Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A BCG oltást újra kell kapnia?

A BCG oltást újra kell kapnia?

Figyelt kérdés

Remélem jól emlékszem az oltás megnevezésére, arra gondolok amit a csecsemő még a Kórházban kap meg a felkarjába. Az én babámnál ez az oltás egyáltalán nem hegesedett be, kb. nem is látszik. A védőnő múltkor megnézte, de a kis könyvébe azt jelölte, hogy heges, pedig nem. Újra meg kell majd kapnia? Nekem kell szólnom, hogy nézzen rá a doktornő, vagy ő alapból nézi?

Egy hamarosan 3,5 hónapos baba anyukája.

Ui: ilyet találtam, de mi az a tuberkulin próbát (Mantoux-próba)? Mit csinálnak vele?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2013. ápr. 4. 10:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Hány hónapos koráig kaphatja újra meg?
2013. ápr. 4. 10:28
 2/7 anonim ***** válasza:
már nem oltanak újra,a kisfiamnak sem hegesedett be,nem is látszik.A kislányom 2008-ban született, akkor még más fajta volt az oltó anyag,neki heges lett.
2013. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, a kisfiam tavaly júniusban született
2013. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lánykámnak sem látszik semmi,a 6 hós státuszon rákérdeztem a védőnőnél és azt mondta hogy mivel ő az új BCG oltást kapta így az sokszor nem látszik és nem kell újra oltani.Az oltóanyag ha 741-es számmal kezdődik akkor az újfélét kapta,benne van az oltási könyvében a szám!
2013. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyáron jött az új rendelet, hogy nem oltanak újra.Ha kis csomót érzel a bőre alatt, már az is jó, nem kell hegesednie, de az én legkisebbik lányomnál kb fél évesen indult be úgy, hogy látható volt.
2013. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap beszéltem erről egy csecsemőorvossal. Ő mondta, hogy az új oltás nem hegesedik be olyan látványosan, mint régen. És hogy ne ijedjek majd meg, csak tapintással lehet megállapítani, hogy megkapta-e a baba. És azt is mondta, hogy a doki sem mindig figyeli, mert már nem is olyan fontos, mint rég, szinte semmit sem ér, de még mindig kötelező. Újraadni sem szokták már.
2013. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na akkor megnézem a számát, meg hogy érzek e kis csomót. Köszönöm!
2013. ápr. 4. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!