Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy baba semmily...

Létezik, hogy egy baba semmilyen gyümölcsöt nem fogad el? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
3 hete elkezdtük a gyümölcsök bevezetését. Mindent úgy csináltam, ahogy mondták, először csak lé, pár kanállal, aztán pép is. Próbáltam almát, banánt, barackot, meggyet ill. ezek variánsát, 3-4 napot vártam minden gyümölcsnél de egyszerűen utálja, öklendezik, fintorog. Kevés a tejem, estére tápszert kellene ennie, mert alig gyarapszik valamit, de azt is kiköpi. Inkább éhezik, de anyatejen kívül nem lehet semmit beleerőltetni. Se víz, se tea, se ivólé, semmit nem hajlandó meginni sem. Már teljesen kész vagyok...Este a tejpépet is próbáltam, az sem kell, mit csináljak, hogy egyen?
2008. jún. 12. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld kitartóan mindennnap és ne add fel! Mondjuk napi egy étkezést válassz ki (ebéd pl) és akkor (csak akkor!) próbáld 1-1 kanállal. Nem kell váltotatosan, lehet 1 hétig is ugyanaz a gyümi, ilyenkor a megszokott izeken van még a hangsúly nem a változatosságon. Elsőnek legyen szerintem a banán, édes, jól csúszik. Ne add fel, ő is megszereti majd, csak türelem!

Ha már 1 gyümit megszokott utána jöhet a következő! Azt könnyen lehet, hogy elsőre megint kiköpi majd, de ha következetes vagy, gyorsan fog menni!

Sok sikert!

2008. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz még annyit, hogy a szopizást se add fel. Lehet,hogy ebben a melegben inkább szomjas. S a szopizással oltja a szomját. Mekkora? Ha elmúlt 6 hónapos nem fog már olyan rohamosan gyarapodni. Ne izgulj fő a nyugalom kitartás és következetesség.
2008. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
5 és fél hónapos és mivel 4 hónapos kora óta csak a minimálisat vagy az alatt hízik ezért mondta 3 hete a védőnő, hogy kezdjük el a gyümölcsöt ill. a gyerekorvos írt fel tápszert. Igény szerint szoptatom, az égvilágon mindent elkövettem, hogy újra sok tejem legyen, de nincs..., nem tudok mit csinálni.
2008. jún. 12. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha éhes lenne üvöltene. lehet a tejed nem sok de tápanyag dús, megtölti a pocakját.

ne add fel ha esetleg táp sikerül akkor is mindig mindig probáld a gyümit. a baj ha most a gyümölcsöt feladod akkor az istenért nem fogod késöbb bele tukmálni.

pl a barátnöm kisfia elkezdett enni és a gyümölcs annyira nem csúszott csak a táp táp meg egyéb baby ételek. aztán most 3 éves és a gyümölcsöt annyira nem eszi hogy volt hogy megnyalattam vele a paradicsomot és öklendezett, se gyümölcsöt se zöldséget még szinte nem evett, most már nem hajlandó rá. nem is ismerti ezknek az ízét.

2008. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a krumplit, vagy a krumplit répával. Az enyém se nagyon akart gyümölcsöt enni,kellett egy hét mire kb. 3 kanállal evett. A főzelék egy kicsit jobban ízlett neki. Én a biopiacon vettem 5 szem krumplit, meg 3 szál répát és azt ette egész héten. DE alapjában véve inkább ő is szopizik, most 6 hónapos.

Mennyi az, az "alig gyarapodás", dekagrammban hetente? Hány kilós most? Nem lehet, hogy eddig nagyon itenzíven gyarapodott, és most csak magához képest állt le?

2008. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát múlt héten mérték, akkor volt 6200 g, 3150 g-mal született. Egy hónap alatt csak 390 g-ot hízott és előző hónapban is csak 490 g-ot, ez nem tetszik nekik, mert a minimum 500-600 g.
2008. jún. 12. 15:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a banánt keverve anyatejjel és ha úgy megeszi akkor fokozatosan egyre kevesebb anyatejet tegyél hozzá, a végén már csak a gyümölcs. Így talán az ismerős íz miatt könnyebben megeszi.
2008. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig, jól hízik. Én nem vagyok ugyan orvos, de az adatok szerint megduplázza a súlyát fél éves korára, ami szintén egy elvárás a dokiktól. Azt hallottam, hogy hetente 100-150 dekát kell híznia minimum, a babád pedig csak az egyik hónapban teljesített egy kicsit kevesebbet. (390 gr).És akkor mi van?!

Kérdezz meg más gyerekorvost, vagy védőnőt, hogy normális-e ez a gyarapodás. Fel lehet hívni szoptatási tanácsadót is, aki szakember, hátha meg tud nyugtatni. A neten az LLL honlapját ajánlom.

Szerintem a tápszer felesleges pénzkidobás, a gyümölcsöt és főzeléket pedig előbb-utóbb megszokja. Volt olyan anyuka, aki azt írta, hogy 8 hónapos koráig nem is akart anyatejen kívül semmit elfogadni a csemetéje. Én is találkoztam már ilyen babóval.

Semmiképpen ne keseredj el,lehet, hogy épp ebben a hónapban fog hízni több, mint fél kilót.

2008. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előző vagyok, nem 100-150 dekát, hanem 100-150 gr-ra gondoltam...
2008. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!