Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babáknak ajánlják...

Milyen babáknak ajánlják speciálisan a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sokat hallok róla. 3 gyerekünk van, a legkisebb 6 hónapos. Valahogy ez régebben nem volt téma. Nem is vettünk ilyet, mert senki sem javasolta, se védőnő, se gyerekorvos. Most is csak azok a babák használják, akiknek már volt problémája a légzéssel?
2008. jún. 12. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem nincs köze ahoz hogy volt-e valami problémája. Ezt mindenki maga dönti el,hogy vesz-e. Megnyugtatás képpen veszik az emberek. Meg persze akinek van rá pénze mert nem olcsó mulatság. Mi kölcsönbe kaptuk de jó érzés úgy lefeküdni,hogy tudom minden rendben van.
2008. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kis súllyal született babáknak, ill. besárgult babáknak, vmit hason alvó babáknak ajánlják. Ezen kívül mindenkinek jó. 4-6 hónap a legveszélyeztetettebb időszak bölcsőhalál tekintetében. Nekünk van és biztonságérzetet ad! Nem mindenki használ.
2008. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az anya megnyugtatása is szempont lehet. Én kaptam, de ha nem kaptam volna, kölcsönöznék.

nekem unaköécsém kétszer aludt be, és a szomszéd lánnyal is volt gond. akkro úgy gondoltam,nem azon a havi 2000 ft kölcsönzési díjon fog mulni, hogy nyugodt legyek.

Én kb fél éves korig tervezem használni, de a védőnő mésfél éves kort mondott. De akkor már úgyis lemászik róla..

2008. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom,hogy egy éves korig a leg veszélyeztetettebbek,de sztem én is tovább használom majd.Ja és azt mondják a fiuk veszélyeztetettebbek..nem tudom miért.Nálunk az volt a mérvadó,hogy mi panelban lakunk a 10diken és itt meg lehet dögleni nyáron.namost július közepére mikorra ki vagyok írva gondolom jó meleg lesz és sajna nem is nagyon tudjuk hűteni a lakást nincs klímánk.A babák hőháztartása ilyenkor nem a legjobb és én is félek,hogy annyira mélyen bealudna,hogy nem kellne fel.Szval jobb félni mint megijjedni.Mi megvettük a légzésfigyelőt ami babaőr is egyben az egyik legjobbat 35ezerért,de mi több babára tervezünk ezért is vettük meg.Meg én számolgattam ha kölcsönzöm egy évig nem járok jobban és ráadásul az nem a sajátom.persze ettől olcsóbban is vannak légzésfigyelők és sztem azokis biztosan jók,mi ragaszkodtun egy márkához.Én sok esetet hallottam ahol a légzésfigyelő mentette meg a baba életét.Sztem inkább legyen 10téves riasztás mint egy valós elalvás amit nem veszel észre.Szval ezt neked kell eldönteni,tény,hogy régen sem volt,de nekem is mondta anyum,hogy az ő ismerettségében is volt anno baba aki elaludt és nem kellt fel.Szval akkor is voltak bölcsőhalálos dolgok.Most talán jobban odafigyelnek erre,mert ez egy fölösleges halál ha nem vesszük észre ,mert nem azért van mert beteg a baba.Sztem döntsd el te belül kell e neked,megéri e.Sokan hülyeségnek találják,viszont sokan dícsérik.Én az utóbbiak közé tartozom.

2008. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2008. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!