínt natúr, vagy gyümölcsbe berakva.
2010. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És az nem lesz baj vajon h egyből ilyen jó zsíros formában találkozik a tejjel? (minthogy tejszínhab, tejszín stb?)

Mert tuti hogy ízleni fog neki (tekintve h édes) és már látom hogy anyós majd csak úgy tömi hogy jaj hogy ízlik neki, hagy egyen csak...:///

Előtte hülyeség adni neki feles tejet mondjuk ? (hogy kiderüljön hogy érzékeny e rá?)

2010. nov. 11. 13:39
 5/14 A kérdező kommentje:

na közben a harmadik válaszoló pont ezt írta :)

Joghurtot már evett.

2010. nov. 11. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kezeld úgy,mint bármelyik új ennivalót.Pár villával egyetek belőle,aztán várj,h hogy reagál a picur.A bőrén néhány óra múlva úgyis meglátod,ha nem tolerálja,de legkésőbb a székletén.Egyszer úgyis ki kell próbálni,és az egy éves azért már nem olyan kicsi.Ha esetleg vmi nem úgy sül el,akkor meg még mindig ellőheted anyósodnak,h "én megmondtam". :) Ez nem olyan dolog,amivel a gyerek kárára kisérleteznél,mert előbb utóbb úgyis túl kell esnetek rajta.És még mmindig inkább azon ami otthon készül,mint boltin.Nem lesz semmi gond pár falattól!!!Szerintem próbáljátok meg! :)
2010. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok...ha azt nem érti meg anyósod,h új kaja,és csak csak pár villával szeretnéd elősször kipróbálni,akkor ott hiányzik egy komoly beszélgetés sztem.Mond neki,h nem vagy te semmi jónak az elrontója,de akkor neki meg kell értenie,h pár falat után várnia kell egy fél napot!!!Ez nem vita kérdése szerintem..nálunk így megy...némelyik anyós mind egyforma...ahogy a férjem mondja :) :) :)
2010. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én akkor engedném, ha főétkezés után adná neki. Akkor úgysem tud belőle sokat enni.
2010. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát ja...most nincs itt az ideje a konfrontálódásnak...vagyishát már többször lett vele beszélve, még a férjem is megbeszélte vele korábban más okból hogy majd ÉN eldöntöm mit hogy szeretnénk csinálni.

Lehet hogy régen másképp volt, meg lehet hogy nagyon féltem (mivel én allergiás vagyok és tudom milyen rossz...) de értse meg..Azt se érti minek szoptatok még.

Na mindegy, de a lényeg hogy a szülinapon nem akarnék itt "összebalhézni", azért gondoltam hogy előtte megpróbálom reggel mondjuk megitatni egy kis tejjel és akkor napközben látom hogy lett e tőle vmi baja, és akkor majd csak úgy azután enne vasárnap a tortából.

Amúgy kb.félévente találkozunk anyóssal (meg ünnepekkor így hogy szülinap karácsony) neki nincs rá igénye.

Tudjátok , nem az a nagymami típus. A gyereknek is majd a nevén kell szólítania nem pedig úgy hogy Mama...jó nagy hülyeség...

2010. nov. 11. 13:52
 10/14 anonim ***** válasza:
harmadik vagyok, ez a termék nem ugyanaz, mint a tej, sőt teljesen más. Viszont azt is el lehet kezdeni próbálgatni. Nálunk alap, hogy csak étkezés után (ráadásul csak ha megfelelő mennyiséget evett) kap nasit. Anyósékkal csak ezt tudtam betartatni (persze csak ha ott vagyok) és akkor hidd el nem tud annyit enni belőle, ami nagy bajt okozhat. Nagyobb ünnepekkor legyen gyereknap (mármint az anyósnak) és akkor nem tudja nálad sem elrontani az ünnepeket. Legalábbis én ezt vezettem be, mert különben idegileg rámentem volna. Vagyis ezeken a napokon szinte mindent megengedek neki (azért bizonyos határokon belül).
2010. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!