Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van ez? Kiderítjük együtt?

Mitől van ez? Kiderítjük együtt?

Figyelt kérdés
7Hónapos Kisfiamat este 10kor teszem le aludni,és egy pár napja mindig 22:30kor már fent is van és ordít!Próbálom megnyugtatni,simogatom.....stb,de nem nyugtatja meg semmi csak a cici!Ezt én nem akarom elfogadni,hogy "biztos éhes",mert nem,hisz 21kor is úgy eszik hogy csak na,ilyenkor pedig csak rágja!Az időre sem fognám,mikor nem volt front is felkelt!Ezután ha leteszem akkoor csak 4:30kor kel legközelebb!Nem értem,egyre jobban zokon esik 22kor lefeküdni és 1,5óra múlva felkelni.Nem tudtok valahol olyan fórumot,ahol esetleg lehetne beszélni egy babapszichológussal?Előre is köszi a segítséget
2013. márc. 23. 23:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elírtam bocsi, 23:30kor már fent is van!
2013. márc. 23. 23:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez babapszichológus, nagyon sok szoptatott baba csinálja ezt. Nekem mind a kettő ilyen volt, vagyis a kicsi még mindig ezt csinálja, pedig 1 éves. Valószínűtlen, hogy éhes lenne, neki a cici ilyenkor a megnyugtatás miatt kell.

Ha nagyon akarod éppen leszoktathatod róla, de én inkább megvárnám, amíg látszik rajta, hogy már meglenne nélküle. Annak a jeleit nem tudom megírni, Te vagy az anyja. :)

Addig meg kitartás.

2013. márc. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez már a szeparációs szorongás. Vagy pedig bujkál benne valami betegség, v növekedési ugrása lesz, foga jön és arra reagál így?
2013. márc. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

-túl későn teszed le aludni, és amikor túlfáradnak nem alszanak jól.

legkésőbb 9 kor aludnia kellene

-jön a foga

-cicmániás

2013. márc. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Probald tenyleg hamarabb letenni. Ha megyunk vhova es a kisfiam nem tud delutan egy nagyot szundizni akkor ejszaka 2 orankent megebred! egyet ertek abban h talan tulfarad. Kisfiam 20-kor fekszik (7 honapos) es 7-kor kel. Elotte delutan 14-16-ig es igy 20-ra mar naagyon almos. 7 honapos,tobbet kuszik maszik mar a babad,elfaradhat hamarabb. Vagy tenyleg fogzik.
2013. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi probléma, teljesen normális. Az enyém is ilyen volt, hogy lefekvés után fél - 1 óra múlva felébredt, aztán még egyszer kétszer újra az este folyamán, mindig cicin aludt vissza.

Aztán volt kb. 3 hónap olyan időszak is mikor jött a foga, hogy éjjel is ébredt jó esetben óránként, de volt, hogy 20 perc múlva. Ez egy ilyen időszak. Nekem már 17 hós, de nekem is elalvástól számítva másfél két óra múlva újra ébred, és éjjel is kb. mév 2-3 alkalommal (de ma pl. többször mert elég rosszul aludt), és cicin alszik vissza.

Nem az éhség miatt ciciznek, hanem így nyugszanak meg. Mint más baba pl. a cumival.

2013. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szoptatott, kötődően nevelt babáknál teljesen normális. Nálunk is ez van, csak éjfélkor kel és még 2x cicizni. Nem az éhség miatt: ellenőrzi megvagy-e és ha igen a cici megnyugvás és biztonság. Ezek a tápszeres babáknál nincsenek és sok szopis anyuka érzi magát nem jó anyának, mert nem alussza át a baba az éjszakát, többször kel szopizni, ez normális hidd el. 8,5 hónapos a kisfiam,most bújt ki a 2. foga, velünk alszik emiatt (is).
2013. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is későn fekszik le, ha én valamiért ennyire későn raktam le őket, akkor tuti szar éjszakánk volt. Lehet, hogy eddig is így csináltad, de ahogy érik, fejlődik az agya, egyre érzékenyebben reagál ilyenekre.


Ahogy írták lehet szeparációs szorongás, csak téged akar.

Hirtelen mozgásfejlődés is okoz ilyen tüneteket, vagy abszolút aktuális lehet nálatok a fogzás. Gondolj csak bele, ha neked éjszaka fáj a fogad, Te nem tudnál ordítani? Dehogynem, csak nem teszed, na ezt a 7 hónapos baba meg még nem tudja koordinálni, fáj=ordít, cici=megnyugvás, fájdalomcsillapítás.


De megnyugtatlak, ez el fog múlni. És ha vígasztal én sokkal rosszabb helyzetben voltam, mert a lányom 4 éves koráig nem aludt át egyetlen éjszakát sem, bármit csinálhattam akkor sem, sőt ennyi idősen nem 2-3× hanem minimum 8-10× kelt. Nem kell ehhez babapszichológus, vannak ilyen időszakok és még lesz is jó pár, túl kell élni még ha hulla fáradt is az ember.

2013. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a biztató szavakat!

Ma reggelre áttört a 3.fogunk,és úton van még 3 ahogy látom az ínyén. 20kor fürdetjük,kb.21mire elkezd cicizni,és így lesz 22mire lerakom aludni.

2013. márc. 24. 19:15
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma 21kor leraktam,és pontban ugyanúgy kelt ahogy szokortt!Ez sztem egy megszokás nála XD
2013. márc. 24. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!