Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny babának mivel...

Tejérzékeny babának mivel válthatom majd ki a délutáni szopit?

Figyelt kérdés

Mégcsak most kezdtük, még nem váltottunk ki semmit,csak kóstólgatunk. De a nagynak tejpépet adtam délutánra amikor kicsi volt. Főzeléket ebédre. Délelött gyümölcsöt.

Van valami tejmentes baba ennivaló délutánra?


2013. ápr. 5. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Sinlac és Sinemil tejmentes pép,az én lányom a sinlacot nagyon szereti.KUKORICADARÁT ÉS RIZSDARÁT SZOKTAM MÉG NEKI FŐZNI szója tápszerrel és gyümölccsel dúsítva.
2013. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem főzeléket mondta a dokinéni, hogy az legyen az uzsonna. A kislányom még nem tejérzékeny (nem bizonyított), de ekcémás, és a bátyja is tejallergiagyanus volt. Ezért a tejpépet nem javasolt a doki, nem is adnám neki, most is HA-s tápszert eszik. Gondoltam még arra, hogy a ha-s tápszerbe keverek gabonát (vannak ízesítettek, a gyümihez is néha rakok), de szereti a hasát, nem egy vékonyka, ezért ezt sem javasolta a dokinéni, hogy a felesleges szénhidrátot kerüljük.

A tejtermékeket is csak lassan vezethetjük be, a dokinéni szerint 1 éves kora után kezdjük....

Most 8 hónapos lesz, szerintem lassan rizstejből/zabetejből fogok néha tejbegrízd, tejbezabpelyhet stb.t készíteni neki uzsonnára, gyümivel, néha meg a főzeléket eszi, ami ebédről megmarad hús nélkül, eszik majd bulátát, kölesgolyót, kukit, meg persze kenyeret valamivel, ha már oda jutunk.

2013. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 5. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
van a rossmannban humana ha-s gabonapép 800-900ft körül vagy a dm-ben saját bios gabonapép az is tejmentes, kb az is ilyen árban van. mindkettő gluténmentes
2013. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idős a babád, de ezeket 4-6 hónapos kortól lehet Neki adni.

Az én kislányom a Hipp - gyümölcs teljes kiörlésű gabonával, és rizzsel bébiételt ette.

Ha pedig laktatóbbat, akkor Hipp - Zöldséges sonka tésztával.

Ezek 190 gr-osak.

Nestlé - Compote (vegyes gyümölcsös) - ebbe 4 db van, de csak 90 gr. Ehhez adtam Neki tejmentes kiflit.

Ezekbe lehet még Sinemilt, vagy Sinlacot hígítva is elkeverni, nem érzi meg az ízén a baba.

2013. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!