Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor szoptatod 16 hónap...

Hányszor szoptatod 16 hónap körüli babádat?

Figyelt kérdés

Az én fiam van, hogy szinte fél napot rajta lóg. Ha ülök a földön és játszok vele, ötpercenként jön, szív belőle és játszik tovább. Van, hogy 10 percig is szívja. Reggel, ébredésnél 15 perc legalább a cicizési idő, illetve elalvásnál. De gyakorlatilag, az egész napom egy nagy szoptatás. :) Normális ez? Vagy csak ennyire a közelemben akar lenni? De ez csak akkor van, ha itthon vagyunk. Ha a mamáéknál vagyunk, ha háromszor kér cicit, sokat mondok (biztos belefeledkezik a játékba). Természetesen eszik változatosan reggelire, ebédre, vacsorára, közte egy-egy gyümölcsöt eszünk. Teát szoktam neki csinálni cukor nélkül, vagy narancslevet vízzel higítva, de nem nagyon iszik mást a cicin kívül.

Nektek mik a tapasztalatok?



2013. márc. 19. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
92%

18 hónapos lányom alapesetben 3- szor cicizik. De ha front jön, fáradtabb, bármi baja van, akkor van, hogy ő is egész nap rajtam lóg.

Ha eszik mindent, akkor nincs gond. (De én nagyon pártolom a szoptatást, akár 3 éves korig is. és sokan ellenzik. Szóval fogok én még kapni)

2013. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy mi a normális. Mindenki azt és úgy csinál, ahogy akar. Nekem speciel ez nem annyira jön be. Engem már kifejezettem fusztrál, hogy a 17 hós lánykám nem tud elaludni cicizés nélkül. Egyszerűen zavar és kész.De ha nektek ez így jó, hát csináld. Baja nem lesz tőle.
2013. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Úristen, ne hallgass senkire!! Én is nagyon cici párti vagyok, és a családban rám is ferde szemmel néznek, hogy még mindig szoptatok... a mi családunkban 3 hónapnál tovább nem szoptatott senki, és én nagyon büszke vagyok erre, mert hiszek az anyatej erejében és jótékony hatásában!! Tartsunk össze! :-)
2013. márc. 19. 23:32
 4/71 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy nem zavar a cicin alvás, de még mindig ez a legkényelmesebb. Majd leszokik róla, vagy leszoktatom, ha eljött az ideje. Egyelőre jó ez így.
2013. márc. 19. 23:33
 5/71 anonim ***** válasza:
64%

1. vagyok

Ne aggódj, nem hallgatok én senkire ilyen szempontból, nevetek azon aki cseszeget, hogy pl nem fog leszokni (őmeg cmit ad és 3 évesen is egész nap a gyerek szájában lóg, szóval sokkal jobb)

Csak azért tettem hozzá, mert várom, hogy majd ha többen megnézik, akkor én leszek a rossz :) :)

2013. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

A cumit a fiam az első perctől kezdve nem fogadta el, nem tudom miért, ezért maradt az, hogy cumi helyett is cicit kapott.

Öklendezett a cumitól. A vicc kedvéért a napokban elővettem a cumit, és kiröhögött. :D

2013. márc. 19. 23:38
 7/71 anonim ***** válasza:
76%
Ja, enyém is cicin alszik el. majd leszokik róla. Én nem tervezem leválasztani, elvenni. Majd lemond róla ő.
2013. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
70%

cumi egyszer volt a szájában, akkor is a apja tette bele.


a cumisüveget hírből sem ismeri, ellenben 1 éves kora óta iszik pohárból.

2013. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
83%

enyém még pici, szóval nem tudom, de én is sokáig szeretném tejjel táplálni.


veresantkate biztos mondana valami okosat, hogy miért is jó ez :) de úgy vettem észre, mostanában nem jár fel ide. :(

2013. márc. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

Az enyém a napokban tanult meg szívószállal inni, első próbálkozásra sikerült. A poharat nyárra tervezem, amikor nem baj már, ha nyakon önti magát. :)

Nekünk az elején kellett tápszert is adni, szerette a cumisüveget, de szerencsére nagy kitartás árán sikerült leszoktatnom róla és csak cicizni.

2013. márc. 19. 23:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!