Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák van itt olyan akinek...

Anyukák van itt olyan akinek a gyermeke volt már aftás? Szájpenészes?

Figyelt kérdés
Szeretnék érdeklődni,hogy nálatok mennyire durvult el a helyzet,mivel kezeltétek/orvos mit írt fel/ és,hogy mennyi ideig napig tartott?.
2011. dec. 16. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk volt szájpenész még babakorában arra a rózsaméz(borax-glicerines oldat) jó volt. Az aftára pedig a glycoseptet és a corsodyl oldatot szokták ajánlani.Meg egyszer nekünk az orvos azt a lila lötyit írta fel, a keresztlányomnak meg sárgát olyan színüt mint a glycosept de nem az volt, a nevét sajnos egyiknek sem tudom.
2011. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt a lila oldatot azt hisezm egyébként adják recept nélkül is, a gyógyszertárba biztos meg tudják mondani a nevét.Jól megfogja a gyerek száját az biztos, de elég hatásos.A kisfiam egyáltalán nem evett annyira fájt a szája aztán két nap alatt rendbe jött, persze nem múlt azért el teljsen két nap alatt de legalább már tudott rendesen enni.
2011. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ azt még elfelejtettem,hogy szerintetek hogyan lehet védekezni ellene?

Sajnos az én 1 éves kisfiammal tegnap voltunk a dokinál 1 hólyagot láttam a szájában a nyelve alatt teljesen véletlenül vettem észre.Ecsetelőt írt fel egy erős gyull.csökkentőt,de délutánra már az ujjacskáin is voltak hólyagok.Még hallani sem hallottam arról,hogy ennyire agresszívvá tud válni az afta.Rendszeresen kb.:3 naponként mosom a játékait főzöm a cumisüveget mit csináltam rosszul?Sajnos/szerencsére/nem ismerem ezt a betegséget.

2011. dec. 16. 08:26
 4/6 Marilyn88 ***** válasza:
Nekünk csak szájpenészünk volt, és mi a Naturland Glycerinum boraxatum ecsetelőt használtuk, ez gyönyörűen elmulasztotta neki pár nap alatt.
2011. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az afta és a szájpenész nem ugyanaz.


ha a kezecskéjén is van akkor tök felesleges azon aggódnod mit rontottál el, nem a te hibád! mi is átmentünk ezen a BETEGSÉGEN, úgy hívják vírusos szájfertőzés, egy vírus okozza így nincs rá gyógyszer.

dupla adag c-vitamin, akár rutascorbin tabletta a cebion mellett, és fertőtlenítés. a fogzás segítő gélek szájfertőtlenítők, pl. a gengigél, azzal kenheted a száját tantum verdével fújjad.

most minden játékot, minden ruhát, mindent amihez a nyála hozzáér fertőtleníts, fogat ne moss neki mert könnyen felülfertőződik!

2011. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Most mindenét főzöm a kicsinek már sokkal jobban van,de enni még nem tud,de szerencsére sokat iszik különösen a hideg teát.Az orvos is azt mondta,hogy vírusos szájfertőzés.Még leírni is durva az ilyet remélem soha többet nem lesz neki ilyen.

2011. dec. 17. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!