Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kellene felhúzni...

Mikortól kellene felhúzni neki a kisbőrt?

Figyelt kérdés
8hónapos a kisfiam, és az érdekelne, hogy mikor kellene a kis kukiján a bőrnek mozogni? attól félek mindig hogy letapad meg ilyenek. rendesen pisil meg nem fáj de még nem mozog neki rajta a bőre. tapasztalat? köszönöm

2013. márc. 25. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a doktor nő azt mondta, hogy pici korától csináljam. Akkor még nem csináltam rendszeresen, de ma már igen, most 12 hónapos. Nem árt kitakarítani a fehér trutymót onnan és elkerülhető a letapadás. Szerintem szép finoman kezdd el, fürdés után neki. De megoszlanak a vélemények ebben is. Van olyan szülő, aki azt vallja, hogy nem kell húzogatni... Én azt vallom, hogy a fájdalmas letapadást kerülöm el inkább.
2013. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
már korábban is elkezdhetted volna, semmi gond vele ... lehet, hogy sírni fog, de jobb most mint későbbre összeszedni egy gyulladást
2013. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha ki tud pisilni, akkor nem fog begyulladni. Egy éves koráig semmiképpen ne huzigáld! Mikrorepedéseket okozhatsz, azok pedig begyulladhatnak. Na az tényleg fájdalmas!


Ha esetleg a későbbiek során sem oldódik fel, van rá speciális krém, ami feloldja!

2013. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

1 hónapos státusz óta huzogatnom kell neki,persze nem rángatom,csak annyira húzom meg amennyit enged a bőr.Most 9 hónapos nagyon szépen alakul,remélem nem lesz majd szükségünk beavatkozásra.


Ez nagyon megosztó kérdés,akár hányszor válaszolunk ilyen kérdésre,mindig lepontozzák azt aki húzogatja.Pedig nyilván nem magamtól kezdtem el.


Egyébként a kórházban mondták,hogy még nem szabad,mert akkor még tényleg olyan szűk volt a lyuk mint egy tűnek a hegye.

2013. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
???levagyok maradva.Fiam 2 es fel éves sohasem nyultam hozza .vagyis nem huzogattam.Orvos szerint pelenkas kora alatt nem szabad piszkalni.
2013. márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
A Fiam most 6 hós. Az első itthoni naptól , ahogy kijött a doki néni hozzánk azt mondta fürdéskor AMENNYIRE ENGEDI A BŐR húzzam hátra. Minden este megcsinálom neki, így elkerülendő a letapadás stb. Sok helyről hallottam h huzogatni kell.
2013. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
csak annyira huzogatom amennyire engedi de a kis lyuk soha nem nyilt még ki már ha érthető ahogy irom bocsi. akkor igy jo?
2013. márc. 25. 16:03
 8/17 anonim ***** válasza:
Hááát... nekünk az első pár hét után kinyílik a kis luk. És egyre "nagyobb" az a luk. Nem tudom, az lenne a legjobb ha a saját gyerekorvosodat megkérdeznéd.
2013. márc. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
éppen hogy egy kis lyuk van csak ott amin ki tud pisilni, de nem fáj neki meg semmi gáz vele, csak most megijedetem hogy mindenki huzogatja nekem meg azt mondta még anno a doki hogy majd 6 honaposan lehet elkezdeni a vizben fürdésnél, ammennyire engedi a bőr, felhuznám de nem jön csak érzem a bőr alatt a kis kukiját. fel kell hivnom a dokit mert most beijedtem :(
2013. márc. 26. 08:33
 10/17 anonim ***** válasza:

Én a védőnő és a gyerekorvos tanácsára születésétől fogva,minden fürdésnél húzogatom neki,persze csak nagyon finoman.Az első hónapban nem nagyon mertem hozzányúlni se,szinte semennyit nem is mozdítottam rajta és amikor a dokinéni megnézte lecseszett,hogy miért nem tisztítottuk ki alatta rendesen,mert emiatt begyulladhat.Megkértem,mutassa meg,hogy pontosan,hogy csináljam.Azóta rendszeresen tisztítjuk alatta.Még csak 5 hónapos,de kb már félig feljön neki.Én mindig attól paráztam,hogy túlságosan felhúzom és esetleg bereped,vagy fáj neki,de eddig szerencsére semmi ilyen gond nem volt.

Ebben a dologban nagyon eltérő az anyukák és az orvosok véleménye is.Sajnos probléma lehet akkor is húzogatjuk és akkor is ha nem,de ugye legtöbb szülő bizalommal fordul a gyerkorvoshoz és megfogadja a tanácsait,ezért én nem itélem el,azokat az anyukákat sem,aki esetleg az orvos utasítására nem húzogat.

Én neked is azt tanácsolom,kedves kérdező,hogy kérj tanácsot a gyerekorvosotoktól!

2013. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!