Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sovány lenne a fiam? 5 hónapos...

Sovány lenne a fiam? 5 hónapos 67 cm,6800 gr?

Figyelt kérdés
mindenki nyugtatgat,hogy nem sovány,de szerintem meg igen. 3000 gr volt a születési súlya, és 49 cm. visszaestünk 2700 gr-ra. Sajnos nem nagy evő,tukmálni kell belé a kaját. tápszer és anytej is. hozzátáplálást is elkezdtük már.
2009. szept. 19. 21:51
 1/5 anonim válasza:
Nem sovány. Az én kisfiam 5 hónapos múlt 16-án. 66 cm és 6060 gr volt egy hete. Vagyis kevesebb, mint a tiéd. A védőnő valamint a gyermekorvos is tökéletesen elégedett vele. A doki még dícsérte is, és azt mondta, hogy az ilyen babák tapasztalata szerint egészségesebbek. Kb fél kilókat hízik havonta. Az orvos csak annyit javasolt, hogy kezdjem hamarabb a hozzátáplálást. Ja, és a születési súlya 3200 gr volt (51 cm), lefogyott 2930-ra. 30 dkg-ot fogyott, hasonlóan a te kisfiadhoz.
2009. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 6 hónaposan 67cm és 6760gramm volt. Teljesen egészséges, egy picit sem sovány. Ha a doki meg van elégedve vele, nem küld benneteket vérvételre stb. akkor nrm sovány.
2009. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam 5 hónaposan 68cm és 6450 gramm volt egyáltalán nem sovány, inkább formás szép baba.
2009. szept. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokkal nagyobb babák vannak a környezetemben,és kezdtem aggódni,hogy az enyim ilyen kis evő és nem nagy súlyú.Megnyugtattatok!
2009. szept. 20. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sovány! A könyvek szerint elvileg 6 hónapos korára kell megdupláznia születési súlyt. Szerintem általában ez nem igaz, mert már hamarabb megtörténik, de a súly amit írtál jónak tűnik. Amíg jó kedéylű, mozog, érdeklődik, szerintem semmi gond. És tényleg tudják, hogy mennyi kaja kell nekik.
2009. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!