Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autóban előre kötni a gyereket?

Autóban előre kötni a gyereket?

Figyelt kérdés
Másfél éves és nagyon rosszul van utazás közben és már ezt is megpróbáltuk, így van el a leghosszabb ideig, de úgy tudom nem szabad, de mi van ilyenkor?

2013. márc. 28. 22:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Akkor kénytelen leszel "gyógyszerezni" sajnos, mert nem utazhat elöl.
2013. márc. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Ha nincs az anyósülésnél légzsák, vagy ha ki lehet kapcsolni, akkor utazhat a gyerek is elôl. Természetesen gyerekülésben, vagy háttal bekötött hordozóban.

Légzsákos anyósülésnél viszont nem.

2013. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Elől csak fordítva bekötött hordozóban utazhat.

Tehát a másfél éves nem, mert nem tudod fordítva bekötni

2013. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
2013. márc. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Leiah!

Jó, amit belinkeltél!

Ezek szerint csak hordozót és 0-18 kg-os ülést lehet beszerelni, kizárólag menetiránynak háttal.

"Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. "

2013. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Tanulj meg olvasni! Beszerelheted menetirány szerint is de ha fordítva teszed azt csak kikapcsolt légzsákkal lehet!
2013. márc. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

A mindenit! Én is csak most szembesültem a módosítással! Ezek szerint most már valami EU szabvány miatt tényleg csak hordozót lehet elôre kötni...

Most olvastam utána. A Totalcar-osok szerint is hülyeség, de sajna TÉNYLEG nem köthetô elôre a 18-36 kg-s ülés... :(

2013. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
És akinek Smartja van? :) Az ne vigye a gyereket sehova?
2013. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

Momentán úgy áll a dolog, hogy se kisteherautóval, se Smart-tal, se kétüléses Porsche-val nem vihetsz gyereket.

A szabály sz@r. És ha utánaolvasol a neten, hát nem csak szerintünk...

2013. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem szar a szabály. Az anyósülés a legveszélyesebb hely az autóban. Frontális ütközés el, illetve előre látható balesetnél az ember reflexbol balra rántja a kormányt, magat védve....
2013. márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!