Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem nem szeret a kisbabá...

Úgy érzem nem szeret a kisbabám. Miért?

Figyelt kérdés
6 hetes múlt a babám, és általában ha ölbe veszem, sir, még büfiztetésnél is, nem néz a szemembe, kerüli a tekintetemet, úgy érzem nem szeret velem lenni. Annyi kérdésben olvasom, hogy összebújva alszanak a babájukkal egyesek, hogy elringatva alszanak el, stb...az én babám egyáltalán nem igényel ilyesmit, és ez nekem fáj. Mit rontok el?
2013. márc. 24. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Semmit. Majd ha a szules utani depressziod elmulik, akkor minden rendben lesz.

A hyerek akkor feszult, amikor anyuka. Akkor boldog, amikor az anyuka.

Teljes mertekben toled fugg!!! Ha te hul*en kezeled a dolgokat, akkor ne varj csodat.

Lazits, csodald es torodj vele.

Enekelj neki, olvass. Fektesd hasra, simogasd, paskold a popojat..

Talald fel magad!

2013. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem szoktál ideges lenni?

ezt általában megérzik és lehet ezért.

amúgy sok kisbaba nem szereti ha ölelgetik,babusgatják,csak ha leteszik az ágyra és kész,.

semmit nem rontottál el amúgy.

2013. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell még 6 hetessel összebújni, vagy mesélni neki. Azt még nem érti. Még kicsi ahhoz, hogy a szemedbe nézzen. Örülj inkább neki, hogy nem igényli azt, hogy állandóan ölben legyen. Később még örülni fogsz neki.

Ilyen pici korbán még nem szeretnek senkit.

2013. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok depressziós, általában feszült sem. Az első 2 hétben az voltam, de most már nem. Kiegyensúlyozottnak érzem magam, a babámnak énekelek, sokat simogatom, masszirozom, beszélek hozzá, ő valahogy mégsem anyás, és olyan rossz érzés ez.
2013. márc. 24. 20:32
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

6 hetes babánál még korai volna azt állítani,hogy nem szeretne vagy ilyesmi.

ez még nagyon sokat fog változni

2013. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit. Nekem a nagyobbik lányom nem anyás, és igazából senkihez nem megy oda csak úgy, hogy szeretgessék, mégis nagyon tud szeretet adni, szavakkal, és rajzol nekem, stb. Kicsiként sokat ringattam, és sokat ölelgettem, de pl mégsem tudtam magam mellett altatni, nem ilyen típus, nem érzete jól magát, inkább mozgolódott, és sírt az ágyamban, szopi után szeretett kicsit inkább a földön mozgolódni, mert odatettem egy plédre, hogy ne essen le az ágyról, mert annyira nem maradt meg egy helyben, fogott, és sírdogált, de a földön elvolt, és az ágyában. Későn mosolygott, és most is inkább kicsit magának való, sokat nézegeti a könyveket az ágyában. Szereti a társaságot, de mégis mindenkivel távolságtartó, pedig órási szeretetben nevelem. Ilyen típus.

Adjál neki rengeteg szeretet, és azért azt sem árt végig gondolni, hogy esetleg nem fájhat-e a pocija, mert akkor is szoktak nyugtalanok lenni amikor fel és leteszed, mert megbolygatod a rendet, és lehet nem is Neked szól az egész, hanem nincs jól. De szerintem inkább csak Ő ilyen típus, hogy kell neki idő, és majd meglátod milyen jó lesz, ha Rád mosolyog. Olyan 6-8 hetesen szoktak csak igazán neki lódulni az életnek:)

2013. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 hónap nekem olyan volt, mint a viszonzatlan szerelem. Aztán viszont egyre inkább érzed majd a kötődését :-) aztán majd megint lazul, hullámzik. Ne agyalj rajta, mert ha ki is derül, hogy neki kisebb az igénye, mint neked az összebújásra, akkor is legjobb, ha elfogadod így, ahogy van. Neki is, meg neked is. Alapelv lenne, hogy a szeretetigényedet ne a gyerektől próbáld "beszedni", hanem lehetőleg a férjedtől, vagy más felnőttől, hogy te minél inkább csak adhass - azt, amire neki igénye van - ha az a távolságtartás, akkor azt (főleg, ha kisfiú, ez természetes is lehet).
2013. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon átérzem a kérdésed, sokáig én is ezt éreztem és nekem sem volt fogalmam arról, hogy miért nem "szerethet" a babám, pedig sokat énekelek neki, beszélek hozzá, babusgatom, símogatom, stbstb.

Ez 3-4 hónaposan változott meg.

Lehet azért, mert az elején nagyon feszült lehettem és már sokkal könnyebben megy az ellátása és emiatt volt ő olyan, nem tudom. De a lényeg, hogy meg fog változni, ne aggódj, nem csinálsz semmit rosszul :)

2013. márc. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:)

Ne aggodj, 3 honaposan majd meglatod megmutatja mennyire szeret. En is mindig azt mondogattam nem is tudja ki az anyukaja, akarki adhatna tejet. Amikor eloszor mosolygott az egy valasztopont volt, de most 3 honaposan fantasztikus! Egyertelmuen nez figyel mosolyog. Az elejen szegenyke meg nem tudja hol van mi ez az ijeszto vilagos villogo zajos vilag. Olelgesd, mutasd ki, hogy te szereted es nalad biztonsagban erzi majd magat es feloldodik.

2013. márc. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én olyan voltam mint a babád. Anyukám mindig mondogatja, hogy én ettem, aztán le kellett tenni, és aludtam. Nem szerettem, ha babusgatnak, ölelgetnek, én elvoltam magamban. Ha engem valaki cirógatott, akkor mindig sírás lett a vége, egyszerűen nem szerettem, ha piszkálnak. Ettől még szeretem a szüleimet, de például felnőtt fejjel, attól is falnak megyek, ha lefekvéskor a férjem cirógatni akar. Én aludni szeretnék. Valószínűleg babaként is így éreztem. Nekem nyugalom kellett, és az, hogy békén hagyjanak.
2013. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!