Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti bevinnétek a babátokat...

Ti bevinnétek a babátokat 40,1 fokos lázzal az ügyeletre?

Figyelt kérdés
Az fiam unokatestvére kb 4 napja lázas és tegnapelőtt este beszéltem az anyukájával 40,1 fokos volt a fél éves babának de nem vitte be az orvoshoz. Tényleg én vagyok a hülye amiért megmondtam neki hogy induljanak a kórházba? Mondta utána hogy beszélt az orvosával és azt mondta nem kell bevinnie, adjon neki nurofent. Hűtőfürdőt sem adott a kislánynak, mert azt mondta a doki állítólag hogy nem szabad.
2013. márc. 28. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát azért én a helyében bevinném!Mi épp ma megyünk mert az én kislányom is lázas volt,meg hasmenése!
2013. márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is bevinném, nálunk még ekkora láz nem volt, de a kisebbet is kúp vitte le, nem hiszem, hogy egy Nurofennel intézte el az orvos a 4 napos lázat, ha igen, akkor az orvossal is probléma lehet.
2013. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vittem volna be, az ügyeletes orvost hívtam volna ki. Vagy, ha azt mondták volna, hogy vigyem be, akkor beviszem. Mindenképp, vagy az orvos jöjjön ki, vagy ha nem jön, akkor beviszem. Igazából ilyenkor már fennáll a lázgörcs veszélye, aminek csak a látványa ijesztő, de aki nem tudja, hogy ilyenkor mit kell csinálni, abból komoly baj lehet.

Nurofent ilyen magas láznál nem adnék, mindenképp kúpot, pont a lázgörcs veszélye miatt, hiszen hirtelen jön és hapont akkor, mikor a gyereknek adod be a Nurofent, akkor azt félrenyelheti, a görcs miatt sem sokat tudsz tenni a félrenyeléssel és azonnal mentő. Tehát magas láznál 3 év alatti gyereknél hűtőfürdő és kúp! Persze orvossal konzultáció, de az biztos, ha nem megy le a láza és már 4 napja lázas, akkor ott valami nincs rendben, olyan betegség is lehet háttérben, amit csak kórházban lehet diagnosztizálni, így 4 napos láz esetén, 40 fokos láz mellett, mindenképp kórház, sőt én a sürgösségire vittem volna.

2013. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amíg láza van, addig nem szabad vele elindulni, mert útközben lázgörcsöt kaphat! Tehát amíg lázas, addig én sem indulnék. Felhívta az orvost, megkérdezte mi a teendő, szerintem éppen eleget tett. Ha az én babám lenne lázas, akkor én is csillapítanám és ha lejjebb ment, akkor vinném dokihoz, vagy kihívnám hozzá. De amíg nem megy lejjebb a láza, nem indulnék vele sehová. Max. akkor is inkább az orvost/ügyeletet hívnám ki.
2013. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek: kúp, hűtőfürdő és ügyelet.
2013. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én felhívnám az ügyeletet, de 99.9%, hogy azt fogják mondani- ha egyébként nem megy a hasa, és nem hány-, hogy hűtőfürdő (39 fok felett kell!), és lázcsillapító! Nálunk is az volt, mondták ne vigyük be, ők sem tudnának mit csinálni, a legfontosabb a lázcsillapítás. Az más kérdés, ha ezek után sem megy le a láza, na akkor irány az ügyelet! De a hűtőfürdőtől le kell mennie! Nem is értem miért mondták, hogy nem szabad hűtőfürdőt venni....:O
2013. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csak sima láz volt,a dokim azt mondta h csillapitsuk,mert vírus,és arra nincs gyogyszer,az antibio a baktériumos fertőzésekre van.Szoval ha CSAK láz akkor én is felhivtam volna a dokit,és rá hallgatok.ha lemegy a láz akkor továbbra is figyelni,ha ujra felszükik,csillapitani.Ha makacs a láz,nem akar lemenni vagy hirtelen és hamar ujra magas lesz,akkor mennék vele a kórházba.
2013. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én ehez hasonló esetben nem az ügyeletre vittem hanem a sürgősségire.ott megvizsgálják és bent tartják a gyereket ilyen magas láz esetén és vénásan adnak neki infúziót mert ilyenkor már a kiszáradás lehetősége is fent áll és vénás algopirint adnak neki ami azonnal leviszi a magas és makacs lázat.igaz bent kell vele maradni pár napig,de ha valami gond van akkor 2-3 lépésnyire van tőled a nővér és az orvos éjjel-nappal.ez nagyon nagy megnyugvást ad. legalábbis nekem
2013. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nem én vagyok a hülye... :D


Egyébként azt hitték hogy a foga miatt lázas, de kértek egy vizeletmintát és kiderült hogy a kislánynak, a megengedett 5 helyett, 169 a baktérium száma a vizeletében. Amikor terhes volt a barátnőm már akkor észrevették hogy vesetágulata van, de azt mondták elmúlik mire megszületik. Nem múlt el és most antibiotikumot fog kapni, és a doktornője azt mondta hogy valószínűleg egész életében kordába kell tartania ezt antibiotikummal mert egy kis megfázástól vagy láztól is a veséjére megy.

2013. márc. 28. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!