Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszó, forgolódó Babádat mire...

Kúszó, forgolódó Babádat mire rakod a földön?

Figyelt kérdés

Adjatok ötleteket légyszi, mert már kifogytam.

Lassan 8 hónapos babám kúszni kezd, de forgolódva olyan gyorsan változtat helyet, hogy fél percenként kell visszatennem a szőnyegre a parkettáról.

Már kipróbáltam több dolgot, de csak a parkettát kedveli, ami elég hideg, igaz panelban lakunk, de az elsőn.

Most, hogy jön majd a fűtés nélküli időszak, és az időjárást elnézve, félek, hogy nehogy megfázzon. Nagykabátban meg azért mégsem rakhatom le a földre. MOst body + hosszú ujjú pólópulcsi van rajta + melegítőnadrág. Ha még ráadok egy kardigánt, már nem olyan jó neki mozogni.

A habtapit szétszedi (nem a belsejét, hanem az összerakottat) így az sem ér semmit, pedig gondoltam beszerzek jó pár ilyet. Két szőnyeg van most egymás mellé tolva, de persze neki a kiságy alatt jó, meg ahol járkálunk a parkettán.

A ti babátok is ennyire szereti a hideg parkettát? Gondolom ott jobban tud mozogni, vagy nem tudom miért gurul le mindig oda. A matracokat is simán eltolja miatta, pedig már azzal is körbebarikádoztam. Annyi párnánk meg nincs, hogy körberakjam és legyen is mozgástere.

Két nagyszobánk (egyik a gyerek) egybe van nyitva, és egybe parkettás.


2013. márc. 28. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia én babám ugyan ez.8 hónapos lesz ő már mászik és feláll bútorok mellett.szóval esélyem sincs hogy a szőnyegen vagy a habtapin legyen.azonnal lemászik a parkettára.Szóval te is add fel inkább :)mert ha már rendesen mászik ugy se marad ott sehol.Lányom már ki is mászik a szobából az előszobába meg az ő szobájába, mindenhol parketta van.Én is félem hogy megfázik de nem fog.Igy vannak kitalálva :)
2013. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre en is kivancsi lennek, mert nalunk a konyha eloter kove jeg hideg es nem zarhatom majd be a szobaba...
2013. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én lányom is lemegy a padlóra a habtapiról, nekem is kellene ötlet, mert a mienk is hideg
2013. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahol a legtöbbet van ott van habtapi+ játszó szőnyeg.

A folyosó, fürdő, konyha nálunk is járólapos (nincs padlófűtés) de én nem foglalkozom vele. A lakásban 24 fok van, nem hiszem h meg fog fázni. Nyilván a kövön feküdni vagy huzamos ideig űlni nem hagyom. A nappali 3/4 -ét egy hatalmas szőnyeg borítja így ez sem baj. Szerintem nem kell ráparázni. Ne hagyjátok a hideg kövön sokáig, de amikor térden mászkál nem fog felfázni.

2013. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az enyém még "csak" 6 hónapos, de már pörögve-forogva bejárja az egész szobát. Sokat 3 réteg ruhát adnak a gyerekre, hogy ne fázzon fel, de ezt én sem szívesen teszem, hiszen úgy korlátozom a mozgását és most az a legfontosabb neki. Szóval vettem egy szőnyegnek kinéző nagy habtapi anyagű leterítendőt!

Persze nem létezik olyan, amiről ne tudna lemenni, de ez a szobába lévő szinte egész szabad felületet lefedi.

Könnyen tisztítható róla a nyál, vagy bukás, viszont puha - megvédi a huppanásoktól, és még aranyos is - mi nagyon szeretjük ezt a játszószőnyeget:

[link]

2013. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is lemászik a szőnyegről és kikúszik a hideg járólapon a konyhába. Én sem szeretem, hogy nem a szőnyegen van, de nem tudom lekorlátozni. Lehet kapni kerítést, amivel körbe tudod zárni, de annak szerintem nincs értelme, hogy korlátozd a mozgásterét. Nálunk is nagy a tér, így nincs olyan, ami mindent lefedne és amiről le ne mászna :) Enyémen body+rugi+pulcsi+melegítőgatya van. Már várom a jó időd, hogy kicsit könnyebben öltöztethessem és könnyebben tudjon mozogni.

Szerintem nem fog felfázni, én sem engedem ücsörögni a kövön.

2013. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is járólap van a nappaliban, szőnyegről 1 mp alatt lemászott , sosem fázott meg pedig hideg a kő. Van bent 24 fok,pelus amúgyis sokat felfog a hidegből.Észreveszed ha fázik, de olyan nagy munkában vannak, hogy meg sem kottyan nekik.
2013. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

van egy strandpokrócunk, aminek az alja ilyen vízálló vastagabb műanyag, a teteje pamut, és nem tudja összegyűrni.

az van leterítve a nagyszobában a szőnyegre.

2013. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja bocsi, most látom, hogy végül is a barikád a fő gond - vegyél babakerítést, vagy járókát.
2013. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szőnyeget vettem a lakásba és jól felöltöztettem, soha nem fázott meg.
2013. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!