Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a gyereketek első...

Mi volt a gyereketek első balesete és hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos és tegnap leesett az ágyról, szerencsére az ijedségen kívül semmi baja nem lett. Éjszaka félóránként, óránként kelt, magunk közé vettük, párom kiment cigizni hajnalba, míg kint volt én bealudtam 1-2 percre, a zörejre és a sírásra riadtam fel. Sza.rnak érzem magam, vagy 2órát bőgtem hajnalba :(

2013. márc. 27. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

:) Ha vigasztal, egyik ismerősék is meséltek hasonlót - lényege annak is az volt, hogy az apuka bealudt a gyerek mellett és az egy pillanat alatt már lent is volt az ágyról. Ott is sírás, de semmi baja nem lett a babának!

Sajnos mindenkivel megesik hasonló, mivel emberből vagyunk! Szerencsére ezek a csöppségek úgy vannak kitalálva, hogy nagy bajuk nem eshet, jól kipárnázódtak a hónapok során és nekik még mindenük puhább, képlékenyebb (csontok, izületek).

2013. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan 8 hónapos lehetett, amikor simán legurult az ágyról nappal, játék közben. Nem lett baja. Megijedtem, de láttam minden oké, úgyhogy nem idegeltem magamat tovább.

S aztán ezek után csak jöttek és jöttek a nagy esések, amikor már próbált menni, na meg később futni.

Mindig volt valami esés, állandóan sebes volt a térde, könyöke...Erről szólt az első 2 év biztos (és még utána is komoly dolgokat művel a mai napig).

Egyszer úgy beverte a tarkóját, hogy 30 percig csak ült és nézett maga elé, én meg majd szívbajt kaptam. Tapogattam, nézegettem, hogy mi baja lehet. De szerencsére semmi maradandó nem lett.


Igazából ne ostorozd magad. Gyerek. Fog esni, lesznek balesetei, még ha ott állsz mellette, akkor is.

2013. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Fél éves volt a kisfiam amikor leesett az ágyról. Egyedül voltunk beraktam középre egy percre mentem ki és közben esett le. Nem lett semmi baja gyorsan meg is nyugodott. engem napokig furdalt a lelkiismeret.
2013. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ágyról leesés nálunk is volt, akkor az tényleg ijesztő volt, és komoly bűntudatot okozott, hogy nem figyeltünk rá. Ami komolyabb volt az 2 évesen történt vele, bement apám műhelyébe bedugta a konektorba a flexet és elvágta vele a lábát.

Mindannyian az udvaron voltunk és annyit hallottunk, hogy megszólalt a flex majd üvölt a gyerek, na az nagy ijedtség volt, de szerencsére csak felületi horzsolása lett. Aztán egyszer 3-4 évesen lerántott egy edényt és a forró zsír a lábára ment belőle. Nagyon sírt akkor is, ez egy kicsit hosszabb ápolást is igényelt, de nyom nélkül eltűnt.

Huh, sok minden volt már, és még csak 6 éves a gyerek és nem egy angyal.

2013. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálom túltenni magam rajta, mindenkinek ment a zöld kéz
2013. márc. 27. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. 8 hónaposan kúszás közben felrúgott egy falnak támasztott széket, ami ráesett a fejére. Vittük az ügyeletre egyből. Szidtuk magunkat, mint a bokrot...
2013. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6hosan nem csatoltam be a babahordozoba,a hordozót sz.rul tettem ra a kocsira,és egy bukkanonal repult a hordozo és a gyerek..a gyerek a hordozo alatt volt..neki semmi baja nem lett engem vittek korhazba..
2013. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7es, miért vittek kórházba?
2013. márc. 27. 14:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első 5 hónaposan volt, feküdt az ágyon, épp fürdéshez készülődtünk, akkor jutott eszébe, hogy neki áll forogni 8addig nem gyakorolta) és puff, leesett, persze ijedtség meg minden, de nem lett semmi baja. Azóta még sokszor leesett innen-onnan, de sose volt komolyabb balesete. Volt, hogy azt élvezte, hogy felmászik a fotelba, de mivel le még nem tudott mászni így fogta fel állt, mi rohantunk oda és beleesett a kezünkbe. Persze mindig akkor találta ki amikor más dolgom is lett volna. Egyszer hagytam hogy leessen, na azóta nem csinálja :) Tudtam, hogy nagy baja nem lesz ha megüti magát akkor se azért hagytam. Utána szépen begyakorolta a lemászást is.
2013. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónaposan esett le az ágyról.Szerencsére nem lett semmi baja, de egész éjjel azt figyeltem, hogy minden rendben van-e.Aztán 7 hónaposan, bealudtam az éjjeli szopi közben, még félálomban érzékeltem, hogy mászik, de mire észhez tértem és megfoghattam volna már lent is volt az ágyról.Most kezd benne tudatosulni, hogy az ágy az magas és arról valahogy le kell mászni, édes mikor próbálkozik.
2013. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!