Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereketek mikortól beszélt...

Gyereketek mikortól beszélt egyes szám első személyben magáról?

Figyelt kérdés
Vagyis mikortól mondta,hogy én,enyém,nekem.stb
2011. júl. 7. 15:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Szia. Lányom most lesz 2 éves.Most kezdi megtanulni enyém tied.Bár elég fura mert rendesen beszél és azt mondja ami az övé hogy tiem.Nem tudom jól csinálom e de ki szoktam javítani Őt.
2011. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kisfiam pedig még úgy mondja,hogy ez a Mátéé,ez az anyáé..szóval nem azt,hogy ez az enyém,és ez a tiéd.
2011. júl. 7. 15:45
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

15:40

Igen, jól teszed, hogy kijavítod. A gyerek így tanul. Csak azt nem mondd neki, hogy "mondd szépen". Csak amikor kimondja, akkor minden egyéb megjegyzés nélkül javítsd ki.

Egyébként változó, de 2-2,5 éves kor körül alakul ez ki. A lányok mindig picit előrébb vannak a nyelvi fejlődésben is.

A lassan 3 éves kisfiam már szépen használja az e.sz./1.sz. névmát, de még néha bevágja egy "kinek a papucsa ez?" jellegű kérdésre, hogy "a Norbikáé" :)

Nincs ezzel semmi gond.

2011. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
..akkor még ezek szerint nem vagyunk elkésve.A kisfiam még most kezdi összerakni a szavakat mondatokba.Most lesz két és fél éves.Később tanult meg beszélni,eleinte csak a szavak első betűit mondta,majd a szavakat,és most 5-6 szót egyben.Még nem ragoz mindent.
2011. júl. 7. 15:58
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Kb. 2 éves koruk körül kezdik használni a személyes névmásokat. Ez a korszak a pszichológia terminológiájában az "én-korszak". Eleinte teljesen normális, ha úgy mondják"tiém, enyéd".. ez a gyermeki logika terméke. Javítani konkrétan nem kell, hamar át fognak térni a helyes ragozásra, ha hallják a környezetük beszédében. Különben csak gondolj bele! teljesen logikusan mondja a gyerek: ha adsz neki valamit, te azt mondod, " a tiéd".. viszont hallja, hogy "macim", "tányérom".. stb. tehát "tudja", hogy a szó végén az "m" jelenti azt, hogy valami az ő sajátja... Ő csak összerakja magában :) Ez a neologizmus. [link]
2011. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Sziasztok!

Nem egészen értek egyet az előttem szólókkal, szerintem nem kell kijavítani a gyerek beszédét ilyen korban, nem ebből tanul, hanem abból, amit hall a környezetében. (A folytonos javítgatással csak frusztráljuk.)

Ha nem olyan régen kezdett beszélni, legyetek türelmesek, remekül fog neki menni nemsokára!


Egyébként nem lehet, hogy ti is úgy beszéltetek/beszéltek hozzá, hogy „ez a motor Norbikáé”, nem pedig „ez a te motorod”?

2011. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Az én kisfiam is Máté, 20 hónapos! :-))


Ő kb. 15 hónapos kora óta próbálkozik a beszéddel, másfél évesen már el tudta magyarázni félig halandzsa, félig felismerhető szavakkal, mit akar.

Kb másfél éves kora óta mondja magára, hogy "é" = én, "emém"=enyém


Tulajdonképpen sose mondta úgy, hogy Mátéé, mert mi sem mondjuk úgy neki soha, hanem mindig rendesen, egyes szám, második személyben beszélünk hozzá. Meg mi magunkról is, tehát, ha valami az enyém, akkor én úgy mondom, hogy ez az enyém, nem azt, hogy ez az anyáé.

2011. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Valóban lehet,hogy igazatok van,mert mi gyakran úgy mondjuk neki,hogy ez az anyáé..ez a Mátéé..szóval valószínű,hogy ezért is így mondja.Most már erre is figyelni fogunk,hogy mi is egyes szám első,illetve második személyben beszéljünk.
2011. júl. 7. 20:13
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Kisfiam 21 hónapos, és vegyesen mondja hol így, hol úgy. ATÍJJÁÉ - ezt is sokszor használja, meg azt is, hogy ÉN, ENYÉM, stb.

Egyik nap nagyon aranyos volt, mutogatott saját magára, és mondta, hogy TÉGED! :)))

Tegnap mondta valamire: KÉSZEN VAGYOK. Ezt a kifejezést még nem hallottam tőle, így visszakérdeztem: készen vagyoook??? Erre kijavított: NEM, ATÍJJA! :)


Igyekszem én is arra odafigyelni, hogy ne mondjam úgy, hogy anyáé, apáé, stb, hanem enyém, tiéd...

2011. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
nem szabad javítgatni, Vekerdytől hallottam, youtube-on meg lehet nézni van fent pár előadás, és erről is szó van benne
2011. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!