Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szóljak majd az orvosnak,...

Szóljak majd az orvosnak, vagy feleslegesen aggódom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első babás anyuka vagyok, tehát nincs még tapasztalatom, lehet, hogy nem is kéne aggódnom, de mégis aggaszt a dolog.

Arnold tegnap előtt töltötte be a 2. hónapot. Nem nagyon emeli a fejét, csak néha és ha hasra teszem, akkor sír és "repülőzik". A tárgyakat követi a szemével, a hangok felé is odafordul, ezzel nincs gond, de aggaszt ez a "repülőzés" és hogy a fejét nem nagyon emeli.

Elég hasfájós és bukós is szegény, úgyhogy nem szeretném, ha mégtöbb gond lenne.

Tényleg gond lehet és szóljak az orvosnak, vagy még idő kell a fiamnak?


27/N


2013. márc. 26. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a dokinál mert addig úgy sem nyugszol meg, vagy a védőnőt is megkérdezheted. Néhány baba nem szeret hason feküdni, de én úgy voltam vele, hogy ezt is kell időnként, hisz más különben, hogy tanulja meg a sok sok dolgot amit meg kell.
2013. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én ebben semmi problémát nem látok, de ha Te aggódsz, akkor mindig mutasd meg dokinak, védőnőnek (én inkább a védőnőhöz vinném, ha normális).

Ha vmiben bizonytalan vagy, inkább kérdezz szakembert feleslegesen, minthogy vmit elbagatellizálj, és esetleg gond legyen!

2013. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így voltunk vele,csak a repülőzést nem csinálta. Arra azt mondják,hogy 3 hónapos koráig elkell hagynia. Nekem sem emelte a fejét,csak ordított ha hasra raktam,mondtam a dokinak,azt mondta,csak lusta,majd behozza. Úgy voltam vele várom egy hónapot hátha behozza. De nem így lett,akkor már kértem beutalót,hogy nézzék meg és nekem lett igazam,az elülső nyakizmai kicsit gyengék voltak. Konduktornál voltam vele és az ott mutatott gyakorlatok segítségével két hét alatt behozta a lemaradást. Nem hiszem,hogy nálatok is ez van,de ha úgy érzed valami nem stimmel,mutasd meg. Én azt mondom inkább egy felesleges vizsgálat,minthogy később derüljön ki,hogy baj van. Makk Ádám a konduktor neve,a neten rá tudsz keresni,videók is vannak fent a gyakorlatokról. Én nagyon örülök,hogy nem hallgattam a dokimra és elvittem. Remélem nincs gond nálatok! Majd írj,hogy mi volt.
2013. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is úgy vagyok vele hogy muszáj időnként hason lennie, hogy erősödjenek az izmai.

Majd akkor kérdezősködöm a védőnőnél. Tényleg inkább feleslegesen minthogy aztán baj legyen.

2013. márc. 26. 14:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez telejsen normális ennyi idösen.

A fejüket 3-4 hós kor körül kezdik el kitartani. Replülözés is szuper dolog, ekkor pont az a baj, ha egy gyerek nem repülödzik.

Sírás sajnos ilyen, elsö lányom is utált hason. De attól még teljesen egyenletesen fejlödött.


2 hósan figyelnie kell pl ha a kezdet elhúzod elötte.

fordítani fejét minden irányba háton fekve. Nem baj, ha már átfordítja hason fekve is.


De kérdezz rá a dokira.

Amit tanulj meg, hogy ne sietesd a gyerekedet.

2013. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Wancsa:


Igen, a fiam is csak ordít. Sajnálom, hogy gond volt Nálatok! Remélem hogy nálunk nem lesz. Örülök hogy végül behozta a lemaradást a babád! Köszi megnézem majd akkor a Makk Ádámot. Majd írok hogy mi volt.

2013. márc. 26. 14:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha karba veszed, akkor hogyan tartja magát?

Pelenkázáskor a lábikóit engedi behajlítva a hasához közelíteni?

Van esetleg kedvenc oldala?

Háton fekve szép egyenesen fekszik(úgyértem nem "görbül" valamelyik irányba/hídba)?

2013. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
5. válaszolónak is köszi! A tárgyakat, embereket követi szerencsére, ezzel nincs baj. Nem siettetem a gyereket, csak nem vagyok nyugodt.
2013. márc. 26. 14:45
 9/14 A kérdező kommentje:

7. válaszoló, köszi!


A karomban néha feszíti magát. Nem állandóan, csak néha.

A lábaival nincs gond, engedi őket hajlítani és a hasához közelíteni.

Nincs kedvenc oldala, változó, hogy hogyan fekszik.

Háton fekve nem mindig fekszik egyenesen, néha balra "kanyarodik".

2013. márc. 26. 14:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor máshogy tedd hasra, pl. amikor ülsz a széken, tedd hason a lábaidra. nem feltétlenül csak az ágyon lehet tornáztatni a hasra tevéssel. úgy lelóg a feje, és kénytelen megtartani magát, és valószínű nem is fog sírni, mert te fogod. :) itt sem kell sokáig egyszerre elég fél perc.:)
2013. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!