Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a fogzástól volt...

Akinek a fogzástól volt náthás a babája meddig tartott a nátha?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
kb 2hetig...attol fugg van akinel meg tovabb is
2009. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8 napja tart...16 hós,most 4 foga jön(az első rágófogak)
2009. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A fogzástól senki nem lesz náthás.

A fogzás időszakában gyengül az immunrendszer és így fogékonyabb a bakteriális vagy vírusos megbetegedésekre. Én ilyenkor és minden más esetben is adom neki a Calcimuscot, a Cebion C Vitamint, Béres cseppet és szívom az orrát porszívóval, úgyhogy 5 napnál tovább nem szokott tartani.Most csengett le nálunk épp egy ilyen betegség. Annyi öröm van az ürömben, hogy ilyenkor (főleg láznál) gyorsabban bújik ki a fog.

2009. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy hete kezdődött. Igen, az immunrenddszer gyengül le ilyenkor, a fogzás miatt. Sajnos úgy érzem, hogy itthon nem tudjuk kiszívni az orrát rendesen, így most napnota járunk orrszívásra a gyerekorvoshoz :-(.
2009. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lesz náthás a fogzástól. Csak nekünk annyira nyálzott, hogy már az orrán is az folyt ki, ezért kellett szívni neki. De ha más tünetek is vannak, az nem a fogzástól van.
2009. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az utóbbi 3 válaszadóval. A fogzás alatt gyengül az immunrendszer és ezért lesz a nátha, de az is lehet, hogy elkapott valamit és a láz miatt beindult a fogzás is:-S

Mi is épp ebben szenvedünk. A nátha pedig attól függ, meddig tart, hogy hogyan sikerül kezelni. Cebion cseppek, Calcium esetleg Sinupret cseppek, orrspray, majd orrszívás legfeljebb 2-3 óránként, sűrűbben azért nem jó, mert az érzékeny orrnyálkahártya összeszűkül szívás alatt és pont az ellenkezőjét érjük el - hatékonyan úgy lehet, hogy Sterimar Spray, 2-3 percig hagyjuk oldani a váladékot, majd az egyik orrlyukat befogva a másikat szívjuk és szintén ... könnyű ezt mondani, tudom.

Sokat segít még a forrásban lévő vízbe kammillát esetleg Diapulmon ampullát kell tenni és NEM A FORRÓ GŐZT, hanem a hűvös gőzt, vagyis vlmvel a gyerek felé legyezni az illatokat, inhalálni, ez mindennél jobb, nem tapad le a takony - már bocs.

Ha lázas kell lázcsillapító kúp vagy szirup, ha 39 felett van, akkor hűtőfürdő.

Fogzási fájdalomra Nurofen pl szirupban, Viburcol homeopátiás kúl és hűtős rágóka. A Dentinox sem kell ész nélkül csak amikor nagyon szenved, mivel ha érzésteleníted, nem dörzsöli az ínyét a baba és csak annyit érünk el, hogy lassabban jön ki a fog - na meg a Lidocain nem csak az ínyt érzésteleníti, hanem a torkot is, ami félrenyeléshez vezethet.

Bocs a monológért, gondoltam lesz 1-2 hasznos infó benne:-)

2009. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi a válaszokat. Nem jól tettem fel a kérdést. Igazából csak az orra folyik hosszú ideje, se láz, se köhögés.2x voltunk orvosnál de semmi javulás. A doki azt mondta ha legközelebb megyünk antibiotikumot ír fel, azt pedig nem szeretném sima orrfolyásra beadni a babánknak. Most homeopátiás orrsprayt használunk. Nagyon elvagyok már keseredve, mindenki mást mond. Valaki, hogy szívjam az orrát sűrűn, valaki, hogy ne is szívjam, adjak Nurofent, ne adjak Nurofent. Lehet elviszem orr-fül-gégészhez nézze meg, de mikor egyszer voltunk nála azt mondta akkor menjünk ha szó szerint(bocsánat)takony jön az orrából ami sárgás zöldes színű,most pedig csak sima fehér vagy átlátszó váladék örül. Szerintetek?
2009. szept. 21. 14:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi épp így voltunk a télen legalább hat hétig. Az orrváladéka fehér, vagy átlátszó volt. Mindent elkövettem, h elmulasszam, de nem akart "gyógyulni". Próbáltam homeopátiát, ilyen-olyan párologtatást, ki tudja, hány orrspayt, de semmi. A gy.doki nem tudott mit mondani, ő már csak ilyen... :( Végül kértem, h vegyenek mintát a váladékból, ezután derült ki, h semmiféle baja nincs a babának. Eközben egy barátnőm gy.dokija említette, h lehet fogzás alatt habos fehér vagy átlátszó orrfolyás. Nos, végül megnyugodtam az eredményt hallva, és ki is jött négy foga egy időben.
2009. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Sziasztok!

Igen én is igy tudta, hogy fogzásnál legyengül az immunrendszer és ilyenkor könnybben lesznek betegek a kis lurkók!!

Mi is voltunk náthásak már de 1 hétnél tovább nem tartott még ,d enekünk csak 2 fogunk van ,az istenért nem akar több kijönni ,pedig 13 hósak vagyunk!!

Már aggódom is nincs e valami baja!!!üdv Nikol

2009. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia!

Ugyan ebben a cipőben járunk,3 hete folyamatosan taknyos szegénykém,nemtudtam mire vélni,erre pont ma kibújt az egyik fölső fogacskája,szegénykém most nagyon szenved :(

2009. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!