Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bejön a felvesz letesz altatás...

Bejön a felvesz letesz altatási módszer?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám
2011. nov. 14. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Nekem bejött. Letettem, egy percig sírt, bementem, megvigasztaltam, aztán két percig hagytam sírni, majd végül három percig, és amíg el nem aludt, három percenként mentem be hozzá. Ebben az a nehéz, hogyha éjszaka ébred, akkor is tartani kell magad ehhez. Nekem azért volt nehéz, mert egy szobában voltunk, és ugye páromnak reggel menni kellett melózni, de hát az eredményért megérte.
2011. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Régen rossz,ha egy babát altatni kell- tapasztalat!

Nekem nem jött be- a középső gyermeknél próbáltam,őt sajnos altatni kellett,bár ő nagyobb volt akkor.


A legkisebb (12-én lett 2 hós) ha nem alszik el csendben magától,és csak azért ordít mert szeretne a karomban aludni,akkor ott szoktam hagyni a kiságyban. Hangosan,de relatíve gyorsan -mire megfürdök- elalszik,és nem 20 percre. :-)

Ha nincs más oka a sírásra,csak hogy fogva legyen és úgy tudjon elaludni,akkor inkább hagyjátok kicsit sírni-hidd el,semmi baja nem lesz neki! Megtanulja,hogy kell elaludni egyedül,és hamar rájön,ha elalszik és éjszaka felébred,akkor Te ott vagy ugyan úgy és megeteted,mint máskor.

2011. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bejött, sosem hagytam sírni. Sírt, felvettem, megnyugodott, letettem, addig, amíg neki kellett. Úgy érzem, bízik bennem (én nem igazán a saját anyukámban...)Van, hogy csak egy ölelés kellett neki. Sokáig keltem hozzá éjjel párszor, de becsekkolt és aludt is vissza. Ma már viszont -2,5 éves-, gyönyörűen alszik éjjel.
2011. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem ezt a módszert alkalmaztam, de az én 14 hós lányomn is sírás nélkül, pillanatok alatt alszik el este (és a napközbeni alvás is ugyanígy zajlik).
2011. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Nálunk csak kézben aludt el kb. 8 hós koráig, aztán meg mellettem egy jó pár hónapig, kb. 1,5 évesen az ágyában. Szóval ráérsz még, ha csak 2 hós a babád, türelem. A gyerek már csak ilyen, elég sok meglepetést tud szerezni. Én sem gondoltam, hogy ennyit fogunk ezzel kínlódni, de ha letettük, csak sírt volna, persze kipróbáltuk és nem ment neki úgy.
2011. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első gyermekem önállóan aludt el, csak betettem a kiságyba, és pár perc múlva már aludt is, sosem kellett ringatni. Gondoltam, szuper ügyes vagyok, én ugyan nem hagyom elkényeztetni, nagyon jól csinálom, azért alszik el így, mert következetes vagyok.:)

Második gyermekem csakis ringatva aludt el, illetve a felvesz-letesz módszer is bevált egy ideig, aztán a fogzás, mozgásfejlődés, egyebek mindezt átírta. Most már tudom, hogy nem én vagyok a szuper következetes, ügyes pedagógus, hanem a gyermekem volt ilyen típus. A második meg nem.:)

Szóval senki ne bízza el magát!:D

2011. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Nálad a pont, én az előtted válaszoló vagyok és köszönöm, hogy ezt leírtad, mert engem is próbált a sok okos oktatni, hogy mi csináltunk valamit rosszul, de a mi kisfiunk már a születésétől kezdve nem aludt el csak úgy, ha letettük és ahogy szépen lassan mostanra megtanulta, vagy rászokott az ágyban való elalvásra, én nem erőltettem, időnként próbálgattam, de sírt és semmi paskolás és más ilyen ötlet nálunk nem jött be. Mindenkinek ismerni kell a saját gyerekét és alkalmazkodni hozzá, mert egyébként órákig lehet hallgatni, ahogy üvölt szegény, ezt meg végképp nem tudtam volna megcsinálni és ezt a 8 hónapot símán ki lehetett bírni, aztán meg ahogy mellettem aludt el hónapokig, imádtam nézni ahogy elalszik, szóval ennek is meg van a maga szépsége, ha nem csak leteszem és már alszik is.
2011. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Hát, én azért vagyok szuperügyes, mert kialakítottunk egy esti rutint, leteszem és alszik, de ezt megelőzi egy lassú lelassulás a fürdéstől kezdve. Mindig figyeljük őt is, sosem érzi rosszul magát, amikor aludni kell. Szereti a kiságyát és kipihenten ébred így 2.5 évesen. Erre én büszke vagyok, mert ő is kis ölbebaba volt, így ebben munka van, hogy ilyen simán megy este. Vannak hiányosságaim, de ez jól sikerül :)
2011. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, akkor nekem még van 20 hónapom arra, hogy olyan szuperügyes legyek, mint te...:D Az én fiam még 10 hós ölbebaba.:)
2011. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!