Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretem a kisbabám? Vagy...

Nem szeretem a kisbabám? Vagy csak a hormonok játéka?

Figyelt kérdés
Most lett 3 hetes a kislányom,akit terveztünk,nagyon nagyon vágytam rá,problémamentes terhességem volt,alig vártam,hogy találkozzam vele,sírva gondoltam arra a pillanatra,amikor először meglátom.A szülésem is szép volt,és a baba gyönyörű,mindenki nézte,hogy mintha nem is újszülött lenne.Ennek ellenére nem érzem még mindig azt a mindent elsöprő szeretetet,eufóriát amit éreznem kéne.Mindent megcsinálok körülötte,szoptatom,pelenkázom,fürdetem,ha ébren éneklek,beszélek hozzá,aggódom,ha úgy érzem valami nem stimmel,de még mindig nem fogtam fel,hogy ő az én gyerekem...Mikor fog ez megváltozni??Szerencsés vagyok,mert éjszaka is elég jól alszik,nem sír rengeteget,és én még sem vagyok felhőtlenül boldog.Olyan,mintha a férjem sokkal jobban örül neki,mint ahogy én,pedig az anyja vagyok,és világ életemben babát szerettem volna.Annyira elkeserít,hogy ezt érzem...Az etetések is stresszelnek,mert nagyon sokat bukik,gyakran félre is nyel és köhécsel,attól félek,hogy megfullad,vagy történik vele valami.Mikor kezdi el az ember igazán élvezni az anyaságot??
2013. márc. 26. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnél mennyien vannak ezzel így.

Nyugi, idővel enyhül :)

2013. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nincs veled semmi baj, és a hormonok is játszhatnak még. Azt szokták mondani, hogy az első hat hét az összeszokásról szól, meg kell egymást ismernetek. Van, akinél ez az időszak előbb véget ér és van, akinél tovább tart. Nincs veled semmi gond. Nincs megszabva, hogy kinél mikor jön el az az idő, amikor már "elsöprő szeretet" kellene érezned. Még 3 hét nem sok idő... ennyi idő alatt nem is lehet felfogni még szinte, hogy akit annyira vártunk tényleg ott van :-)
2013. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Légy türelemmel.Eljön az az idő is.Nincs semmi bajod!Csak még friss az élmény és ez okozza!Én is igy voltam!!!

Pár nap/hét és elmúlik!Sirni fog a szeretettől amikor meglátod hogy elöször rádmosolyog,bociszemekkel néz hogy vedd fel,ha fáj a pocija,amikor meglátod a szemében azt a szeretetet amit irántad érez és akkor tudni fogod hogy ő csakis rád számithat,te vagy az anyja,te vagy az akit imád és akihez bármikor odamehet egy pusziért,ölelésért!

Azt javaslom pihenj minnél többet és légy türelemmel!

2013. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Az én kérdésem.Úgy voltam pont,mint te.Robotszerűen csináltam a teendőket,szerettem,féltettem,de azt a mindent elsöprő szeretet nem éreztem.Pedig szintén "álombaba" volt és az is,ha szabad ilyet mondani:D Még te sem fogtad fel,hogy anyuka vagy,hogy ő már mindig ott lesz veled.Szerintem ez egy természetes érzés.Nem mindenkinél alakul ki egyformán akötődés,van akinél egyből,van akinél csak lasabban.Szerintem sokan érezzük ezt,csak egyesek titkolják.Most 2,5 hónapos a kislányom már élvezem,amit csinálok,imádom,egyre aktívabb,én pedig belejöttem abszolút:) Hidd el,nálad is változni fog ez,csak idő kérdése.Ja,és hozzátenném a féltés a szeretet jele:)

2013. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sokan átesünk! Mikor az első babánk megszületett, az első hetekben ugyanezen mentem át, és úgy éreztem pocsék anya leszek, mert nem érzem azt a mindent elsöprő érzést.

Aztán egyik nap ültem a pihenőszékben kisfiammal a kezemben, és rájöttem mi volt a baj. Az, hogy első baba, és mindenre oda kellett figyelni, még abban sem voltam biztos a pelenkát jól adtam-e rá. :) Így a sok aggódás, problémázás mellett persze, hogy az érzések ott voltak, csak nem tudtak kibontakozni. Aztán, ahogy minden egyre jobban rutinná vált, nem aggódtam halálra magam egy fürdetéstől, szépen átalakult minden.

Mikor a második babánk született, már nem volt ilyen gond. Kezemben voltak a mozdulatok, nem kellett agyalnom, hogy mit, hogyan, így az érzések is nyugodtan elönthettek. :)

Kell még egy kis idő, de nem lesz baj. Az, hogy ennyire aggódsz, azt jelzi, hogy nagyon szereted! :) Nyugi, nincs Veled semmi gond! :)

2013. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De igen, szereted a babád, de most annyi minden történik veled, hogy az idegrendszered egyenlőre csak a feladatokra koncentrál.

Szinte mindenki így van, és ha úgy érzed, hogy ez megvisel, akkor kérj meg vkit, akivel jól kijössz, hogy jöjjön át hozzád, ne légy sokat egyedül.


Nekm a felelősség volt, ami mázsás súllyal rámnehezedett, hogy én felelek érte, és sztem nálad is annyira erős ez, mert írod is, hogy félsz, hogy vmi baja lesz, hogy az örömöt elnyomja az aggódás...


Nekem olyan 3-4 hós volt, mikor úgy éreztem, hogy imádom.

Addig mindent de mindent megcsináltam, és gyönyörűnek láttam, de nem érzetem, hogy Ő az én gyerekem, sokat is sírtam, mert mindig úgy éreztem, hogy nem vagyok jó anyja, hogy csak a nagy semmit érzem...de már másképp látom. Biztos, hogy a hormonok is bejátszanak.

Ha vki ott volt velem, akkor tudtam ellazulni, akkor tudtam csak úgy nézegetni, csodálni, de ha egyedül voltam vele, akkor olyan voltam, mint egy robot. Szopi, fejés, fertőtlenítés, pelusozás, jaj sír, felvenni, ringatni, takarítani, nehogy por érje, sétálni, mert levegő kell neki, védőnő, orvos, oltás, köldök, stb, stb. túl sokK!!!


Megjön az érzés ne félj, menj vele sokat ki, legyen vmi kis bnőd, akivel tudtok dumálni ezekről..

2013. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Barátnőm 2 hónapja szült, és annyira ki volt készülve, hogy elmondani se tudom, nem tudtam vigasztani, mert hasfájós volt a babája ezért rengeteget sírt..

Nem látszott rajta, az a felhőtlen boldogság, és már így utólag tudom, hogy nem is volt az!

Most hogy a baba betöltötte a 2 hónapot és először rámosolygott barátnőmre, egyszerűen kicsattan a boldogságtól, imádja, szereti, látszik is rajta, mintha kicserélték volna! Szerintem én is így leszek ezzel, hogy az elején fel se fogom majd, hogy mi történik, kell majd egy kis idő, hogy imádni tudjam a drágámat! Pedig most is imádom és még csak a pociban van! Nyugalom, szerintem azért minden nő átél a szülés után egy ilyesféle traumát, csak van aki jobban megérzi!


22hkm

2013. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Én is így voltam a lányommal, aki koraszülött is volt, de minden rendben volt vele 8 napot voltunk a koraszülöttön aztán jöhettünk is haza. Gyönyörű volt, minden rendben volt aludt, evett de én aggódtam és tettem a dolgom mit egy robot. Én a szülésre és az azt követő napokra fogtam.

Már 4 éves Imádom, de még mindig elnyomja az aggódás az anyai örömöket. Azóta van egy kisfiam is, egy éves de vele egész más. Az érzés a szeretet ugyan az de a kapcsolatunk kiegyensúlyozottabb.

2013. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nálam pont fordítva volt. megszületett a kicsi és a nagy mintha már nem is az enyém lenne. odavoltam a kicsiért... de hála istennek már elmúlt a dolog. tudatosult, hogy mindkettő az enyém stb
2013. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást,nagyon megnyugtatóak,mennek a zöld kezek!Holnap még elolvasom a végét is,csak nagyon nyűgös a baba,most ért haza az apukája,megyünk fürdetni,hátha alszik egy nagyot utána!
2013. márc. 26. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!