Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ecseteljem, törölgessem...

Hogyan ecseteljem, törölgessem 10hós szájpenészes babám nyelvét, ha nem engedi és harap?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szokott rágcsálni rongyikat? Ha igen, én arra tenném a lötyeket (gondolom azt a gyógyszertárit használjátok, nem?), és hagynám, hogy rágcsálja kicsit. Fogmosáskor is ezt csinálja? Ha nem, akkor én fogmosás után gyors beecsetelném, hátha észre sem veszi. :D Egyébként szájpenészre a citrom nagyon jó, mert beindítja a nyálképzést, és ez tisztítja ki legjobban. Kisfiam kb. ilyen idős korában mindig a sülthalról levadászta a citromkarikát, és tömte magába, igaz olyan pofikat vágott közben, hogy mi majd' behaltunk. :D Talán próbáld ki Nála ezt is. Ennyi jutott hirtelen eszembe.
2013. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a leghatékonyabb az, ha gézlapot rátekersz az ujjadra és gyors határozott mozdulattal áttörlöd a pofizacskót, nyelvet, szájpadlását.

Ez is a cél, hogy ne csak bekend, ecseteld, hanem "letöröld" a penészt a nyelvéről, ínyéről, szájpadlásról, pofizacskikról.

Ha az édes ízt megérzi (ha boraxoztok) lehet kicsit hagyja magát. De tényleg ez a kulcsa: határozottan és gyorsan kell csinálni.

2013. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat! igen, glicerin boraxos oldatunk van, és a gézlapokat jól rátekertem az ujjamra és határozottan benyúltam a szájába, ő meg határozottan erőből harapta az ujjam és nem engedte el hosszú másodpercekig! :S jaj, majd kiesett a szemem :)

utána fülpálcára tekertem és úgy próbáltam, de akkor meg azt harapta. ráadásul a nyelve hátsó részén van inkább.

2013. márc. 22. 18:43
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok : igen, sajnos... értem.. ismerős... viszont a pálcikás megoldás nem túl hatékony... :(

Én úgy csináltam annó, hogy finoman lehúztam az állát... persze próbálta összezárni a száját, de nem hagytam neki... nem egy kellemes élmény, legalább olyan mint az orrszívás.. de mindig azt mondom, hogy ez egy szükséges rossz és talán drasztikusnak tűnik, de az ő érdekében csinálom.

2013. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vok. A gézlapos mutatványnál az ötlött eszembe, hogy (gondolom a mutatóujjaddal csinálod) köbö abban a magasságban, ahol ráharap(na) az ujjadra, ott gézlappal tekerd körbe az ujjad, akkor bírod egy darabig a harapást, mert azért a kötés felfogja nagyjából. Vagy egy műanyag gyűrű (azok a 100 ft-os játékizék, színesek), csak ez neccesebb, nehogy babódnak fájjon.
2013. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a megoldást! remélem jó is! Esténként fürdésnél a fogmosást szereti, így gondoltam a fogkeféjére teszek a boraxból és azzal turkálok a szájába, és egész ügyesen hagyja is! szerintetek így jó?
2013. márc. 23. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!