Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka hogy egyes...

Mi lehet az oka hogy egyes babák pár hetes/hónapos koruktól átalusszák az éjjelt egy nyikk nélkül más meg évekig ébred, van erre vmi kutatás vagy bármiféle logikus reális magyarázat?

Figyelt kérdés
Vagy tényleg puszta szerencse? Öröklődő dolog, szoktatás kérdése? Mit csinál másképp az akinek pár hetesen már átalussza az éjjelt, meg akinek évekig ébred? Nekem 2 éves korukig ébredtek a gyerekeim (ébrednek, mert a legkisebb még nincs 2)anyatejesek voltak eltérő időtartamig mégis ugyanaddig ébredtek éjjel. Olvastam hogy az alvás 1.5-3 órás ciklusokból áll és azért ébrednek meg mert ott a szakaszoknál túlzottan megélénkülnek, de ez olyan hülye magyarázat hiszen akkor más babák meg nem érzékelik ezeket a szakaszokat, vagy ők miért nem sírnak fel?
2013. márc. 31. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom, lehet mazli kerdese. Az enyem 3 honapos volt kereken, mikor eloszor ataludta az ejszakat, s onnantol kezdve szinte alig fordul elo, hogy megebred. (2.5 eves mult) 3 honapos koraig egy agyban fekudtunk vele, es en az elso mozdulatara felebredtem, rogton tettem cicire. Meg se ebredt joforman. Talan ez is segitett. Amikor pedig kesobb megebredt ejjel, ki kellett birni, hogy ne vegyuk ki, ne adjunk neki enni. Tudom, hogy szemetsegnek hangzik, de kiprobaltuk, hogy elso ejjel megebredt, adtunk neki. 2. ejjel megebredt, megint adtunk neki, es mar egy hete ugyanabban az idopontban ebredt fel. Eldontottem, hogy kibirom, es nem adok neki. 3 ejjel ebredt meg meg, nem adtam neki. 4. ejjeltol nem ebredt fel. Aztan idorol idore visszajott ez, de akkor mar egyszer sem mentem at hozza, s legtobb esetben masnap ejjel mar nem ebredt meg, vagy max meg masnap, de harmadnam mar nem. Most lehet azt mondani, hogy kegyetlen vagyok, de igazabol ezt magammal is igy csinalom. En is ilyen vagyok. Egyik ejjel megebredek, hogy szomjas vagyok, s ha iszok, akkor kovetkezo ejjel is megebredek, de ha nem, akkor nem ebredek legkozelebb, igy, szoktam inni. Ha mas lett volna a baja, mondjuk fel vagy valami, az mas, de tudtam, hogy csak raszokott az ejjeli ebredesre. Kinek ez, kinek az valik be.

Lehet, ha en mindig atjartam volna hozza, ma se aludna at az ejszakat, es nem elsosorban magam miatt tettem, hanem miatta. Nem kiserleteztem volna hosszan, ha par nap alatt nem erek eredmenyt, akkor mast probalok ki.

Most uton van a kisteso, meg nem tudom, hogy vele hogy fogom csinalni, majd adja magat.

2013. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mit csináltál vele amikor ébredt, de nem adtál neki enni? Helyette?
2013. márc. 31. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyén/babafüggő. Amolyan adottságféle.

Off: Én a mai napig megetetem, ha kéri. Én nem tudom hallgatni a sírását. Ez én vagyok.

2013. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mázli kérdése, vagy lehet sírni hagyni, és akkor megszokja szegény, hogy hiába sír, úgysem jön senki :(.

Az enyém másfél éves, még mindig többször ébred, pár perc alatt vissza alszik cicin. Mikor fogzott, kb. 2-3 hónapig volt, hogy fél - 1 óránként is ébredt, kb. 8-10 alkalommal.

Soha nem hagytam sírni.

Szerintem ez a "nem magam miatt csináltam" (hogy nem megyek be hozzá ha sír), rettentő szar duma!

2013. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért nem kellett volna nullára pontozni az elsőt:(

Én kérdeztem, ő válaszolt ahogy ő gondolja, ami az ő véleménye. Nem kellett volna azért lepontozni.

2013. márc. 31. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:
A húgomé még mindig nem alszik át egy éjszakát, pedig már elmúlt 1 éves. Mondjuk ő kirívó eset, mert 3 órát is képes sírni éjjel szinte visítva, és semmi nem használ neki.
2013. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3 hónapos volt napra pontosan, amikor átaludta az éjszakát, a kislányom 3 hetes volt. Nem tudok rá logikus magyarázatot, nem hagytam őket sírni, egyik pillanatról a másikra történt. Nagyon szerencsésnek érzem magamat, szerencsére nem tudom, hogy milyen hónapokig, vagy akár évekig éjszakánként többször kelni, altatni.
2013. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mázli kérdése. Van aki ugyanúgy csinál mindent a 2 gyerekénél, az egyik mégis ébredni fog, a másik meg alszik, mint a bunda.

Én nem tartozom a mázlisták közé. Lassan 2 éves a lányom és gyszer még mindig kel, de nagyon hamar visszaaltatom. Csak ugye nekem nehezebb, mert ki kell mászni az ágyból. Szóval én nem alszom vissza hamar...

2013. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hogy én annak idején mennyi mindent elolvastam ezzel kapcsolatban...mert a nagyobbik fiam,aki már 4 éves nagyfiú,és nagy alvó :) annak idején pont 3 hónapos korától az oltástól kezdve,egészen 16 hónapos koráig fél-1 óránként kelt éjjel,anyatejes volt,ahogyan ma a kisöccse is,viszont arra jutottam,hogy nem ennek függvénye.amúgy "meg lehet szokni" valamennyire.

szóval a babák temperamentuma az ami talán befolyásolja,vagyis vannak érzékeny és még érzékenyebb,valamint hiper érzékeny gyerekek...ez ugye adott,ki milyennel születik.az első 2 évben fejlődik az idegrendszerük és a felnőttkori agy méretének 70%át érik el eddig.tehát a nagyon érzékeny gyerekek és valamiért a fiúk általában ezt megérzik,ezért ébrednek és ezért is nem tulajdonítanak neki különösebb jelentőséget a szakorvosok,eddig várnak,sőt tovább is ha valaki ezzel a problémával fordul hozzájuk..én már egyszer átéltem,remélem most kicsit szerencsésebb leszek de nem úgy néz ki.

2013. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!