Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj hogy közel 6 hónaposom...

Az baj hogy közel 6 hónaposom semmit nem csinál amit tanítgatunk neki?

Figyelt kérdés
Egy hét mulva tölti a 6 hónapot.Motorozik, cuppog, hintázik de soha nem csinálja ha mutatjuk neki csak akkor ha Ő akarja.Amikor pl motorozok neki akkor csak nevet.Ez nem gond?Azért zavar mert pár ismerősömnek a babája ennyi idősen mindent csinált azonnal ha mondták neki.Az enyém van lemaradva vagy csak az övék nagyon ügyes?
2013. márc. 23. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egyedi. Egyik utánozgat, másik nem.
2013. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell bármit is siettetni vagy bármit is ráerőltetni egy kisgyerekre? Ha nem akarja, nem csinálja. Ez nem azt jelenti, hogy nem tudja, csak nem akarja. Nagyon sokszor lesz még olyan, hogy valamit megmutatsz neki és bár tudná, de csak azért is nem fogja csinálni.

Soha nem a más gyerekéhez mérd a tiédet, mert ezzel azt fogod elérni, hogy bizonyos fejlődési folyamatokat, amihez a gyerekednek meg kell érni, ki kell alakulnia, siettetni fogod, ezáltal inkább hátrányba hozod vele, ártasz neki.

Amíg a gyerekorvos vagy a védőnő nem mondja, hogy le van valamivel is maradva, addig te ne az ismerősöd gyerekére adj.

A másik meg, hogy nagyon sok mindenhez idegrendszeri vagy mozgásfejlettségi érettség kell, amit senki nem tud megtanítani vagy siettetni, magától kell, hogy kialakuljon.

Az én fiam 20 hónaposan mondatokban beszélt, akkor azt gondolod, hogy a tiéd majd 20 hónaposan le lesz maradva? Dehogyis! Az én fiam nagyon sok mindent sokkal korábban csinált, mint a korához képest kellett volna vagy ahogy a kortársai csináltak, de ez nem jelentette azt, hogy a többi gyerek le volt maradva, csak az én fiam volt gyorsabb bizonyos dolgokban.

2013. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Amikor pl motorozok neki akkor csak nevet."

Azt hogy? :) Ezen lehet hogy én is csak nevetnék. :)))

Ne másokhoz hasonlítgasd a babádat, 6 hónaposan azért még elég kicsi. Tanítgasd, ahogy szeretnéd, előbb-utóbb hidd el, hogy utánozni fog mindent.

2013. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért,mit szeretnél motorozzon ő is?:D

Beszélj hozzá sokat,tapsolgass neki,de ne erőltesd,még csak hat hónapos lesz.Semmiről nincs lemaradva,és egy ilyen picikinél nincs is semmiféle elvárás.

2013. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

???Bocsi de nem papagájod van,hanem gyereked!!!Miért kéne mindent utánoznia???


Motorozol neki,ő nevet,kommunikáltok,és ez a lényeg!!!

2013. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Anya taníts engem" című könyvet olvasd el,nagyon jó tippek vannak benne.
2013. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nem akarok én erőltetni semmit.Csak utálom h ezek a majom anyukák úgy néznek a gyerekemre mint egy fogyatékosra mert h ő nem csinál ilyeneket.Azt hittem baj van vele.
2013. márc. 25. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!