Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan akinek 1év fölötti...

Van olyan akinek 1év fölötti babája nem eszik zöldséget, gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
14hónapos a lányom és a banánon kívül nem hajlandó semmilyen más gyümölcsöt elfogadni.(kap mindennap banánt) Mindig kínálom, de hiába. A zöldségek közül meg semmi. Próbálok adni neki paprikát, paradicsomot stb, de még csak meg sem fogja. Ha a szájába teszem, kiköpi. Szoktam úgy is csinálni, hogy leülök valami gyümölccsel vagy zöldséggel és elkezdem enni, hátha ő is enni akar belőle. Odajön megnézi mi van nálam, de úgy se kell neki. Van még valaki hasonló helyzetben? Tudnátok adni valami tippet?
2013. márc. 26. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelen! Nem tudok vele mit csinálni. De egy-két alkalommal megette a gyümit úgy, hogy tejszínhabot nyomtam neki rá. Egyébként a rossmann-os, hippes gyümölcspürét és a sió vitatigrist nagyon szereti. De ha itthon akarok neki friss gyümit, ránéz aztán továbbmegy. :(
2013. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam semmilyen zöldséget nem evett a borsón kívül sokáig, aztán azt sem. Most lesz két éves és még mindig elég silány a választék, de azért most már meg meg kóstólja az újdonságokat is. Egyébként én is mindenféle trükköt bevettem, persze hiába. Úgyhogy egy idő után már nem trükköztem. Gyümölcsöt azért több mindent eszik, de a banán nálunk is a kedvenc. Van hogy 3 banánt eszik meg egy nap, amit még nagyon szeret az a szőlő, és az aszalt gyümölcsök. Ugyan tele van cukorral, de legalább természetes cukor és ezen kívül nem kap édességet, max egy kis keksz. Nagyon válogatós és nagyon keveset eszik. Ettől függetlenül nem beteges és nem gyenge. Mindig tele van energiával.
2013. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 és fél éves, szintén csak banánt hajlandó enni kb. 1 éve. Viszont turmixolva szinte bármit megeszik, ezért sokszor így kap - nevezhetjük krémlevesnek vagy gyümölcslének... Ill. néha a karalábé bemegy krumplinak álcázva. Egyébként nem beteges és nagyon jó étvágya van, csak makacsul válogatós. Más tippem nincs, nálunk a válogatósság még a bölcsi hatására sem változott.
2013. márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A turmixokat nálunk imádta, egészen addig amíg nem tértünk át darabos kajára. Utána semmi turmixot nem volt hajlandó megenni, még a tésztára paradicsom szószt se tehettem, mert otthagyta. Pedig az nagyon jó ötlet és amikor neki csináltam, csináltam magunknak is, én imádom..
2013. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lányom sem eszik értékelhető mennyiséget zöldség-gyümölcsből (max 2-3 falat), így gyümölcslét préselek belőlük és úgy megissza.
2013. márc. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kislányom 3 éves, 13 hónapos kora óta nem eszik semmi gyümölcsöt, max. a banánt néha-néha. A gyümölcsléket megissza, jár bölcsibe, de a közösségi gyümölcsevés se hozta meg a kedvét. Ez van, el kell fogadni.
2013. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A gyümölcslé jó ötlet lenne, de sajnos vizen kívül semmit nem iszik meg.
2013. márc. 27. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is,16 hónapos a babóm.Régebben a gyümölcsös bébideszertet megette,de már az sem kell,a banánt egyenesen utálja :( Lassan beletörődök és nem próbálkozom tovább,kap multivitamint,a zöldségeket levesben főve megeszi,házi készítésű paradicsomlével imádja a paradicsomos krumplit :)
2013. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!