Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik ennyire össz...

Miért alszik ennyire össz vissza? Egyszerűen nem tudom mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

LAssan 7 hónapos a lányom, és egyszerűen semmit nem tudok hozzá tervezni,mert katasztrófa minden egyes altatás. Már egy ideje mászik, áll úgyhogy ez is lecsengett nála. Nagyon nehezen alszik el, ringatás babakocsi szóba sem jöhet. De legalább már annyit javult a helyzet,hogy "csak" 5 percet sírdogál alvás előtt.

Délelőtt alszik max félórát, majd fél1kor szokott egy kicsit többet, bár ma erre rácáfolt mert 20 percet sem aludt, de tegnap egy órát, előtte másfelet, és volt már nap,amikor 2.5 órát aludt.

MAjd leragad most is a szeme és nem tudom visszaltatni.És már látom előre hogy az egész délután megint borult,mert nem kell negyed óra, és ordítani fog,mert álmos, aludni nem fog, a nagyot fel fogja ébreszteni...És ez megy minden áldott nap. És már annyira bele vagyok fáradva, segítenék neki, de semmi nem jóóó Adnátok tanácsot?


2013. márc. 22. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Suttogó mindent megold c. könyvadott támpontokat a napi ritmus kialakításához az 1. picinél. Csak az elejét kell elolvasnod, az szól a babákról, kivettem a könyvtárból. Befolyásolhatja ez a sok front is. De emlékszem, nálunk is volt olyan időszak amikor rá kellet vezetni az ebéd utáni alvásra a délelőtti mellett. Már érdekes neki a körülötte lévő világ.
2013. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen.3 szor 20-30 percet alszik. De ha felkell akkor játszik és elvan a következő alvásig olyan 2-3 órát. ritkán 1-2 órát mikor milyen a kedve.ő is nyüszizik,én altatom a mellkasomon és mostanába beviszem a hálónkba ott csend és sötét van. Igy nem tud nézelődni meg matatni. Erre nincs szerintem megoldás :)
2013. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Kösd magadra.
2013. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is ossze-vissza aludt.Most 10 hos.Korabban tiz korul adtam neki tapszert es azon bealudt.Delutan meg elviszem setalni a babakocsiba csak igy alszik.Bar mar nem kap tapszert delelott csak berakom az agyba simogatom es szepen elalszik.
2013. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
Szoptatás?
2013. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ez ment és 10 hósan lett valami rend. Én szigorú voltam és kicsit erőltettem neki az alvást. Ami abból állt, hogy kihúztam neki az altatást addig amíg a nagy nem aludt. Szenvedés volt, de sajnos ez még nálatok korai, mert ilyenkor még kell neki legalább két alvás. Nekem most egyszer alszik a pici és most már beállt, hogy 12 körül lerakom, de van, hogy felkel 1 óra után, van, hogy kettőt alszik, szóval ez még mindig változó, de legalább már bírja délig. A nagyot ilyenkor befektetem az ágyába könyvet nézegetni, most 3 éves:) Addig a kicsit altatom, és ha a kicsi alszik akkor megyek benézek még a nagyhoz:) Ha a kicsi felsír, akkor megpróbálom visszaaltatni, mert ha nem alszik két órát, akkor nem bírja ki 8-ig az esti fürdésig. HA nem tudom visszaaltatni, akkor játszom vele a másik szobában csendben. Az a baj, hogy ilyenkor ugye a foguk is jön. Nálunk most ez zavar be az esti altatásnál, és éjjel nekem még mindig többször felkel a lányom. Ilyen típus sajnos. Ezzel nem lehet mit csinálni, csak tényleg arra szoktatni, hogy aludjon, és nem felkapcsolni a lámpát, nem kivenni és játszani éjjel. Délután pedig ha nem alszik eleget, akkor kicsit megpróbálni visszatenni. HA félálomban van könnyebb visszaaltatni. Próbáld meg mondjuk szoptatni, vagy kicsi tápot adni alvás előtt.
2013. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, akartam írni, hogy én úgy húztam az időt, hogy beálljon egy bizonyos időre, hogy olyan időpontot választottam, amikor tudtam, hogy már álmos lesz. Eleinte ez 11 óra volt, és akkor kezdtem altatni, utána lett a 12 óra, hogy együtt aludjanak. Ilyenkor betettem az ágyába, nem ringattam, mert előtte azt is tettem. Hagytam ordítani, mert azt csinálta 1 percig, mert mérges volt, közben beszéltem hozzá simogattam, és utána szépen lassan leült, majd magától lefeküdt, simogattam a hátát és elaludt. Az volt az érdekes, hogy pár hét alatt ráállt egy időpontra, de nem hiszem, hogy ezt 10 hós kora előtt meg tudtam volna tenni. Mi voltunk alvásközpontba ott tanácsolták ezt a módszert. De nálunk a fogak mindig bekavarnak. A nagyot amikor még csak 11 óránál tartottunk , és még Ő nem aludt beküldtem a szobába rajzolni. Elvolt ott addig, amíg a kicsivel szenvedtem. Én sokáig ringattam is, ez is gond lehetett, de inkább szerintem az is gond volt, hogy nem volt mindig elég álmos, hogy aludjon. Kellett neki még fél óra játék együtt, olyankor mindig együtt 3-an játszottunk és nevetettem:) hogy ne legyen kedve a kicsinek sírni:) Ha már nagyon nyűgös volt, akkor mentünk aludni, de próbáltam a belőtt időpontot tartani. tényleg hozzá lehet szoktatni. A Suttogó is jó, én is olvastam. Amit még észrevettem, ha sírva kelt a babám, akkor tuti utána össze vissza akart aludni, olyankor próbáltam visszaaltatni.
2013. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt anyukák szokták írni,hogy hasonló alvászavarokra jó a Sedatif PC homeós bogyó!

Sötétítsd be a szobát legyen csönd és nyugalom.

Szerintem ez amit írsz nagyon kevés alvás!Valami zavarhatja!Ha esetleg fogzik akkor: [link]

2013. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!