Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már alvászavarnak minősül?...

Ez már alvászavarnak minősül? Volt valaki a Heim Pál gyermekkórházban Pesten alvásvizsgálaton?

Figyelt kérdés
Nem tudom ezzel menni kéne e vagy ez csak szimpla rosszalvósság e. 5 hónapos a babám eddig sosem aludt jól, de eddig mindig volt oka, vagy a görcsös hasfájás, vagy amikor megkezdődött a fogzás. Hasfájás már nincs és egy ideje a fogzás tüneteit sem tapasztalom, legalábbis nem annyira vészesen. De kisfiam egy-két éjjelt kivéve mindig óránként megébred, nyüszög, nyüglődik, ekkor még nem megyek be, de sírni kezd, visszaadom a cumit, betakarom kijövök, de van hogy egy óra alatt ötször játszom ezt el. Általában már nem bírom sokáig és áthozom közénk 3 óra körül, de már nálunk sem tud igazán aludni. A nappali alvások hát változóak, van hogy egész délelőtt nem alszik, de van időnként hogy 2-3 órát is alszik. De az éjszakák rosszabbak. Fájdalma nincs mert akkor nagyon sírna, teljesen lemászik mindig a kiságy végébe nem tudom hogyan, sokszor beszélget, viháncol....de amit egybe alszik éjszaka az nagyon kevés. Én teljesen használhatatlan vagyok délelőttönként, mert már nagyon kivagyok ettől. Szerintetek érdemes elmenni egy alvásvizsgálatra vagy fölösleges, fogadjam el hogy ez van, és rendezkedjek be erre?
2013. márc. 25. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

5 HÓNAPOS A BABÁD! Könyörgöm:)

Várj még 3 évet és ha akkor is ezt csinálja, akkor visszatérhetünk a témára.


Komolyra fordítva a szót: teljesen normális, hogy 5 hónaposan ilyen, ritka az amikor egy 5 hónapos alszik mint egy kisangyal, főleg ha anyatejes. Simán jöhet a foga is, az, hogy Te ezt nem látod, attól még mocoroghat neki az íny alatt, ami nagyon tud ám fájni.


Kitartás, ez már csak ilyen

2013. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tényleg, még csak 5 hónapos! :) lehet, rossz helyen van az ágya, melege van, esetleg fázik, a fogcsírák már feszíthetik a kis ínyét, annyi minden van... :)

A lányom ugyan így csinálta, most 1,5 éves, csak 1x ébred éjszaka, ez ilyen sajnos, kitartás!

2013. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jégtánc ***** válasza:
Teljesen felesleges elmenni.Első gyermekem 3 éves koráig nem aludta át az éjszakát.Ez ilyen.Vannak babák akik jó alvók és vannak akik nem.Minden befolyásolja még őket.A front,a telehold,a mozgás,fejlődés.Minden.Lesz ez még így sem:) Kitartás:))
2013. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anyatejesnek anyatejes, de éjszaka már egy hónapja lassan nem eszik....először hajnali 4-5 között eszik az esti fél 9es után...csak a köztes időben kel fel óránként..csak azért kérdeztem mert körülöttem mindenki azzal jött, hogy eltelik a 3 hónap és milyen jó lesz, nem fog fájni a hasa, kicsit jobban rendeződik az alvása, sokan csodálkoznak, hogy 5 hónaosan nem az hogy nem alussza át az éjszakát, hanem hogy nem tud egyhuzamban 4-5 órát aludni....volt egy-két ember körülöttem aki azt mondta, negyed ennyi energiával csinálta végig ezt az időszakot, volt ikres is aki azt mondta, hogy volt napirend és akkor tudta hogy valami baja van a gyerekeknek ha eltértek a napirendtől...nekünk olyanunk nincs hiába akarok kialakítani, és olyan mmintha neki minden nap mindennel baja lenne, ha leteszem a játékai közé nem tetszik neki, kiságyban nincs el, nappal ha kétevés között fent van, jóformán nem lehet vele mit kezdeni, mert folyamatosan kiabál, nyüglődik...
2013. márc. 25. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szó szerint ugyan ezen megyünk keresztül 5 hónapos kislányommal.

Születése óta rosszul es keveset alszik. Óránként felsír, hol csak nyusszog, hol fel is kel es sír vág éppen játszik a cumival, emlegeti a fejét hason vagy a levegőt fújja. Én is hulla vagyok, sokszor emiatt türelmetlen es mar néha kiabalok is vele, hogy mi a baja, miért nem alszik. Nappal is csak 2 x 1 órát alszik, azt is babakocsiban a levegőn.

Átlagosan maximum 10 órát alszik a 24 bol es azt is vagy 6 részletben.

Gondolkoztam én is az alvas vizsgálaton.

Az is elkeserít es megijeszt hogy az ismerősök hasonló korú babái mind jó alvok. A többség mar este 8 tol reggel 8 ig alszik.

Ha van kedved továbbra is tapasztalatot cserélni egy sorstárssal, akkor írj nyugodtan a mail cimemre ami teknoske@yahoo.com

2013. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Elfelejtettem írni, hogy nálunk sincs napirend, mert tök változó mikor kelünk fel és eszik, illetve hogy nappal hogy alszik, örülök ha alszik.


Engem most nagyon megijesztett az hogy olvastam, hogy a nemalvás és a felgyorsult mozgásfejlődés korai tünete lehet hiperaktivitásnak. Namost öt honaposom negykezlabra probal allni, hasra 3 honapos koratol fordul. Kuszik egy hete es egesz nap megallas nelkul jar a keze-laba mint egy duracel nyulnak!


Nem tudom mit tegyek, hova forduljak! Tehetetlen vagyok es aggodom!

Masnak ez legnoldogabb idoszaka en meg elkeseredett es kialvatlan vagyok ;(

2013. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!